2019. 06. 26. szerda - János, Pál 19°C | 32°C Még több cikk.

NB II foci - A Gyirmót nyerte a presztízsmérkőzést, 2 gólt lőtt az ETO-nak - fotók

Győzött a Mosonmagyaróvár.
Gyirmót FC Győr–WKW-ETO FC Győr 2–0 (0–0)
Gyirmót,  2120 néző. V.: Németh Á.

Gyirmót:  Sebők – Achim, Lengyel, Lázár, Présinger – Kiss M. – Szegi (Sandal, 82.), Varga P. (Szalánszki, 85.), Nagy P., Stieber – Farkas Z. (Paku, 69.). Megbízott edző: Hannich Péter.

ETO: Szatmári Z. – Vadász, Gyagya, Debreceni, Rokszin – Bagi – Szimcso, Szatmári L. (Tajthy, 56.), Magasföldi (Beliczky, 76.), Kovács K. – Zamostny (Erdélyi, 58.). Vezetőedző: Szentes Lázár.

Gsz.:  Kiss M. (50., 11-esből), Stieber (71.).
Kiállítva: Debreceni (50.), Szimcso (90.).

Az első percekben Zamostny 17 méteres szabadrúgása jelentett veszélyt a hazai kapura, de Sebők bravúrral védett. Félórai játék elteltével Nagy P. nagy erejű, távoli lövését Szatmári Zoltán látványosan hárította, majd Farkas nagy helyzetből a lécre lőtt. Szünet után felpörögtek az események, Présinger beadása után Debreceni rántotta le a fejelni szándékozó Lázárt, ami után kiállítás, majd büntető következett, amiből Kiss M. vezetéshez juttatta a hazaiakat. Ez mintha megfogta volna a zöld-fehéreket, hiszen a Gyirmót többször is könnyebben került helyzetbe. Farkas Z. például 4 méterről ismét a lécre lőtte a labdát. A hazai fölény az idő múlásával góllá is érett: egy mintaszerű támadás végén Stieber helyezett 8 méterről a bal alsó sarokba. Az ETO-nak azonban nem sikerült a hálóba találni, Kovács K.  10 méterről, középről, csúnyán a kapu fölé lőtt. Az utolsó percekben Szimcsónál „szakadt el a cérna", aki megütötte Nagy Patrikot.

Hannich Péter: – Tudtam, hogy ez egy túltaktikázott mérkőzés lesz, de a heti munkánk szerencsére megmutatkozott a találkozón. Az első játékrészben kereste a fogást a két csapat egymás játékán,  a szünet után  mi többet tettünk a győzelemért, igazi csapatként dolgoztunk, ezért a sikerünk megérdemelt.

Szentes Lázár: – Az első játékrész kiegyenlített játékot hozott,  a szünet utáni kiállítás pedig döntően befolyásolta a találkozó végkimenetelét. A második játékrészben előttünk is adódott óriási gólszerzési lehetőség, de sajnos az  kimaradt.

Nagy Patrik: – Akaratban, lelkesedésben, hozzáállásban ez volt a legjobb mérkőzésünk az elmúlt időszakban, de tudom, hogy ehhez az a hangulat is hozzájárult, amit a szurkolók teremtettek, ezért nekik is jár a köszönet. A záró percekben elismerem a szabálytalanságot, egy párharc közben lehúztam ellenfelemet, aki a sérelmét ütéssel torolta meg, amit szerencsére az asszisztens észrevett, s így a vezetőbírónak nem volt nehéz meghoznia a döntést.

A Gyirmót nyerte a presztízsmérkőzést, 2 gólt lőtt az ETO-nak. Fotók: Bertleff András

Credobus-Mosonmagyaróvár–Zalaegerszegi TE 3–1 (1–0)
Mosonmagyaróvár, 300  néző. V.: Bognár.

Mosonmagyaróvár: Tarczy – Bohner, Szépe, Szpirulisz, Katona – Zsirai, Vágó – Lőrinczy, Laki (Huszárik, 73.), Kapacina (Bartos, 46.) – Tóth L. (Kovács B., 88.). Vezetőedző: Várhidi Péter.

ZTE:  Szappanos – Paudits (Vermes, 56.), Dubek, Koszó, Nagy T. – Bedi, Patvaros – Nagy G.  (Balázs Zs., 78.), Fujsz, Ágoston (Végh G., 56.) – Babati. Vezetőedző: Zoran Szpisljak.

