2019. 05. 23. csütörtök - Dezső Még több cikk.

NB II foci - Kikapott az ETO, döntetlennel 3. helyen a Gyirmót, a Mosonmagyaróvár legyőzte a Vasast - fotók

Az angyalföldiek a mosonmagyaróvári kudarcukkal nehéz helyzetbe kerültek a feljutást illetően. Az ETO kikapott Soroksáron.
Gyirmót FC Győr–AQvital Csákvár 1–1 (0–0)
Gyirmót, 1070 néző. V.: Takács J.

Gyirmót: Rusák – Villám, Lipták, Szilvási, Présinger (Horváth R., 89.) – Lázár (Széles, 82.), Nagy P. – Kamarás, Heffler, Herjeczki – Szarka. Vezetőedző: Hannich Péter.

Csákvár: Marker – Falusy, Kiprich, Dulló, Galambos – Pap M., Farkas A. – Skribek (Szabó M., 74.), Sándor Gy., Simon M. (Sejben, 41.) – Baracskai (Daru, 89.). Vezetőedző: Szijjártó István.
Gsz.: Heffler (60.), ill. Sándor Gy. (73.).

60. p: A kifejelt labdát Heffler 13 méterről, kapásból a bal felső sarokba lőtte. 1–0.
73. p: Sejben kitűnően játszott a középen érkező Sándor elé, aki 8 méterről ballal a kapu bal oldalába helyezett. 1–1.
A ZTE biztos feljutó, s egyre nehezebb helyzetbe kerül az élvonalért küzdő Gyirmót, amely ezúttal sem tudta otthon tartani a három pontot.

Hannich Péter: – A teljes tavasz tükörképe volt a mai meccs, kapufával, gólvonalról kifejelt labdával, rengeteg helyzettel, ami után egy védelmi hiba lerombolt mindent, amit addig felépítettünk.

Szijjártó István: – Bebizonyítottuk, hogy jó csapat vagyunk.

A mérkőzés beszámolója az eto.hu alapján:

Gyorsan vezetést szerzett a Soroksár, azonban a félidő hajrában Bagi góljával egyenlített a Győr. A szünet után a kiegyenlített játékot követően a 69. percben Csernik góljával a Soroksár szerezte meg a 3 pontot.

˝Nem kezdtünk jól, a Soroksár első támadásából megszerezte a vezetést. Sajnos ismét az első 15 percben zörrent a hálónk, ahogy a Vác és a Dorog ellen is.
Fotó: eto.hu
Gárdos beadását a hosszú saroknál Kundrák helyezte 4 méterről a győri kapuba (1-0).

Pár perc kellett ahhoz, hogy rendezzük sorainkat, majd kiegyenlítődött a játék. Huszák becsúszva szerelte az előretörő Vukasovicot, majd Erdélyit indította. A keresztező Vadász azonban még szerelni tudott.

A 20. percben Tóth beadását Kovács fogta a rövid saroknál. Egy perccel később gyors ETO kontra végén Szimcso gurított jobbról Szánthó elé, aki kapásból 11 méterről kapu fölé lőtt.

Mindkét kapu veszélyben forgott, ezekben a percekben, lüktetővé vált a mérkőzés.

Huszák visszaemelt labdáját Erdélyi sarokkal Gyömbér elé tette, aki mellel maga elé vette, de Horváth kivetődve menteni tudott.

Két perccel később Kundrák futott el a baloldalon, egy csel után a tizenhatos vonalán álló Lőrinczyhez passzolt, aki egy lövőcsel után 15 méterről kapu fölé lőtt.

Innentől kezdve csapatunk átvette a játék irányítását és egyre veszélyesebb helyzeteket dolgozott ki.

A 32. percben Szánthó cselezte középre magát, majd 17 méterről centikkel lőtt a hosszú sarok mellé.

Lovrencsics fejese nagy ívben szállt a kapu fölé. Bár Kovács biztosított, nem kellett közbeavatkozzon, a felső léc tetejéről kipattant a labda a játéktéren kívülre.

