2019. 02. 17. vasárnap - Donát -1°C | 12°C Még több cikk.

NB II foci - Emberhátrányban nyert a Gyirmót, döntetlent játszott a Mosonmagyaróvár + nyilatkozatok

Az éllovas Gyirmót győzött Csákváron, a Mosonmagyaróvár a Vasas vendégeként szerzett egy pontot.
Aqvital FC Csákvár–Gyirmót FC Győr 2–3 (0–2)
Csákvár, 150 néző. V.: Szőts.

Csákvár: Tóth B. – Csilus Á., Csonka, (Baranyai, 28.), Dulló, Galambos – Nándori (Tamás, 30.), Farkas – Simon M. (Molnár G., 73.), Daróczi, Nagy Zs. – Bobál G. Vezetőedző: Szijjártó István

Gyirmót: Rusák – Villám, Szilvási, Széles, Krebsz – Kontár, Nagy P. – Herjeczki (Szalánszki, 65.), Strestík (Lázár., 47.), Heffler N. – Szarka (Présinger, 52.). Vezetőedző: Szepessy László.

Gsz.: Nagy Zs. (47., 11-esből ), Daróczi (58.), ill. Herjeczki (10.), Heffler N. (22.), Nagy P. (67., 11-esből).
Kiállítva: Villám (47.).

10. perc: Csonka gurította haza kapusának a labdát, melyet előbb Tóth B. lekezelt, majd hatalmas luftot rúgott. Herjeczki lecsapott a labdára, aztán közelről a hálóba rúgta. 0–1.
22. perc: Szarka lépett ki középen a védők közül, közeli lövését még védte a hazaiak kapusa, ám a kipattanó labdát Heffler N. 3 méterről a kapuba rúgta. 0–2.
47. perc: Villám a 16-oson belül fellökte Daróczit, a játékvezető 11-est ítélt, Villámot pedig kiállította. Nagy Zs. állt a labda mögé és ballal a jobb alsó sarokba lőtt. 1–2.
58. perc: Daróczi fordult le középen, majd 15 méterről a bal alsó sarokba csavarta a labdát. 2–2.
67. perc: Présinger nagyszerű cselekkel csapta be a bal oldalon Csilust, majd a védő a 16-oson belül buktatta. A büntetőt Nagy P. végezte el és magabiztosan rúgta a labdát a kapu közepébe. 2–3.

Szijjártó István: – Óriásit hibázott a kapusunk és ráadásul két súlyos sérültünk is van. Nem a jobban játszó csapat nyerte meg a meccset.

Szepessy László: – Remekül futballoztunk az első félidőben, ha kettő-null után a harmadik ziccerünket is berúgjuk, akkor eldöntöttük volna a mérkőzést. A második félidő már háború volt, de azt is megnyertük.

Vasas–Credobus Mosonmagyaróvár 1–1 (0–0)
Szusza Ferenc Stadion, 500 néző. V.: Radványi.

Vasas: Bese – Hinora, Vaskó, Talabér, Kelemen – Murka, Hajdú (Béládi, 46.), Szatmári, Birtalan (Balajti, 62.), Roxin, Ádám (Hrepka, 80.). Megbízott edző: Ferenczi István.

Mosonmagyaróvár: Somogyi – Kovács B., Sziklási, Vágó, Bakos, Darázs, Maly (Szabó V., 69.), Zsirai, Czár, Eszlátyi (Lőrincz, 90.), Jelena (Winkler, 64.). Vezetőedző: Takács Gábor.
Gsz.: Talabér (61.), ill. Zsirai (6.).

61. p: Egy szabadrúgás utáni kavarodásból a kipattanó labdát Talabér középről a bal alsó sarokba lőtte. 1–0.
63. p: Czár jobb oldali beadása megpattant a védőkön, Zsirai jókor érkezett és a jobb sarokba vágta a labdát. 1–1.
70. p: Winkler a kifutó kapus mellett elhúzta a labdát, majd az üres kapu mellé passzolt.

Ferenczi István: – Nem tudtuk feltörni a jól záró óvári védelmet, több kapufát rúgtunk.

Takács Gábor: – Az első félidőben a Vasas kontrollálta a mérkőzést, ekkor Fortuna fogta a kezünket. Szerencsére gyorsan tudtunk egyenlíteni.

Előzmények

Aqvital FC Csákvár–Gyirmót FC Győr
Csákvár, Tersztyánszki Sportközpont, 19 ó. V.: Szőts.

A listavezető Gyirmót a nyolcadik helyen álló Csákvárhoz látogat. A kék-sárgák a hétvégén első döntetlenjüket szerezték az idei kiírásban, de így is növelték előnyüket két riválissal szemben.

Nyerni akarunk Csákváron. A hétvégén a helyzetkihasználással akadtak gondjaink, a Siófok pedig szervezetten játszott, így nehéz lett a meccs. Kielemeztük a hibákat, folyamatosan fejlesztjük a játékunkat, ezt akarjuk új szintre emelni. Sokat dolgozunk a mentális felkészülésen is"

– nyilatkozta Szepessy László vezetőedző.

Vasas FC–Credobus Mosonmagyaróvár
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 19 ó. V.: Radványi.

Vasárnap az addig sereghajtó Monortól is kikaptak a Lajta-partiak, így már négy pontra vannak a bennmaradást jelentő tizenhetedik helytől. Ma a frissen edzőt váltó – Ferenczi István a megbízott tréner –, az NB II legértékesebb keretével rendelkező Vasas otthonában lépnek pályára.

Nehéz mérkőzésre számítok, mert a Vasas sokkal jobb csapat, mint amit a helyezése mutat. Mi is jobbak vagyunk, de sajnos kétarcú a játékunk, ezt kell megoldanunk. Mindenképpen javítani szeretnénk a hétvége után és pontot vagy pontokat akarunk szerezni. Agresszivitást és bátor focit várok a fiúktól"

– fogalmazott Takács Gábor, az óváriak trénere.

Bajnokok Ligája: MU-fordítás Torinóban

Elszenvedte szezonbeli első vereségét a Juventus, így nem tudta bebiztosítani továbbjutását a… Tovább olvasom