2018. 12. 11. kedd - Árpád 1°C | 4°C Még több cikk.

NB II foci - ETO FC Győr-Kazincbarcika 0-0 - fotók

Bár helyzetből a győrieknek többet sikerült kidolgozni, gólt ugyanannyit lőtt mindkét csapat: nullát.
Merkantil Bank Liga NB II. 18. forduló

WKW ETO FC Győr - Kazincbarcika 0-0

Győr, ETO Park
Jv.: Bogár Gergő (Király Zs., Máyer G.)

WKW ETO FC Győr: Horváth T. - Koszó, Magasföldi (Szánthó 85'), Jakab (Koltai 77'), Erdélyi (Mervó 66'), Szimcso, Vadász, Andric, Vukasovic, Kovács K., Debreceni. Vez. edző: Király József.

Kazincbarcika: Fila - Palmes, Fótyik, Heil, Tóth L. (Vajda 90+2'), Kanalos, Kiss B. (Takács P. 77'), Oltean, Mikló, Szabó L. (Belényesi 83'), Toma. Vez. edző: Gálhidi György.
12:51

Az időjárást nagy jóindulattal sem lehet ideálisnak nevezni, mivel alig 8 fokban, szemerkélő esőben fogadja az ETO a borsodiakat. A legkitartóbb hazai szurkolók azért megpróbálnak majd most is jó hangulatot csinálni az ETO Parkban (tíz perccel a kezdés előtt már legalább 150-en vannak), és a vendégszektor sem üres már: egy zászló, egy molinó és egy dob is ott van a hotel előtti kapu mögött.

1. perc

A zöld-fehérben játszó ETO kezdi a meccset. A vendégek sárga-kékben játszanak.

5. perc

Szép győri akció bontakozik ki a jobb oldalon, Szimcso passzol középre végül, Erdélyi elől azonban sikerül tisztáznia a vendégek védelmének.

11. perc

Jakab szögletébe csak belekapni tud Fila, így azonban épp Koszó elé kerül a labda a hosszú oldalon, az ő lövése a blokkról Debrecenihez kerül, aki szintén lövéssel próbálkozik, ami egy védőn megpattanva jut túl az alapvonalon. Az újabb szöglet ugyancsak veszélyes, ezúttal is Debreceni közeli lövését kell blokkolnia a vendégek védelmének.

13. perc

Palmes kap tisztán labdát a jobb oldalon, a középre ívelésére azonban nem érkezik társ.

16. perc

Jakab íveli a kapu elé a 32 méterről megítélt szabadrúgást, Debreceni hét méterről fejjel próbálkozik, Fila bravúrral üti a labdát szögletre.

27. perc

Vukasovicot kell ápolni, az ETO csapatkapitánya kezdőkörben ütközött.

33. perc

Megint óriásit véd a kazincbarcikai kapus: a balról a kapu elé ívelt labdába rosszul fejel bele Palmes, így az ötösön Magasföldi helyzetbe kerül, egyből lő is, a labdát pedig Fila tolja szögletre bravúrral.

35. perc

A tizenhatoson belül egy vendégjátékos esik el egy győri védő mellett: nincs sípszó.

41. perc

Jakab lő szabadrúgást 30-ról, a labda elmegy a jobb kapufa mellett.

43. perc

A meccs első sárgáját Oltean kapja.

44. perc

Andric fektet el néhány védőt a tizenhatos vonalán, és egy lapos lövéssel próbálkozik, abban azonban nincs elég erő, így hiába helyezi jól, Fila odaér rá.

45+1. perc

Szimcso beadását közelről Erdélyi lövi a kapusba, a labda ezután a gólvonal felé kezd pattogni, ám még időben eléri egy barcikai védő. A szöglet nem veszélyes, az egyperces hosszabbítás pedig véget ér, jön a szünet.

13:59

A hivatalos nézőszám 553.

46. perc

Jön a folytatás. Csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

47. perc

Kanalos lövése nem okoz gondot Horváthnak.

49. perc

Magasföldi 20 méterről szabadrúgásból kilövi a sorfal egyik tagját. Ápolni kell a vendégek játékosát.

