2019. 04. 21. vasárnap - Konrád Még több cikk.

NB II foci - A Budaörs vendégként ütötte ki a Gyirmótot, kikapott az ETO - Fotók

Döntetlent játszott a Mosonmagyaróvár.
Gyirmót FC Győr–Budaörs 1–5 (1–2)
Gyirmót, Alcufer Stadion, 570 néző. V.: Pillók.
Gyirmót: Rusák – Krebsz, Lipták, Szilvási, Széles– Kontár (Villám, 62.), Nagy P. – Herjeczki (Kamarás, 56.), Strestík (Présinger, 56.), Heffler N. – Szarka. Vezetőedző: Szepessy László.

Budaörs: Demjén – Menyhárt, Gyurácz, Tányéros, Fényes (Lengyel B., 66.) – Czvitkovics, Tóth K. Végh G., 82.), Stieber, Medgyes – Csiki N. (Sajbán Miklós, 71.), Sajbán Máté. Mb. vezetőedző: Márkus Tibor.

Gsz.: Sajbán Máté (28., 35., 53.), Csiki N. (47.), Gyurácz A. (86.), ill. Nagy P. (38.).

2. p: Szarka 14 méterről ballal lőtt, a labda a bal oldali kapufáról pattant vissza. 28. p: Sajbán Máté egyedül tört kapura, majd 14 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 0–1. 35. p: Sajbán Máté 6 méterről ballal a kapu bal oldalába helyezett. 0–2. 38. p: Nagy P. buktatásáért megítélt bal oldali 20 méteres szabadrúgásból a sértett jobbal mesterien csavart a bal felső sarokba. 1–2. 47. p: Csiki N. elé került a labda, aki 4 méterről jobbal a kapu bal oldalába lőtt. 1–3. 53. p: Sajbán Máté ballal, 12 méterről a kapu közepébe lőtt. 1–4. 86. p: Gyurácz A. 7 méterről jobbal a kapu bal oldalába lőtt. 1–5.
A vendégek a hazai védelem hibáit könyörtelenül kihasználva megérdemelten vitték el a bajnoki pontokat.

Szepessy lászló: – A tét béklyója alatt játszik a csapat, amit nehezen tud feldolgozni. Az első percek után görcsösen futballoztunk, de a helyzetek alapján döntetlen is születhetett volna.

Márkus Tibor: – Az eredmény kissé túlzó, ezt elismerem, de a győzelmünk mindenképpen megérdemelt.

Labdarúgó NB II - A Budaörs vendégként ütötte ki a Gyirmótot

Nyíregyháza Spartacus–WKW-ETO FC Győr 1–0 (0–0)
Nyíregyháza, 1500 néző. V.: Berényi.

Nyíregyháza: Jova – Polényi G., Fodor F., Pejovic, Forró – Starosta (Kovács N., a szünetben, Ötvös, 92.), Kártik, Gulyás M., Rokszin (Nagy J., 83.) – Gyurján B., Hornyák. Vezetőedző: Zoran Szpisljak.

ETO: Horváth – Tóth D., Tar, Vukaszovics, Völgyi (Kalmár O., 62.) – Bagi, Vaskeba – Szimcsó (Petró, 68.), Madarász, Andrics – Lovrencsics B.. Vezetőedző: Király József.

Gsz.: Hornyák (51.).

51. p: Gyurján B. ívelte a labdát a hosszú sarok felé, Hornyák pedig közelről a kapuba fejelte. 1–0.
Mezőnyjátékkal telt az első félidő, valamirevaló helyzet csak a vendégek előtt adódott, ám Vaskeba 12 méterről leadott lövését Jova bravúrral védte. A folytatásban vezetést szerzett a Nyíregyháza, s bár a hajrában az ETO mindent elkövetett az egyenlítésért, kimaradtak a helyzetek.

Zoran Szpisljak: – Számítottunk rá, hogy nem lesz sok helyzet és látványos játék, mert szervezett csapatok találkoztak. Jó meccset játszottunk a Győrrel, a kiegyenlített csatát azzal nyertük meg, hogy kevés lehetőségünkből egyet gólra váltottunk.

Király József: – Küzdelmes mérkőzésen a második félidő alapján minimum az egy pontra rászolgáltunk volna. Ártalmatlannak tűnő szituációból kaptuk a gólt, ami után nagy erőket mozgósítottunk az egyenlítésért, de a szerencse nem állt mellénk.

Kazincbarcika–Credobus Mosonmagyaróvár 0–0

Kazincbarcika, 250 néző. V.: takács t.

Kazincbarcika: Fila – Palmes, Heil, Fótyik, Mikló – Tóth L. (Ádám, 73.), Takács P. (Szabó L., a szünetben), Oltean, Toma – Lukács, Gábor (Kiss, a szünetben). Vezetőedző: Gálhidi György.

Mosonmagyaróvár: Somogyi – Kozma, Sziklási, Forgács, Németh Á. – Nagy I. (Darázs, 72.), Zsirai, Kovács Á. (Vágó, 83.), Winkler (Jelena, 46.), Bartos – Eszlátyi. Vezetőedző: Tóth András.

4. p: Vendéghelyzettel indult a mérkőzés. Winkler adott be bal oldalról középre, Kovács Á. azonban nagy helyzetben hibázott.
25. p: Toma jobb oldali beadását nagy nehezen tisztázták szögletre a vendégvédők.
43. p: Jobb oldali szabadrúgás után Nagy I. elől mentettek a védők.
88. p: Egy bal oldali szögletből Jelena került óriási helyzetbe, de lövését bravúrral védte a kapus.
Mindkét csapat győzelemre játszott, küzdelmes, kemény, sárga lapokkal tarkított összecsapás volt két ellentétes félidővel.
Az elsőben a Mosonmagyar- óvár, a másodikban a hazaiak játszottak fölényben. A Kazincbarcika átvette ugyan az irányítást, de a fölénye meddőnek bizonyult.

Gálhidi György: – Nagyon gyenge első félidőt produkáltunk, a második félidőben valamelyest feljavultunk, de a sok egyéni gyenge teljesítmény miatt elmaradt a győzelem.

Tóth András: – Két ellentétes félidőt produkáltunk, az első félidőben nekünk voltak lehetőségeink, a második félidőben a Barcika jobban játszott, de a végén mégis mi dönthettük volna el a mér- kőzést.

Zalka Péter

Merkantil Bank Liga NB II, 29. forduló:
Gyirmót FC Győr-Budaörs 1-5 (1-2)
Kaposvári Rákóczi FC-Aqvital FC Csákvár 1-1 (1-1)
Vasas FC-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 3-2 (0-2)
Budafoki MTE-Békéscsaba 1912 Előre 2-1 (1-0)
Nyíregyháza Spartacus FC-WKW ETO FC Győr 1-0 (0-0)

Az állás: 1. ZTE 60 pont, 2. Gyirmót 56, 3. Kaposvár 56
(Pontazonosság esetén a győzelmek száma rangsorol.)

Az éllovas Zalaegerszeg 2-1-re nyert a Dorog vendégeként vasárnap a labdarúgó NB II 29. fordulójában.

Megyei foci - Simán nyert a Csorna, kikapott a Kapuvár + eredmények, nyilatkozatok, videó