2019. 05. 24. péntek - Eszter, Eliza Még több cikk.

NB II foci - Gyirmót - Mosonmagyaróvár 2-0 - fotók a megyei rangadóról

A Gyirmót megérdemelten nyert a megyei rangadón. Egy piros lapot visszavontak a meccsen.
Merkantil Bank Liga NB II., 9. forduló

Gyirmót FC Győr–Credobus Mosonmagyaróvár 2-0

Alcufer Stadion, szerda 19 ó. V.: Solymosi.

Gyirmót FC Győr: Rusák - Szilvási, Nagy P., Széles, Strestik (Villám 84'), Heffler (Sandal 73'), Szarka, Varga P., Kontár, Lázár P., Herjeczki (Krebsz 86').

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich - Forgács, Zsirai, Kovács B., Winkler (Jelena 77'), Vágó, Bakos, Stieber (Kovács Á. 64'), Szabó V. (Bartos 64'), Katona, Kapacina.

Szepessy László: – Nehezen törtük fel a vendégek védekezését. Ha nem is szép játékkal, de megérdemelt győzelmet arattunk, amivel megerősítettük helyünket.

Várhidi Péter: – Gól nélküli állásnál két ziccert rontottunk, ezért úgy érzem, máshogyan is alakulhatott volna a találkozó eleje, de ezt követően fölénk nőtt a Gyirmót.

NB II foci - a Gyirmót nyerte a megyei rangadót a Mosonmagyaróvár ellen - fotók: H. Baranyai Edina

Gólszerző: Varga P. (40'), Szarka (57')
Sárga lap: Heffler (22'), Lázár (20'), Széles (70'), Kontár (72'), Nagy P. (83'), ill. Forgács (26'), Bakos (38'), Vágó (52'), Zsirai (57').
Kiállítva: Bakos (90')

18:41

A Gyirmót a 4., a Mosonmagyaróvár a 13. helyen áll a mérkőzés kezdete előtt. Három hazai meccséből kettőt megnyert a hazai együttes (a Duna Aszfalt TVSE-t és a Vácot tudták legyőzni, a Soroksártól kikaptak), míg az óváriak vendégként négy meccsen négy pontot szereztek (Békéscsabán és Balmazújvárosban vereséget szenvedtek, Kapsosváron döntetlent játszottak, Dorogon pedig nyertek).

Az előző bajnokságban mindkét meccsen a hazai csapat nyert: a novemberi gyirmóti meccsen 2-1-re a Gyirmót, a májusi óvári találkozón pedig 3-0-ra a Credobus Mosonmagyaróvár győzött.

4. perc

Winkler szánta rá magát lövésre 17 méterre a kaputól, bal oldalról, a labda kereszte elment a kapu előtt.

7. perc

Varga szép csellel ment el a jobb oldalon, és passzolt középre, Heffler azonban kapu mellé lőtt.

10. perc

Strestik szögletét kifejelik a védők, aztán visszakerül hozzá a labda, jól passzol Széleshez, aki egyből kapura pörget, de pontatlanul.

11. perc

Kontár íveli a labdát az óvári kapu elé, a leshatáron álló Strestik sután találja el a labdát, ami így kapu mellé csorog.

14. perc

Letámad az óvári csapat, és sikerül is labdát szerezniük. Kapacina lő végül, a blokkoló védőt találja el, aztán róla megy ki a labda.

16. perc

Heffler esik el a tizenhatoson belül, Solymosi sípol, de nem büntetőt ítél, hanem szabadrúgást kifelé, és kioszt egy sárgát is műesésért a gyirmótiak 22-esének.

20. perc

Szabó passzát tisztán veheti át Stieber, és egyből ellövi. Rusák véd. Lázár kap sárgát, a vendégek meg rúghatnak egy szabadrúgást 25-ről.

21. perc

Kapacina pörgeti a labdát kapura, Rusák a helyén.

25. perc

Strestik lő 22 méterről mellé-fölé.

26. perc

Itt az első óvári sárga lap: Forgács kapja lerántásért.

27. perc

A kapu elé ívelt szabadrúgást Szarka fejeli kapu fölé.

32. perc

Stieber szabadrúgása egy gyirmóti játékosról pattan szögletre.

36. perc

Szabó kap szép indítást, de 8 méterről Rusákba lő.

38. perc

Előbb elmaradt egy óvári sárga egy lerántás miatt a felezővonal környékén, most nem: Bakos sárgul be.

39. perc

Strestik 30-ról kapura küldi a szabadrúgást, Heinrich bravúrral üti szögletre.