52. perc

Jakab szabadrúgását fejeli kapu fölé Magasdöldi.

54. perc

Kovács K. pocsék felszabadítási kísérlete után Oltean tüzelhet 17 méterről, ám nem találja el a kaput.

55. perc

Mintaszerű barcikai akció végén a kapu elé berobbanó Kanalos kapu mellé lő hat méterről. Ez volt az eddigi legnagyobb vendéghelyzet.

61. perc

Rövid a kazincbarcikai hazaadás, Erdélyi ront rá a labdára, ám Fila kapus az utolsó pillanatban mégis el tudja rúgni a győri játékos elől a labdát.

63. perc

Kanalos 24 méterről megeresztet lövése lehet, hogy alapból is veszélyes lett volna, de így, hogy egy védőn irányt változtatott, másként lett veszélyes. Mindenesetre Horváth odaért.

64. perc

Erdélyi labdát szerez, Szimcso tovább viszi a kapu felé, 12 méterről, jobbról rá is lövi, a blokkról pattan a labda szögletre.

65. perc

Jakab teszi be a labdát jobbról a kapu elé, szögletre mentenek ismét a védők.

66. perc

Erdélyi helyére jön Mervó.

71. perc

Mikló kap sárgát, Magasföldit rúgta fel a kaputól 22 méterre.

73. perc

Majdnem gólt szerzett az ETO. Mervó azonban szabálytalankodott az ötösön belül, így kifelé jár a szabadrúgás.

74. perc

21-ről lövi a szabadrúgást kapu fölé Kanalos.

77. perc

Kettős csere: Jakabot Koltai váltja az ETO-nál, Kiss Bence helyére Takács Péter jön a vendégeknél.

80. perc

Baloldali ETO-szöglet után Debreceni fejel kapura 8 méterről, Fila eléri az amúgy jól helyezett próbálkozást.

83. perc

Szabót váltja Belényesi a borsodiaknál.

85. perc

A Magasföldi-Szánthó csere a harmadik változtatás Király Józseftől.

87. perc

Vadász egy csel után adja be középre a labdát a bal szélről, Koltai fejese nem sokkal, de a kapu mellé száll.

90+1. perc

3 perc lesz a ráadás. Palmes sárgát kap a labda elrúgásááért. A kapura tartó erős lövést Fótyik fejeli szögletre.

90+2. perc

Vajda érkezése a meccs utolsó cseréje, Tóth László helyére jön.

90+3. perc

Fila is kap egy sárgát, ő időhúzásért. Néhány másodperccel később Bogár lefújja a meccset.

55. perc

A tavalyi szezonban kétszer is győzni tudott a csapat a KBSC ellen, mind a két alkalommal gólgazdag, mozgalmas mérkőzésen.

A KBSC jelenleg a tabella 6. helyén áll 26 ponttal, 7 győzelemmel, 5 döntetlennel és 5 vereséggel. Az ETO a 10. helyezett 23 ponttal, 6 győzelemmel, 5 döntetlennel és 6 vereséggel.

Az ETO, mint az előző szezonban, most is a győzelemre készül, ebben a szellemben zajlott a heti munka is.

Király József:

Az utolsó bajnokin elszenvedett vereség nem csak az önbizalmunkat tépázta meg, ennél sokkal többet veszítettünk. Lettek sérültjeink, Tar Zsolt, Bagi István és Völgyi Dániel az óta sem állnak a csapat rendelkezésére, Tajthy Tamás pedig begyűjtötte az 5. sárgalapját, így ő sem léphet pályára. Természetesen fájó az eddigi szereplésünk, ennél mi is többre számítottunk, és a szurkolóink is többet érdemelnek, de el kell fogadnunk a tényt, hogy egyelőre ez így sikerült. Arra kell összpontosítanunk, hogy a hátralevő 4 mérkőzésen annyi pontot gyűjtsünk, hogy tudjuk kozmetikázni a szereplésünket, és vissza tudjuk szerezni szurkolóink bizalmát."