Érett a győri gól, a 40. percben végre kiegyenlítettünk!

Szánthó szögletét ismét Vukasovic csúsztatta meg. A hosszú oldalon Bagi egyedül érkezett és 2 méterről nem hibázott.

ETO helyzettel fejeződik be az első játékrész. Kapu előtti kavarodást követően Lovrencsics lövését blokkolta Valencsik. A labda Szimcso elé pattant, aki 8 méterről a rövid felsőbe lőtt, de Kovács szögletre ütötte a labdát.˝

A második félidő tudósítása ide kattintva érhető el >>

Credobus Mosonmagyaróvár–Vasas FC 2–1 (0–0)
 Mosonmagyaróvár, 800 néző. V.: Bogár.

Mosonmagyaróvár: Somogyi – Zsirai, Sziklási (Kovalovszky, 50.), Forgács, Bakos, Czár – Vágó, Nagy I. (Szabó V., 46.), Kovács Á., Eszlátyi – Jelena (Szalka, 72.). Vezetőedző: Király József.

Vasas: Bősz – Szilágyi, Talabér, Tóth B., Lakatos – Borbély, Hinora (Hrepka, 72.) – Rétyi (Bévárdi, 54.), Szatmári, Király (Birtalan, 68.) – Balajti. Vezetőedző: Szanyó Károly.

Gsz.: Szabó V. (52., 90.), ill. Balajti (83.).

45. p: Egy kapu előtti kavarodásnál buktatták Szilágyit a büntetőterületen belül, így tizenegyeshez jutott a Vasas. Balajti büntetőjét azonban Somogyi bravúrral hárította.
52. p: Kovács Á. ívelt bal oldalról szabadrúgást a vendégkapu elé, Szabó V. pedig a kimozduló Bősz felett a hálóba csúsztatott. 1–0.
83. p: Egy bal oldali támadás végén Balajti passzolt a hálóba. 1–1.
90. p: Szalka jobb oldali beadása után Szabó V. egy átvétel után a jobb alsó sarokba gurított. 2–1.

A hazai csapat végig egyenrangú partnere volt a feljutásra is esélyes angyalföldi gárdának. A Vasas ugyan valamivel többet birtokolta a labdát, de a Mosonmagyaróvár játékosai határtalan lelkesedéssel, szervezett játékkal megérdemelten tartották otthon a három pontot. Jó iramú, izgalmas és színvonalas találkozó volt.

Király József: – Nagyon jó erőkből álló, nagyszerű ellenfelet sikerült legyőznünk fegyelmezett játékkal. Gratulálok a csapatnak, nagy dolgot vittünk ma véghez.

Szanyó Károly: – Küzdelmes mérkőzésen a nagyszerűen játszó ellenfelünk megérdemelten szerezte meg a három pontot.
 Győzelmével feljutott a Zalaegerszeg

A listavezető Zalaegerszeg hosszabbításban szerzett góllal 2-1-re győzött Cegléden a labdarúgó NB II szerdai, 35. fordulójában, sikerével pedig matematikailag is bebiztosította feljutását. A kék-fehérek 2012-ben estek ki az élvonalból, azaz hét év után játszhatnak ismét az OTP Bank Ligában. A ZTE-nek a győzelem jelentett biztos feljutást, de mivel a harmadik Vasas kikapott, így tulajdonképpen ehhez egyetlen pontra sem volt szüksége. Az angyalföldiek viszont mosonmagyaróvári kudarcukkal nehéz helyzetbe kerültek a feljutást illetően, mert a később pályára lépő csapatok közül a második Kaposvári Rákóczi akár négy ponttal elhúzhat három körrel a zárás előtt, míg a negyedik Gyirmót visszaelőzheti a tabellán.

Női kosárlabda NB I - Aranyéremmel koronázná meg az évet a Sopron Basket

Két mérkőzés után 2-0-ra vezet, csütörtökön tehát hazai környezetben ismét - 13. alkalommal - bajnok… Tovább olvasom