40. perc

Strestik szögletét Varga Péter a felső kapufára fejeli, onnan pedig a gólvonal mögé csapódik a labda. 1-0

41. perc

Heffler iramodik meg egy jó passz után, végül sikerül blokkolni a védőknek a lövését.

42. perc

Megint Strestik szabadrúgása miatt aggódhatnak az óvári szurkolók, ezúttal azonban centikkel kapu fölé száll a labda.

45. perc

Vége az első félidőnek.

46. perc

Folytatódik a mérkőzés, csere egyik oldalon se volt a szünetben.

52. perc

Vágó kap sárgát.

53. perc

Winkler passzol a szélről a tizenhatoson belülre, a visszagurítást aztán Stieber lövi kapu fölé.

56. perc

Szarka rúgja a labdát a kapuba, de már sípszó után. Sokkal. Lesen volt, azért harsant a síp. Szarka kap sárgát.

57. perc

Nagy Patrik kap nagyot a félpályánál, de mehet tovább az akció, amelynek végén Szarka lövi ki a bal sarkot. 2-0. Zsirainak a játékvezető felmutat egy sárga, majd egy piros lapot. Aztán módosíthatott Solymosi, mert Zsirainak korábban nem volt lapja.

64. perc

Kettős csere a vendégeknél, érkezik Bartos és Kovács Ádám, lemegy Szabó és Stieber.

70. perc

Sárgát kap Széles.

71. perc

Kapacina távoli szabdrúgását Zsirai pörgeti kapu fölé: hosszú idő után ismét helyzete volt a vendégeknek.

72. perc

Kezezésért jár a következő sárga, a gyirmóti Kontár kapja.

73. perc

Heffler-Sandal váltás a Gyirmótnál.

77. perc

Winkler helyére Jelena érkezik a Mosonmagyaróvárnál.

83. perc

Nagy Patrik is kap sárgát egy visszahúzás miatt.

84. perc

Villám jön Strestik helyére.

86. perc

Herjeczki hagyja el a pályát, Krebsz a cseréje.

88. perc

Óvári szöglet után apróbb kavarodás a gyirmóti kapu előtt, végül Rusák fekszik a csapattársáról a kapu felé vánszorgó labdára.

90. perc

Bakos kap piros lapot. Mondhatott valami nem épp pályára illőt.

90+2. perc

Vége a mérkőzésnek. A gyirmótiak megérdemelten nyerték meg a megyei rangadót.

Az NB II 9. fordulójában megyei rangadót vív egymással a Gyirmót FC Győr és a Mosonmagyaróvár. A sárga-kékek hétvégén Gyöngyöshalászon szerepeltek a Magyar Kupában és nyertek 5–1-re, míg a Lajta-partiakat 2–1-gyel búcsúztatta az NB III-as Jászberény.

A hazaiak jelenleg két ponttal lemaradva a listavezetőtől a harmadikak a tabellán, míg az óváriak 10 ponttal a tizenharmadik helyen állnak.

A gyirmótiak trénere szerint a sorozatterhelés a legjobb ami egy csapattal történhet: „Játékban vannak a fiúk, nem kell annyit törni a fejünket, versenyezhetnek a kezdőbe kerülésért. Szerencsére mostanában sikerélményeink voltak, így abszolút pozitívan állunk a jövő feladatai elé – mondta Szepessy László, aki szerint a megkezdett úton kell tovább haladniuk. – A szokásos forgatókönyvre számítunk. Sokat készültünk az Óvár ellen, mindenképp támadni fogunk, hiszen hazai pályán a legtöbben védekeznek ellenünk. Minél hamarabb be szeretnénk találni a kapuba, ez kulcskérdés. A következő négy meccsből úgy kell kijönnünk, hogy az élbolyban maradhassunk" – fogalmazott a vezetőedző.

Várhidi Péter szerint is kulcskérdés lesz a következő négy találkozó:

Nehéz sorozatterhelés lesz a csapatnak a következő két hét, ezért öten is pihentek a kezdőnkből a hétvégi kupameccsen. Próbáljuk a sérülteket újra formába hozni, de kevesen vagyunk a fontos posztokon, így mindenképpen kell a regenerálódás a játékosoknak, hogy senki ne dőljön ki. A Gyirmót erős ellenfél, több erőssége van, mint gyengesége, de jó lenne meglepetést okozni. Egységes csapatjátékot kell mutatnunk és a mérkőzés fordulópontjaiból jól kijönnünk"

– nyilatkozta a mosonmagyaróvári vezetőedző.