Gyirmót: Rusák - Villám, Szilvási, Széles, Présinger - Varga P. (Kamarás 78'), Koltai (Sandal 58') - Herjeczki, Nagy P., Heffler - Horváth R. Vezetőedző: Hannich Péter.

Vasas: Bese - Kelemen, Lakatos, Tóth B. - Borbély (Kovács M. 61'), Szivacski (Hinora 81'), Király, Szatmári - Balajti, Birtalan (Bévárti 88'), Murka. Vezetőedző: Szanyó Károly.

Sárga lap: Villám (3'), Présinger (50'), Heffler (54'), Varga (56'), Nagy P. (79'), ill. Szivacski (24')
Fotók: Mészáros Mátyás

1. perc

A piros-kékben játszó Vasas kezdi a meccset. A Gyirmót ma sárgában lép pályára.

5. perc

A hangulatra nem lehet panasz: rengeteg a gyirmóti szurkoló a verőfényes napsütésben, és a vendégszektor is tömve van éneklő-doboló Vasas-drukkerekkel.

6. perc

Koltai indul meg egy remek passz után a bal oldalon, a középre lőtt passzt Horváth továbbengedi a tisztán túloldalon érkező Herjeczkihez, aki igazít egyet a labdán, és erős, lapos lövést ereszt meg. Bese fogja a próbálkozást.

12. perc

Murka rántja le a mezénél fogva Hefflert, ez nem ér lapot. A gyirmóti szurkolók szerint kijárt volna legalább a figyelmeztetés.

14. perc

Birtalan veszi célba a kaput jó 28 méterről, a próbálkozás pontatlan, jó 2 méterrel megy mellé-fölé.

16. perc

Szép gyirmóti akció végén Varga beadását menti szögletre a fővárosi védelem. A szöglet veszélytelen.

18. perc

Présinger baloldali beadását Koltai kapásból lőné kapura, az eléugró blokkoló védőt találja el.

23. perc

Borbély bal alsó felé tartó lövését védi Rusák.

24. perc

Szivacski csúszik oda Nagynak olyan lendülettel, hogy Oláh felmutatja a vendégjátékosnak a sárgát.

25. perc

Egy jobboldali beadás után Bese labdával a kezében úgy esik át két csapattársán, hogy lenn marad a gyepen. Sípszó nincs, a kipattanót Heffler lövi kapura 20 méterről, a gólvonalon álló védő menteni tud. Ekkor már jön a síp, és lehet ápolni a vendégek kapusát.

31. perc

Balajti két csel után 16-ról lő, Rusák a helyén.

33. perc

Horváth csúsztatott fejessel indítja Herjeczkit, akit a tizenhatoson belülre érve utolér a védője.

35. perc

Gyirmóti védelmi hiba után Balajti viheti egy az egyben Szilvásira a labdát a tizenhatoson belül, a két csapatkapitány csatáját a gyirmóti védő nyeri.

38. perc

Szatmári cselezi magát be a tizenhatoson belülre, a védőről is hozzá pattan vissza a labda. 15 méterről laposan lő, Rusák fogja a labdát. Fél perccel később a másik oldalon is helyzet: Heffler balról lő, Bese mellett elmegy a lövés, de a túloldalon Borbély tisztázni tud a gólvonal elől.

41. perc

Herjeczki balról lő, félmagasan, Bese bravúrral véd.

42. perc

Borbély 14 méterről, balról lő, Rusák üti szögletre a labdát. A szöglet után a kipattanót kapu fölé lövik a vendégek.

45+1. perc

Nagy Patrik marad lenn, miután egyszerre rúgtak a labdába egy angyalföldi játékossal. Az ápolásra csak a szünetben kerülhet sor, Oláh lefújja az első félidőt.

46. perc

Folytatódik a meccs. Csere egyik oldalon se volt.

47. perc

Balajtinak kicsit hosszú a balról érkező beadás, így csak belebökni tud a labdába. A szög is éles, Rusák fogja a próbálkozást.

