NB II foci - Nyert a Sopron és a Mosonmagyaróvár is

Vác FC–Swietelsky-SVSE 0–1 (0–0)
Vác, 100 néző. V.: Takács J.

Vác:   Halasi – Hegedűs, Dlusztus, Tóth F., Földi – Gulyás (Balajti, 71.), Tóth B. – Niedermüller (Mátyás, 65.), Tóth G., Kákonyi – Majoros (Rusvay, 58.). Vezetőedző: Nagy Tibor.

SVSE:  Heinrich – Fazakas, Sifter, Kovács G., Szabó L. – Tóth J. (Nagy P., a szünetben), Deme (Gyürki, 71.), Soós (Szellák, a szünetben) – Garda, Erdélyi, Eszlátyi. Szakmai igazgató: Supka Attila.

Gsz.: Eszlátyi (60.).

45. p: Gulyás tekert be balról, középen Dlusztus fejelt kapura 12 méterről, de a labda a lécen csattant.
60. p: Pontos indítás után Eszlátyi került középen ziccerbe és 11 méterről az elvetődő Halasi mellett a jobb alsó sarokba lőtt. 0–1.

A hazaiak kapusa, Halasi Péter az előző szezonban még a soproniakat erősítette, így volt csapata ellen bizonyíthatott. Nem sok sikerrel.
A soproniak előtt adódott először lehetőség, ám ezt követően a hazaiak három alkalommal kerültek közel a gólszerzéshez az első félidőben. Szünetben Supka Attila kettőt is cserélt, ez meghozta a várt eredményt, vezetéshez jutott a vendégcsapat, amit meg is tartottak a soproniak.

Nagy Tibor: – Mindent megtettünk a győzelemért, de azt a csapatot, amelyik öt nagy helyzetéből egyet sem tud kihasználni, azt megtréfálja a labdarúgás. Ki tudtunk kapni emellett úgy, hogy az egész meccsen egy lövés ment a kapunkra.

Supka Attila: – „Jó" játék és jó eredmény.

Credobus-Mosonmagyaróvár–Puskás Akadémia 2–1 (0–1)
Mosonmagyaróvár, 800 néző. V.: Gyarmati II. T.

Mosonmagyaróvár:  Tarczy – Bohner (Jasarevic, 58.), Deák, Koszó, Galambos – Schmatovich, Zsirai, Darázs – Bartos,  Laki (Szabó B., 81.), Czár (Kószás, 86.). Vezetőedző: Király József.

Puskás Akadémia:    Hegedűs – Heffler, Fényes, Spandler, Tóth B. (Óvári, 74.) – Márkvárt, Sándor, Pekár (Zsidai, 64.) – Lencse,  Nagy Zs., Tischler. Vezetődző: Szijjártó István.

Gsz.: Darázs (51.), Laki (60.), ill. Deák (23., öngól).

23. p: Nagy Zs. futott el a bal oldalon, s beadása után a menteni igyekvő hazai védő, Deák lábáról került a kapuba a labda. 0–1.
51. p: Czár bal oldali beadása megpattant egy vendégvédőn, a kipattanó labdát Darázs látványos félfordulattal lőtte a hálóba. 1–1.
60. p: Ismét Czár húzott el a bal oldalon, beadása után a vendégvédők nem tudtak felszabadítani. Laki érkezett jókor és a hálóba passzolt. 2–1.

Remek mérkőzést láthatott az óvári közönség. A Puskás Akadémia több volt NB I-es játékossal soraiban állt ki, a hazai csapat ezt lelkesedéssel és szervezett játékkal remekül kompenzálta. Egy balszerencsés öngóllal szereztek vezetést a vendégek, de a hazai csapat egy percre sem adta fel a küzdelmet. Lelkes, taktikus és jó játékkal a második félidőben megfordította az eredményt. A hazaiak a mérkőzés lefújását követően a nézők vastapsa mellett vonulhattak az öltözőbe.

Jók: Zsirai, Galambos, Bartos, Laki, Czár, ill. senki.

Király József: – Fegyelmezett, agresszív és jó játékkal megérdemelt győzelmet arattunk. Büszke vagyok a csapatomra.

Szijjártó István: – Szív nélkül nem lehet játszani. Gratulálok a hazai csapatnak. Játékosai szívvel-lélekkel játszottak. Egyéni visszatérő hibák miatt vesztettünk.
Zalka Péter

Liu Shaolin és Jászapáti Petra nyerte a rövidpályás gyorskorcsolya ob-t

Liu Shaolin Sándor, illetve a nőknél valamennyi távon győztes Jászapáti Petra nyerte meg a… Tovább olvasom