2019. 07. 21. vasárnap - Dániel, Daniella 21°C | 33°C Még több cikk.

NB II foci - Gyirmót-ZTE 1-2 - fotók

Grumic góljával szerzett vezetést a vendégcsapat. Nagy egyenlített a 75. percben. Hudák a 88. percben egy nagy góllal döntötte el a meccset.
Merkantil Bank Liga Labdarúgó NB II., 31. forduló

Gyirmót FC Győr - ZTE FC 1-2 (0-1)

Alcufer Stadion, Gyirmót
Jv.: Karakó (Becséri, Szilágyi)

Gyirmót: Rusák - Varga P. (Horváth R. 90'), Lipták, Szilvási, Széles - Kontár (Présinger 56'), Lázár P. - Herjeczki, Nagy P., Heffler (Kamarás 89') - Szarka.
ZTE: Zöldesi - Lesjak, Farkas (Hudák 79'), Bobál, Devecseri (Szépe 38'), Grumics, Kocsis, Bedi, Barczi, Bolla, Kiss M.

Gólszerző: Nagy P. (75'), ill. Grumic (29'), Hudák (88').
Sárga lap: Lipták (53'), Varga (58'), Szarka (61'), Nagy P. (90+3'), ill. Kiss Máté (33'), Kocsis (41')
NB II foci - Gyirmót-ZTE 1-2. Fotók: H. Baranyai Edina

1. perc

A sárgában játszó Gyirmót kezdi a meccset.

15. perc

Az első komolyabb helyzet: a zalai kontra végén passzol Barczinak, aki 17-ről kapura teker. Elvéti a célt egy kicsivel.

24. perc

Jobboldali beadás után Szarka fejelhet az ötösről. Zöldesi fagja a próbálkozást.

26. perc

Heffler 13 méterről lövi kapu mellé a labdát, amit a gyirmóti játékos a zalai védelemtől kapott ajándékba (pocsékul sikerült a kapu előteréből kifejelnie azt a védőnek).

23. perc

Nagy Patrik szabadrúgása kijön a védőkről, a kipattanót Heffler lövi fölé.

29. perc

Az előreívelt labdába rosszul kap bele Varga, Lipták sem éri el, így Grumic Rusákra vezetheti rá. A ZTE támadója ellövi a gyirmóti kapus lábai között a hosszú alsóba. 0-1.

31. perc

Széles beadását Nagy készíti le Kontárnak, lapos és pattogós lövése a jobb alsó felé tart, de Zöldesi eléri.

33. perc

Kiss Máté kap sárgát, Nagy Patrikot ütközte le.

34. perc

Kocsis emel 15 méterről kapu fölé.

35. perc

Devecserit hordágyon kell levinni a pályáról. Szépe érkezik a helyére.

38. perc

Most lép pályára Szépe, úgyhogy ismét 11-en vannak a zalaegerszegiek.

40. perc

Braczi indítását Farkas teszi be középre, amit Bobál nem tud ellőni, a mögötte érkező védő szögletre ment.

41. perc

Herjeczkit rántja le Kocsis, sárga ez is.

42. perc

Heffler szabadrúgását Zöldesi fogja magabiztosan.

45. perc

Két perc a ráadás.

45+2. perc

Vége az első félidőnek.

46. perc

Elkezdődött a második félidő.

50. perc

Nagy Patrik jobboldali szögletét Varga Péter fejeli kapu mellé.

53. perc

Lipták kap sárgát, Farkas elé állt be.

56. perc

Gyirmóti csere: Kontár helyett Présinger a pályán.

58. perc

Mezhúzásért Varga kap sárgát. Farkas kapu közepébe tartó szabadrúgását Rusák fogja.

61. perc

Jobboldai beadás után Szarka Zöldesit megelőzi, de a kaput nem találja el. Árnyalja a képet kissé, hogy mint anno Maradona, a gyirmóti csatár is kézzel ütött volna gólt. Maradona annak idején gólnak örülhetett a kezezése után, Szarka viszont sárgát kap.

64. perc

Présinger balról a túloldalon érkező Nagyhoz ível, aki kapásból lő, és egy védőt talál el.