48. perc

Varga iramodik meg a jobb oldalon a megszerzett labdával. A beadását Horváth elől le tudja húzni Bese.

50. perc

Présinger kap sárgát.

51. perc

Kavarodás a gyirmóti kapu előtt, ami egy fővárosi lecsúzott ollózási kísérlettel ér véget.

53. perc

Gyors gyirmóti akció, Horváth indítja a saját térfeléről a kapuig loholó Herjeczkit, aki 16 méterről jobbról laposan lő; Bese vetődve védi a hosszú alsóba tartó labdát.

54. perc

Heffler is kap egy sárgát. Nem azért, mert jól megy a meze színéhet, hanem azért, mert megérdemelte.

56. perc

Varga is begyűjt egy sárgát egy lerántással.

58. perc

Király esik el a tizenhatoson belül, az ítélet: kirúgás. Sandal váltja Koltait: ez az első csere a meccsen.

60. perc

Herjeczki cselezget, aztán az alapvonal közeléből középre lövi a labdát, ami Bese kezében landol.

61. perc

Cserél a Vasas is: Borbély jön le a pályáról, Kovács Milán érkezik a helyére.

63. perc

Sandal két angyalföldi védőt is elfektet a cseleivel, miközben leviszi a labdát az alapvonalig, a középre passzolás azonban pontatlan.

65. perc

Heffler iramodik meg, majd esik át egy védő lábán atizenhatos előterében. Nincs sípszó.

66. perc

Az ötösig passzolgatnak a vendégek, végül Présinger mellett esik el Balajti. Az ítélet büntető. Présingert pedig kiállítja Oláh.

67. perc

Balajti belövi a büntetőt. Rusák elmant balra, a lövés pedig jobbra érkezett. 0-1.

68. perc

Majdnem jön az egyenlítés. Horváth egy hosszú passz után balról a hosszú kapufa mellé gurít.

70. perc

Varga beadása senkinek se jó középen.

72. perc

Horváth teszi be középre a labdát az ötös és az alapvonal találkozásától, az ötösön érkező Sandal a földre kerül, talán a védője is tehetett róla. Oláh szerint nem. Vargát kell közben ápolni, úgyhogy most 9 emberrel a Gyirmót.

75. perc

Birtalan talál a kapuba, lesről.

78. perc

Király lesen. Cserél a Gyirmót: Varga Pétert Kamarás váltja.

79. perc

Nagy Patrik kap sárgát reklamálásért.

81. perc

Szivacski-Hinora csere a vendég csapatban.

84. perc

Birtalan lövi a labdát az alapvonalról Rusákba.

85. perc

Öt támadó két védő ellen a Vasas akciójánál. Végül a passz rossz, és Rusák vetődik a labdára.

87. perc

Szatmárit ütközik le a gyirmótiak a felezővonalnál, így Balajti kapja a labdát és rohanhat a kapura. Sarokkal teszi tovább Balajti a labdát Birtalannak, aki még mindig nem lő, hanem passzol - a visszaérő gyirmóti védelem tisztázni tud.

88. perc

Birtalant Bévárti váltja a vendégeknél.

89. perc

Kamarás lövi éles szögből Besébe a labdát.

90. perc

Király elől sikerül menteni a hazi védelemnek szögletre.

90+1. perc

Heffler baloldali szabadrúgása elszáll mindenki felett.

90+3. perc

Szöglet, Rusák is előrejön. Kifejelik a védők, vége a meccsnek.

A Gyirmót a legutóbbi öt meccsen mindössze 4 pontot szerzett, ám még mindig tartja magát a feljutást jelentő 2. helyen. A Kaposvár a 3. helyen állt a 33. forduló előtt 56 ponttal, a 4. helyen álló Vasasnak pedig 55 pontja van. Az angyalföldiek remek formában vannak, zsinórban hét meccs óta veretlenek (februárban a Békéscsaba tudta őket megverni legutóbb).

Az október 28-i odavágón a Gyirmót fölényes győzelmet aratott a Szusza Ferenc Stadionban, 4-0-ra nyertek a sárga-kékek.