2019. 05. 27. hétfő - Hella Még több cikk.

Megyei foci - Pontokat vesztett a Lipót, győzött a Csorna, kikapott a Kapuvár - fotók, nyilatkozatok

A megyei foci bajnokság hétvégi eredményei.

Gyirmót, 200 néző. V.: Fuhrmann.

Gyirmót: Rengel – Orbán, Buruzs (Mayer), Horváth D. (Gelencsér M.), Éri, Szegi, Gelencsér Gy., Németh G. (Nagy B.), Felde, Tóth E., Kovács Á. Edző: Tóth Norbert.

Lipót: Takács N. – Molnár M., Csete, Tóth L., Nyári, Zimonyi, Bieder, Vörös Torma (Babina), Schillinger R. (Schillinger D.), Kapa Márkó, Kapa Martin. Edző: Varga Péter.

Gsz.: Gelencsér, ill. Zimonyi.
Kiállítva: Takács N.
A 40. percben Tóth L. jobb oldali beadását követően a hosszú oldalon jól érkező Zimonyi fejelt a hazai kapu jobb oldalába. 0–1. A 89. percben Németh G. jobb oldali szöglete után Szegi csúsztatta meg a labdát, ami így a hosszú oldalon érkező Gelencsér elé került, aki egy átvétel után a rövid alsó sarokba lőtt. 1–1. A hosszabbítás harmadik percében az asszisztens jelzésére a játékvezető kiállította a reklamáló Takácsot.
A sok helyzetet kihagyó lipóti csapat nem tudta a maga javára fordítani a mérkőzést a hősiesen védekező és a hajrá perceiben egyenlítő Gyirmót II ellen. A bajnokságban először vesztett pontokat a bajnokaspiráns.
Jók: mindenki, ill. Vörös Torma, Tóth L., Zimonyi, Kapa Martin.

Tóth Norbert: – Jó iramú mérkőzésen kis szerencsével pontot raboltunk. Gratulálok a Lipót várható bajnoki címéhez.

Varga Péter: – Sokkal nagyobb volt a különbség, mint amit az eredmény mutat. Az álmunkat egy ember szertefoszlatta, célkitűzésünk továbbra is megmaradt.

SFAC 1900–Győrszentiván 1–2 (1–1)
Sopron, Anger-réti pálya, 50 néző. V.: Szikra.

SFAC: Pintér – Buru, Kecskés, Szabó N. (Farkas B.), Horváth T., Dukai, Saif, Németh L., Kovács B., Szabó K., Szedenics. Játékos-edző: Németh Lóránt.

Győrszentiván: Szabó K. – Halász, Tóth P., Litresics, Horák (Kiss K.), Szabó P., Hanicz, Bieder, Stefanits, Lenhardt, Wittner (Steczina). Edző: Zsédely Attila.
Gsz.: Dukai, ill. Tóth P., Lenhardt.

A hazaiak Pintér kapussal az élen a 88. percig hősies védekezéssel őrizték az 1–1-es eredményt, a játék összképe alapján azonban a sportszerű, szimpatikus győrszentivániak sikere megérdemeltnek mondható.
Jók: Pintér (a mezőny legjobbja), Németh L., Dukai, ill. senki.

Németh Lóránt: – Nagy esélyt szalasztottunk el az újabb pont, pontok megszerzésére.

Glázer Péter elnök: – Értékes három pontot szereztünk. Nagyon nehéz győzelem volt, melyet a betegsége miatt hiányzó edzőnknek, Zsédely Attilának ajánlunk.

SC Sopron–Jánossomorja 3–1 (3–1)
Sopron, 350 néző. V.: Horváth M.

SC Sopron: Tóth O. – Imre, Krizsonits, Kelemen, Gáncs, Holzmann, Tóth P., Gere (Purt), Honyák (Kovács A.), Galambos, Kocsis (Varga K.). Edző: Ágoston Zsolt.

Jánossomorja: Liszkai – Kantó, Tóth K., Gaál Z., Fettik (Soós), György Jakab (Tóth K.), Mikhely, Cseri, Horváth M., Kovács K., Maidics (Gaál D.). Edző: Varga Róbert.

Gsz.: Galambos (2), Gere, ill. Horváth M.
Az első játékrészben a gólokon kívül még három százszázalékos gólhelyzetet is kihagytak a hazaiak. Fordulás után a Jánossomorja alakított ki több lehetőséget, de az összkép alapján a hazaiak győzelme megérdemelt.
Jók: Galambos, Krizsonits, Gere, ill. Cseri, Gaál Z.

Ágoston Zsolt: – Jó első félidő után érthetetlen, gyenge teljesítményt nyújtottunk a második játékrészben.

Varga Róbert: – Egyik osztályban sem lehet az ellenfélnek egy félidőnyi előnyt adni.

Loland-Nyúl–Lébény 5–0 (3–0)
Nyúl, 100 néző. V.: Herm.

Nyúl: Kiss A. – Kiss M., Mió B., Herczeg M., Orbán (Ködmön), Varga P., Nyakas, Bagó, Ködmön (Varga T.), Molnár, Varga Zs. (Györe). Edző: Mondovics Dávid.

