2019. 06. 18. kedd - Arnold, Levente 18°C | 26°C Még több cikk.

NB II foci - Egy gól döntött: ETO-Gyirmót 1-0 - fotók

Szimcso góljával nyert a hazai csapat, így a gyirmótiak már biztosan nem juthatnak fel az NB I-be.
Merkantil Bank Liga, labdarúgó NB II., 36. forduló

WKW ETO FC Győr - Gyirmót FC Győr 1-0 (1-0)

ETO Park, Győr
Jv.: Ducsai (Márkus, Berényi)

ETO: Horváth - Kovács K., Koszó, Vukasovic, Kalmár - Bagi, Vashkeba, Múcska (Madarász 59'), Andric (Szánthó 71'), Szimcso - Lovrencsics (Szalánszki 90+2').

Gyirmót: Rusák - Szilvási, Nagy P., Széles (Présinger 53'), Strestik (Koltai 57'), Lipták, Szarka, Kamarás, Villám, Lázár (Horváth R. 80'), Herjeczki.

Sárga lap: Vashkeba (81'), ill. Szilvási (27'), Herjeczki (33')
Gólszerző: Szimcso (42')
NB II foci - ETO-Gyirmót 1-0

1. perc

A zöld-fehérben játszó ETO kezdi a meccset. A gyirmótiak a szokásos sárga mezben.

4. perc

Lovrencsics lő 17 méterről középről, a nem túl erős és nem is túl jól helyezett labdát Rusák fogja.

6. perc

Kamarás 10 méterről lő, a blokkról vágodik szögletre a labda.

8. perc

Szép gyirmóti akció végén Herjeczki gurít kapu mellé az ötös bal sarkáról.

10. perc

A harmadik gyirmóti szöglet után Lipták fejel kapu mellé.

11. perc

Az ETO kerülne helyzetbe, ám Lovrencsics szöktetését sikerül kivágnia Szélesnek a tizenhatoson belülről.

16. perc

Szarka átadása után Herjeczki készíti le a labdát Nagy Patriknak, aki 17 méterről a bal felsőt veszi célba, ám a próbálkozása kissé fölé száll.

25. perc

Kamarás próbálkozik lövéssel ismét. Húszról erős és lapos lövést ereszt meg, Horváth magabiztosan fogja a labdát.

27. perc

A játékvezető Múcska buktatásáért ítél szabadrúgást a tizenhatos vonala előtt, bal oldalon. Szilvási sárgát is kap a szabálytalanságért. A szabadrúgást Bagi lövi alaposan kapu fölé.

33. perc

Herjeczki keményen lép oda Kovácsnak. Ducsai szerint túl keményen, úgyhogy sárgát ad a sárgamezesnek.

34. perc

ETO-helyzet: a tizenhatoson belül némi kavarodás támad, végül az ötösről Szilvási vágja ki a labdát a mezőnybe.

41. perc

Megint a gyirmóti kapu forog veszélyben. Kovács passza után Vashkeba passzol Múcskához, 15 méterről megeresztett lövését Rusák tolja ki jobbra, épp Kovács elé, aki ellövi a kipattanót keresztbe.

42. perc

Andric viszi le a labdát az alapvonalig, a passzát a középen érkező Szimcso négy méterről a kapuba lövi. 1-0.

45. perc

Vége az első félidőnek.

46. perc

Folytatódik a városi rangadó.

48. perc

Koszó vezetgeti a labdát, aztán 23 méterről nagy erejű lövést küld kapu mellé nem sokkal.

49. perc

Strestik emeli Horváth kezébe a labdát 18 méterről.

50. perc

Nagy Patrik lövi 21 méterről a jobb felső sarok fölé a labdát.

52. perc

Szimcso íveli a labdát a jobb szélről a kapu elé, Andric fejesét a bal kapufa mellől öklözi szögletre Rusák.

53. perc

Csere a vendégeknél: Széles helyére Présinger jön.

57. perc

Strestik jön le, Koltai érkezik a helyére.

59. perc

Cserél az ETO, Múcskát Madarász váltja.

63. perc

Kamarás passzol Koltaihoz, aki a bal oldalon érkező Herjeczki elé tálal. A gyirmóti játékos 10 méterről nem találja el a kaput. Az ETO kapusát ápolni kell, mert nekiütközött a kapufának.

71. perc

Szimcso viszi a labdát öles léptekkel a jobb szélen, a passzára jól érkezik Madarász, aki egyből visszapasszol a második hullámban érkező Vashkebának lövésre. A 12 méterről leadott lövés viszont alaposan fölé megy. Cserél az ETO, a sérült Andricot Szánthó váltja.

78. perc

Villám adja be a labdát balról, Szarka az ötösről fejeli azt a kapu fölé.

79. perc

Szimcso rohan a gyirmóti fejen megcsúszó labdára a felezővonaltól, némi labdavezetés után 11 méterről, balról lő kapura. A remek lövés a jobb felsőbe tart, remek védéssel hárítja Rusák.

80. perc

Sárgát kap Vashkeba. Újabb gyirmóti csere: Horváth Roland jön Lázár Patrik helyére.

84. perc

26 méterről Nagy Patrik tekeri a labdát a bal felső sarok fölé.

86. perc

Szimcso jobboldali beadását Lovrencsics elől menti szögletre Lipták.

90. perc

A ráadás három perc.

90+2. perc

Villám passza után Horváth lő 12 méterről, a kapus mellett elmegy a labda, a gólvonal elől azonban Vukasociv menteni tud. Cserél az ETO, Szalánszki kap lehetőséget Lovrencsics helyén.

90+4. perc

Vége a meccsnek. Nem csak ennek, hanem a Kaposvár-Vác mérkőzésnek is vége, ahol a 93. percben lőtt góllal nyertek a hazaiak, így hét pontra nőtt a somogyiak előnye a Gyirmót előtt. Mivel két meccs van már csak hátra a bajnokságból, a gyirmótiak számára a matematikai esély is elszállt, hogy odaérjenek a feljutást érő második helyre.

A Merkantil Bank NB II vasárnapi, 36. fordulójában ETO-Gyirmót városi rangadót rendeznek.

A zöld-fehérek nyilván visszavágnának az őszi vereségért, s ehhez szurkolóik támogatását is kérik. A klub szeretné, ha drukkerei zöld-fehérbe „öltöztetnék a lelátót" a rangadón, ráadásként aki fotót küld be magáról, bérletet nyerhet.

Az élvonallal kacérkodó Gyirmót hatalmas előnyt herdált el az elmúlt fordulókban, s már nem csupán rajta múlik, a feljutás. Ha a kék-sárgák ősztől újra NB I-esek szeretnének lenni, nem hibázhatnak a városi derbin.