65. perc

Lipták fejeli hat méterről kapu fölé a jobbról beadott szögletet.

68. perc

Présinger beadása Hefflert találja meg, aki nem lő, hanem cselez kettőt, csak addigra már odaér a ZTE védelme, így csak kapura tud pöckölni Heffler, ezt a kísérletet pedig simán fogja Zöldesi.

69. perc

Varga harmincról tűzi kapura a labdát, Zöldesin nem fog ki a próbálkozás.

72. perc

Gyors gyirmóti kontra végén Nagy Patrik nehéz szögből kapufát lő. Les miatt jár kifelé a szabadrúgás.

75. perc

Széles baloldali beadását a hosszún egy zalai védő kifejeli, de épp Nagy Patrik elé, aki 12 méterről, kapásból egy gyepre pattintott lövéssel egyenlít. 1-1.

79. perc

Farkas Balázs helyére Hudák Martin jön a vendégeknél.

81. perc

Herjeczki lesről lövi a kapusba a labdát.

88. perc

Bolla ugratja ki a leshatáron Hudákot, aki 12 méterről nagy gólt akszt a hosszú felsőbe. 1-2. Heffler-Kamarás csere a Gyirmótnál.

90. perc

Jön Horváth Roland is, Vargát váltja. Három perc a ráadás.

90+2. perc

Kiss Máté kap görcsöt, az ápolása minimum fél percig tartott.

90+3. perc

Mezhúzásért kap sárgát Nagy Patrik.

90+4. perc

Vége a meccsnek.

A feljutást befolyásoló összecsapásról a két együttes egy-egy játékosát kérdeztük.

Kiss Máté négy évig volt a kék-sárgák játékosa, sokan sajnálták, hogy tavaly nyáron Zalaegerszegre igazolt:

Fontos mérkőzés következik, s nemcsak számomra, de a mostani csapatom számára is. Győzni szeretnénk, bebiztosítani az első helyünket a tabellán, ez a cél. Igaz, Gyirmóton futballoztam négy évet, de azt nem mondanám, hogy nekem annyira különleges találkozó lesz a vasárnapi. Nyilván vannak ismerőseim a gyirmótiak között, akikkel jóban vagyok, ám erre a hétre elfelejtjük a barátságot. Azt gondolom, hogy mindenki tudja, milyen fontos rangadó következik, ezzel mindkét oldalon tisztában vagyunk. Sorsdöntőnek viszont nem nevezném a találkozót, hiszen hátra lesz még hét mérkőzés a bajnokságból. Sorsdöntő akkor lenne, ha mondjuk harmadikok lennénk és ez lenne az utolsó meccs, amin ha nyerünk, akkor feljutunk. Szerencsére nem így van, mi vagyunk az elsők és jó pozícióban állunk"

– fogalmazott a nagyszerű rúgótechnikájú játékos.

Nagy Patrik a gyirmótiak egyik alapembere, s amellett, hogy fontos találatokat szerez – 16 góllal második az NB II góllövőlistáján –, a társait is gyakran kiszolgálja. Legutóbb Cegléden két gólpasszt is kiosztott, s ő szerezte csapata negyedik találatát.
Nagy Patrik (balra) fontos találatokat szerez, de társait is gyakran kiszolgálja. Fotó: gyirmotfc.hu

Nagyon várjuk ezt a csatát, de valahol nem lesz annyira különleges ez a mérkőzés, mert mi az összes hátralévő találkozónkat meg akarjuk nyerni, legyen ellenfél akár a Zalaegerszeg, akár a Monor. Persze tisztában vagyunk vele, hogy ez mégiscsak egy rangadó lesz, remélhetőleg sok nézővel, jó hangulattal, hiszen a listavezető érkezik Gyirmótra. Cegléden már nagyon jó felfogásban, kellő agresszivitással játszottunk, ami mostanában talán nem volt ránk mindig jellemző. Eddig sem volt különösen nagy probléma a játékunkkal, de úgy érzem, túljutottunk a holtponton. Nem érzem, hogy a feljutás lehetősége zavart volna meg minket, hiszen mindannyian azt akarjuk, hogy újra NB I-es legyen a csapat"