Lébény: Molnár – Oláh, Domoszlai, Csepi, Kovács B., Fenesi, Szabó Zs., Élő, Károlyi (Harczi), Gajdos, Kilácskó. Edző: Szimhardt Szabolcs.

Gsz.: Varga Zs. (2), Orbán, Ködmön, Herczeg.
Magabiztos hazai győzelem született.
Jók: mindenki, ill. Kovács B., Molnár M.

Mondovics Dávid: – Gratulálok a mérkőzésen nyújtott teljesítményhez.

Szimhardt Szabolcs: – Gratulálok a hazai csapatnak, jelenleg csak ennyire futotta az erőnkből.

Fertőszentmiklós–Beled 0–15 (0–5)
Fertőszentmiklós, 100 néző. V.: Pörgei.

Fertőszentmiklós: Bábel – Kovács B., Cserge, Horváth Á., Szabados, Horváth R., Szabó D., Takács A., Tóth Sz., Dancsók, Kuzbelt. Edző: Végh Tibor.

Beled: Reinhardt – Torma, Köncöl, Molnár Z., Varga T., Gábor (Varga D.), Varga G., Illés (Németh Á.), Németh G., Kiss K., Köntés (Vass). Edző: Lenzsér Zsolt.

Gsz.: Varga G. (5), Molnár Z. (5), Varga T., Köncöl, Kiss K., Vass, Németh Á.
Kiállítva: Szabados, Takács A., Cserge.
Bár a Beled végig egy kapura játszott, de a három kiállítás és a négy tizenegyes rányomta bélyegét a játékra.
Jók: Bábel, ill. mindenki.

Végh Tibor: – Jól helytálltunk.

Lenzsér Zsolt: – Nehéz ilyen mérkőzésen motiválni a játékosokat.

Öttevény–Gönyű 0–2 (0–1)
Öttevény, 150 néző. V.: Konkoly.

Öttevény: Tóth M. – Virág, Nagy L., Németh M., Nagy R. (Puter G.), Puter M., Wágenhoffer G., Lappincs, Varga J. (Horváth B.), Keszei, Németh M. (Wágenhoffer Sz.). Edző: Gyurmánczi Attila.

Gönyű: Szatmári – Varga R., Kovács Galavics, Andros, Végh, Fekete Sz. (Czeitler), Böcz, Lanczendorfen (Takács N.), Tarcsa, Kovács Zs., Papp T. (Wiest). Edző: Horváth Péter.

Gsz.: Böcz (2).
Gyenge színvonalú játékvezetés mellett a hazaiak a tavasz leggyengébb játékát mutatták be.
Jók: senki, ill. Böcz, Papp, Fekete Sz., Varga R.

Gyurmánczi Attila: – A mai mérkőzés gyengébbre sikeredett, a jövőben megpróbálunk javítani.

Horváth Péter: – A játék minden elemében ellenfelünk fölé nőttünk, így megérdemelt győzelmet arattunk a jó képességű Öttevény otthonában.

Bácsa–Kapuvár 2–0 (0–0)
Győr, 100 néző. V.: Gáncs.

Bácsa: Ács – Katona M. (Szabó B.), Kiss B., Kun, Finigla, Bárdosi (Mendel), Kuruc, Veller, Posta, Sipos, Kalmár (Kiss Á.). Edző: Korsós György.

Kapuvár: Kolozsvári – Horváth P., Bognár L., Debreceni, Kerékgyártó, Matetits, Győrvári (Horváth K.), Simon, Gál, Fekete, Tar. Edző: Balog Zoltán.

Gsz.: Kiss B., Szabó B.
A gyengébb napot kifogó hazaiak a szerencsével sem hadilábon állva győzték le a jól játszó kapuváriakat.
Jók: mindenki, ill. Debreceni, Bognár.

Korsós György: – Fantasztikus győzelmet arattunk a „szürke" Kapuvár ellen.

Balog Zoltán: – Ilyen a foci. Mi játszottuk a játékot, ellenfelünk pedig könyörtelenül kihasználta a hibáinkat.

Pannonhalma–Csornai SE 0–5 (0–2)
Pannonhalma, 100 néző. V.: Moóri.

Pannonhalma: Szánthó – Imre, Németh L., Molnár G. (Werner), Csányi (Hartl), Pintér, Németh L., Molnár Cs., Baki B., Erdélyi, Máté Sz. Edző: Pék László.

Csorna: Dénes – Papp R. (Stift), Zámbó, Fehér, Baranyai, Farkas D., Kerékgyártó, Simon, Püspök, Németh B., Szakács (Detrik). Edző: Marton Miklós.

Gsz.: Simon A. (2.), Szakács (2.), Németh B.
Simon és Németh révén már korán magabiztos előnyre tett szert a Csorna.

Pék László: – Ma kétszer is „jóllaktunk". A meccsen is és utána is.

Marton Miklós: – Gratulálok csapatomnak, magabiztos győzelmet arattunk.