NB II foci - Halvány lehetőségek: Békéscsabán kapott ki az ETO - nyilatkozatok

Békéscsaba 1912 Előre - WKW ETO FC Győr 1-0

Békéscsaba 1912 Előre: Rybansy - Zahorán, Mezei (Lustyik 76'), Szatmári, Gránicz (Ilyés 90+1'), Urbin, Szalai (Nagy S. 78'), Király, Hursán, Viczián, Szélpál.

WKW ETO FC Győr: Horváth T. - Tajthy (Mervó 80'), Magasföldi (Koltai 69'), Bagi, Baracskai, Szimcso, Tar, Hamar (Jakab 58'), Andris, Vukasovic, Kovács K.

Gólszerző: Szalai (16')
Sárga lap: Viczián (7'), Gránicz (86'), Nagy S. (89'), ill. Baracskai (14'), Tajthy (37'), Jakab (90')

Boér Gábor: – Jól kezdtük a mérkőzést, óriási iramot diktáltunk, s veszélyesek is voltunk a győri kapura. A vezető gólunk után is megnyílt a terület és a lehetőség az újabb találatra, de nem sikerült. Sebaj, a lényeg, hogy győztünk.

Király József: – Az első félidő hamar elment számunkra, végig nyomás alatt tartott bennünket a házigazda, csak idő kérdése volt, hogy mikor kapunk gólt. A második játékrészben éledezett a csapat, bizakodtunk, de csak halvány lehetőségeink voltak. Igyekszünk újra rendezni sorainkat, fogunk még jól játszani.
1. perc

Egy békéscsabai helyzettel kezdődik a meccs, Urbin fejel kapu mellé.

7. perc

Viczián gázolja el Magasföldit: sárga lap.

12. perc

Urbin elől Vukasovic piszkálja szögletre a labdát az ötös környékén.

14. perc

Baracskai kap sárgát. Szalaival ütközött keményen.

16. perc

Szalai kap labdát a jobb oldali szögletzászlónál, és egészen az ötösig viszi azt, majd kilövi a hosszú alsót. 1-0

17. perc

Ismét veszélyben a győri kapu, ezúttal azonban mellé száll a csabai lövés, Mezei próbálkozott.

21. perc

Hamar fejel kapura Baracskai beadása után.

33. perc

Szimcso beadása kijön a védőkről, a kipattanót Tajthy küldi kapura: Rybansky fogja a lövést.

37. perc

Tajthy lerántásért kap sárgát.

38. perc

Horváth üti ki a messziről kapura küldött szabadrúgást. Aztán Tajthy kap egy könyököst, és terül el a felezővonalnál, de sípszó se harsan.

39. perc

Szép győri akció végén Tajthy lő kapu mellé-fölé 18 méterről.

45. perc

Egy perc a ráadás.

45+1. perc

Vége az első félidőnek. Az ETO ritkán jutott el az ellenfél kapujáig, míg a csabaiak többször is veszélyeztették a győri kaput, egyszer pedig be is találtak.

46. perc

Ugyanazok a csapatok kezdik a második félidőt is, mint az elsőt; a félidőben nem volt csere egyik oldalon sem.

49. perc

Zsinórban a harmadik, összességében a 11. szögletét rúghatja a Békéscsaba. Sok veszélyt ez sem okozott az ETO kapuja előtt.

55. perc

Az első győri szöglet jöhet: Magasföldi adja be a labdát, amely a háló tetejére hullik.

57. perc

Szimcso 24 méterről a bal felsőt veszi célba, Rybansky bravúrral üti a labdát szögletre.

58. perc

Jakab váltja Hamart.

65. perc

Hursán lövését a kapufa segítségével védi Horváth Tamás.

69. perc

Magasföldi helyére Koltai jön.

75. perc

Hursán kap labdát egy szép csabai akció során, aztán a beadása egy győri lábról csorog kapu mellé.

76. perc

Lustyik érkezik a hazaiaknál, Mezei helyére.

78. perc

A gólszerző Szalai jön le a pályáról, Nagy Sándor váltja.

80. perc

Tajthy-Mervó csere az ETO-ban.

81. perc

Andric éles szögből leadott lövését védi a hazaiak kapusa.

85. perc

Gránicz lövését védi Horváth.

86. perc

Sárga lap Gránicznak.

89. perc

Nagy Sándor is kap egy sárgát.

90. perc

Grániczot ütközi le Jakab, ez is sárga.

90+1. perc

Horváth üti szögletre Viczián távoli szabadrúgását. Az utolsó csere a meccsen: Gránicz helyére jön Ilyés.

90+3. perc

A hosszabbításra szánt 3 perc letelt, egy kapu fölé szálló Szatmári-szabadrúgással ér így véget a meccs.

Korábban - Hétközi fordulóval folytatódik a Merkantil Bank NB II. Az ETO már kedden pályára lép a listavezető Békéscsaba otthonában. Király József csapata folytatná eddigi jó szereplését.

Kellemes emlékekkel léphet pályára az ETO FC kedden (este 7 óra) Békéscsabán. Legutóbb idén tavasszal jó játékkal 3–1-re győzött a győri csapat a hazaiak ellen.

Amióta Király József az ETO edzője, a zöld-fehérek előbb a bajnokságban a Budafok ellen, majd szombaton a Magyar Kupában Kozármislenyben egyaránt 4–0-ra győztek. Ha ez az eredmény nem is várható ma a listavezető otthonában, azért az ETO háza táján és a szurkolók szintén bizakodva várják az összecsapást.

Nagyon jó csapatnak tartom a Békéscsabát, ezért nem is lep meg a tabellán elfoglalt első helyezése"

– kezdi Király József vezetőedző.

Fiatal, agilis edző irányítja őket, három-négy éve építik ezt a csapatot és úgy látszik, beérett a munkájuk, hiszen odaértek a tabella első helyére. Tele vannak olyan fiatalokkal, akik az évek alatt megértek az NB II-re és most megmutatták az oroszlánkörmeiket. Úgy gondolom, hogy az ETO játékosai is felkészültek, jó állapotban vannak, egységes csapatot alkotnak. Remélem, hogy ezt a pályán is meg tudjuk mutatni. Bízom benne, hogy pontosan tudunk távozni majd Békéscsabáról."

A meccs érdekessége lesz, hogy a hazaiak mestere az a Boér Gábor, akit a nyáron az ETO tulajdonosa szeretett volna leszerződtetni.
A 9. forduló további párosítása, szerda, 16 óra: Vác–ZTE, Duna Aszfalt SE–Vasas, Soroksár–Budaörs, Dorog–Cegléd. 19 óra: Balmazújváros–Monor, Kaposvár–Siófok, Nyíregyháza– Csákvár, Gyirmót FC Győr–Credobus Mosonmagyaróvár, Budafok–Kazincbarcika.