Gsz.: Szpirulisz (21.), Tóth L. (59.), Lőrinczy (64.), ill. Babati (69.).

21. p: Lőrinczy bal oldali szabadrúgása után Szpirulisz 10 méterről higgadtan gurított a hálóba. 1–0.
59. p: Ismét Lőrinczy lőtt a kapu elé egy szabadrúgást, s Tóth L. a rövid sarokra érkezve a kapu bal oldalába csúsztatott. 2–0.
64. p: Szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat. Lőrinczy lövése a jobb kapufáról vágódott a hálóba. 3–0.
69. p: Bedi tört be a hazai büntetőterületre, majd elesett. A játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Babati értékesítette. 3–1.
A Mosonmagyaróvár jó játékkal magabiztos és megérdemelt győzelmet aratott a kapura helyenként veszélytelen Zalaegerszeg ellen.

Várhidi Péter: – Az első perctől koncentráltak voltunk, és ez meghozta a sikert.

Zoran Szpisljak: – Továbbra is sokat kell még dolgoznunk a helyzetek kialakításáért, amiből a második félidőben azért volt bőven.

Merkantil Bank Liga NB II, 19. forduló:
MTK Budapest-BFC Siófok 3-1 (2-0)
Gyirmót FC-ETO FC Győr 2-0 (0-0)
Nyíregyháza Spartacus-Szolnoki MÁV FC 2-0 (1-0)
Budaörs-Budafoki MTE 2-1 (1-1)
Mosonmagyaróvár-Zalaegerszeg 3-1 (1-0)
Szeged 2011-FC Csákvár 0-1 (0-1)
Kazincbarcika-Ceglédi VSE 1-2 (0-1)
Soroksár SC-Békéscsaba 1912 Előre 0-2 (0-1)
Dorogi FC-Vác FC 2-0 (0-0)
Soproni VSE-Kisvárda 2-2 (1-0)

Az élcsoport: 1. MTK Budapest 46 pont, 2. Kisvárda 44, 3. Cegléd 32
Gyirmót FC Győr–WKW-ETO FC Győr
Gyirmót, vasárnap, 16 ó. V.: Németh Á.

„Az ETO a szívem csücske, de egy ilyen derbin ezt félre kell tenni, így számomra ez a találkozó is olyan lesz, mint a többi bajnoki. Felkészültünk, megpróbálunk úgy futballozni, hogy otthon tartsuk a három pontot" – szögezte le Hannich Péter.

A  hazaiak kezdő tizenegye: Sebők – Lengyel, Lázár, Németh Zs., Achim – Présinger, Kiss M., Paku – Farkas J., Stiber, Czár.

Szentes Lázár, az ETO vezetőedzője:

„Először találkozik egymással a két csapat az NB II-es bajnokságban, s egy jó hangulatú városi rangadónak nézünk elébe. Izgalmas, jó iramú csatát,  sportszerű küzdelmet, s természetesen ETO-győzelmet várok."

Horváth Cs. Attila, a megyei LSZ tiszteletbeli elnöke:
– Mindkét együtteshez erősen kötődöm, így az eredmény miatt nem izgulok, s mivel korábban kaptam egy olyan mezt a barátaimtól, amelynek fele ETO-s, a másik fele pedig gyirmóti,  ebben megyek ki az összecsapásra.

Kovács István nyugalmazott megyei sportigazgató:
– Ezen a mérkőzésen garantált a győri siker. Természetesen ott leszek a lelátón. Nagy küzdelemben döntetlen körüli eredmény születik.

Glázer Róbert volt szövetségi kapitány:
– Nagy rangadót, sok nézőt várok. Az összecsapás pikantériája, hogy két volt játékostársam, Szentes Lázár és Hannich Péter  meccselnek egymással. Mindent figyelembe véve úgy érzem, a Gyirmót áll közelebb a győzelemhez.

Keglovich László  olimpiai bajnok:
– Két azonos képességű csapat jó iramú, színvonalas mérkőzését várom. A szívem szerint döntetlenre tippelek, a többi majd a pályán dől el.

Kick-box - Fertőszentmiklósi érmek a drog elleni versenyen - fotók

A Simon Gym FSE csapata részt vett Zalaegerszegen a Combat K-1 Light Diáksport Országos Versenyen. Tovább olvasom