NB II foci - Az ETO kettőt kapott a Békéscsabától - fotók

Az ETO kilencedik a tabellán.
WKW-ETO FC Győr–Békéscsaba 1912 Előre 1–2 (0–1)
Győr, ETO Park, 935 néző. V.: Barna.

ETO: Horváth – Koszó (Andrics, a szünetben), Tar, Vukaszovics, Vadász – Vaskeba – Kovács K., Madarász, Bagi (Szánthó R., 62.), Szimcsó (Tajthy, 82.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Király József.

Békéscsaba: Rybánszky – Nagy S., Szélpál, Mészáros, Zahorán – Viczián, Király (Hursán, 60.) – Sinanovics, Mezei, Szatmári (Máris, 86.) – Urbin (Vólent, 71.). Vezetőedző: Boér Gábor.

Gsz.: Andrics (61.), ill. Szatmári (43.), Viczián (54.).

43. p: Király pontosan centerezett a középen érkező Szatmári elé, ő pedig tíz méterről jobbal a kapu közepébe lőtt. 0–1.
54. p: Király ívelt a kapu elé a bal oldalról, a hosszú saroknál érkező Viczián pedig 6 méterről a bal felső sarokba fejelt. 0–2.
61. p: Szimcsó jobb oldali beadása után a hosszú saroknál érkező Andrics 8 méterről a jobb alsó sarokba fejelt. 1–2.

Az első negyedórában irányította a játékot az ETO, de ezután fokozatosan a vendégek akarata látszott érvényesülni. A vendégek előnyük birtokában is többször tudtak veszélyeztetni és egy óra elteltével megduplázták góljaik számát. A hátralévő időben Andrics kitűnő fejessel még visszahozta a reményt a hazaiak számára, de végül a békéscsabai együttes megérdemelten vitte el a bajnoki pontokat.

Király József: – Jól kezdtük a találkozót, az első negyedórában több helyzetet is kialakítottunk, de utána érthetetlen módon fölénk kerekedett a vendégcsapat. Szünet után azt az ETO-t láttam, amit az első félidőben is szerettem volna. A döntetlen igazságosabb eredmény lett volna.

Boér Gábor: – Taktikus, fegyelmezett játékot nyújtott csapatunk, s ezért is érzem úgy, hogy a győzelmünk megérdemelt.

Eremények

Monor–Balmazújváros 2-1,
BFC Siófok–Kaposvári Rákóczi FC 0-2,
Csákvár–Nyíregyháza 0-3,
Mosonmagyaróvár–Gyirmót FC Győr 2-1 (A meccs élő közvetítését itt olvashatja vissza.),
Budaörs–Soroksár 0-1,
Cegléd–Dorog 2-2,
Kazincbarcika–Budafoki MTE 2-1,
Vasas–Tiszakécske 1-0,
ETO FC Győr–Békéscsaba 1-2,
Fotók: H. Baranyai Edina
ZTE FC–Vác FC 1-0.