2019. 04. 25. csütörtök - Márk Még több cikk.

NB II foci - Kikapott a Mosonmagyaróvár, ikszelt a Sopron

A Soroksár vasárnap hazai pályán 5-0-ra kiütötte a Békéscsaba együttesét a labdarúgó NB II 23. fordulójában, ezzel az élre állt.

Merkantil Bank NB II, 23. forduló

Budaörs-SZEOL SC 4-1 (0-0)
Cegléd-Csákvár 1-0 (0-0)
Dorog-ZTE FC 0-0
Kozármisleny-BFC Siófok 1-0 (0-0)
Nyíregyháza Spartacus-Mosonmagyaróvár 1-0 (0-0)
Soroksár-Békéscsaba 5-0 (2-0)
Szeged-Vác 1-0 (0-0)
Szolnoki MÁV FC-Swietelsky Sopron 0-0
Puskás Akadémia-Kisvárda 1-0 (0-0)

Szolnok–Swietelsky-SVSE 0–0
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 800 néző. V.: Csonka.

Szolnok:  Molnár-Farkas – Hajba, Horgosi, Balogh M., Dedics – Kenderes, Berdó – Csirmaz, Pintér N. (Tóth B., 80.) Tóth L. (Kánya, 87.) – Pantovics. Vezetőedző: Balogh Pál.

SVSE: Heinrich – Fazakas (Batizi-Pócsi, 78.) Sifter, Póti, Németh M. – Nagy P., Harangozó – Eszlátyi (Gyürki, 90), Kapacina V., Kovács D. (Kovács-Galavics, 67.) – Erdélyi. Szakmai igazgató: Supka Attila.

Két középmezőnyben tanyázó, hét közben kupamérkőzésen szereplő  együttes találkozott Szolnokon, s bár mindkét csapat előtt adódott lehetőség, a kiegyenlített első félidőben nem tudott előnybe kerülni egyik együttes sem.

Szünet után is inkább mezőnyben folyt a játék, a kapuk nem nagyon forogtak veszélyben, a hajrában azonban a Sopron előtt adódtak lehetőségek, de a vendégek sem tudtak a kapuba találni.

Gyenge színvonalú, sok technikai hibával tarkított találkozón igazságos pontosztozkodás született.

Balogh Pál: – Meg akartuk  szakítani a Sopron ellen nyolc éve tartó negatív sorozatunkat. Sajnos ez ma sem sikerült, mert gyengén játszottunk, de az pozitívum, hogy ismét kapott gól nélkül hoztuk le a mérkőzést.

Supka Attila: – Őszinte részvétem a szurkolóknak, mert rossz meccset láthattak. Sok technikai hibával, gyengén játszott mindkét csapat. Talán mentség lehet, hogy mind a kettő kupamérkőzést játszott a hét közben.

Nyíregyháza-Spartacus–Credobus-Mosonmagyaróvár 1–0 (0–0)
Nyíregyháza, 1000 néző. V.: Nazsa.

Nyíregyháza: Hermány – Ur (Szokol, 68.), Rubus, Dvorschák, Törtei, Sinanovic, Kónya, Kártik, Szécsi (Holdampf, 85.), Rudolf (Tamási, 79.), Takács T. Vezetőedző: Véber György.

Mosonmagyaróvár:  Tarczy – Bohner (Kószás, 56.), Deák, Koszó, Galambos (Jasarevic, 72.), Lázár, Németh M. (Katona, 68.), Czár, Schmatovich, Darázs, Laki. Vezetőedző: Király József.

Gsz.: Rudolf (50.).

Gól nélküli első félidőt láthattak a nézők, mindkét csapat egy-egy óriási helyzetet dolgozott és hagyott ki.
A második játékrészben dőlt el a mérkőzés. Az 50. percben Rudolf nagyszerű labdával ugratta ki Szécsit, aki miután kilépett a vendégvédők közül, s a 16-oson belül Bohner elrúgta előle a labdát, elesett. A játékvezető büntetőt ítélt, a tizenegyest Rudolf értékesítette. 1–0. Nyílt maradt a találkozó, a Mosonmagyaróvár mindent megpróbált az egyenlítés érdekében, így nyitottabbá vált a védelme, s a Nyíregyházának is akadtak helyzetei. A 65. percben Laki lábában volt az egyenlítés, de 10 méteres lövését védte a hazai kapus. Óriási helyzet volt.
Összességében egy vitatható büntetővel otthon tudta tartani a három pontot a nyíregyházi csapat, a döntetlen igazságosabb lett volna.

Jók: Rudolf, Szécsi, ill. Schmatovich, Czár.

Véber György: – Ezt a mérkőzést meg kellett nyernünk, volt tartása a csapatunknak, szó szerint kiküzdöttük a győzelmet.

Király József: – A helyzetek alapján egyenrangú ellenfelei voltunk a Nyíregyházának, minimum egy pontra rászolgált volna a csapatunk, de sajnos voltak, akik ezt máshogy gondolták, így pont nélkül maradtunk.