Magyarország-Szlovénia: 27-27

A két forduló után még hibátlan két női kézilabdacsapat találkozóját a szlovénok kezdték jobban.

Szentpétervár, női világbajnoki mérkőzés, B csoport

Fotó: Nemzeti Sport
A két forduló után még hibátlan két csapat találkozóját a szlovénok kezdték jobban. A beállós Doler gyakran játszotta magát üresre, a helyzeteket pedig nem rontotta el. Támadásban sem remekelt a magyar válogatott, ziccerek maradtak ki. A 10. percben 6–3-ra vezetett Szlovénia, amely aztán emberhátrányban  is eredményes volt. Görbicz lassan belelendült, gyorsan triplázott, és a gárda vezérletével 7–6-ra felzárkózott. Sok volt a kiállítás, ám nem a durvaságok, hanem a bírók felfogása miatt.

Amikor a magyarok újból emberelőnybe kerültek, Ferling egyenlített (20. perc, 9–9). A lendület megmaradt, és Balogh – hátrányban – először juttatta vezetéshez együttesét (10–9). Szinte nem volt olyan helyzet, hogy mindkét csapat teljes létszámban álljon fel. Tóth újból kiült, és Oder duplájával 12–10-re ellépett az ellenfél, mely a szünetig tovább növelte előnyét.

A második félidőt két gyors góllal nyitották a magyarok, azonban Derepasko is egyre veszélyesebben próbálkozott, így aztán a lépéshátrány megmaradt. Újra következett egy kiállításban gazdag szakasz, amiből lényegesen jobban jöttek ki a szlovénok, a 40. percben már 19–15-re, a 43.-ban pedig 21–16-ra vezettek.

A záró tíz percben ezt a hátrányt kellett volna ledolgozni. Megpróbált iramot váltani a gárda, ám egy Görbicz-büntető és egy ziccer is kimaradt. Kettős emberelőnyben 24–23-ra módosult az állás, amikor is a szlovén kapitány időt kért. A folytatásban Pálinger kivédte Derepasko hétméteresét, majd emberhátrányban Siti egyenlített.

Az utolsó perc kezdetekor Pálinger kitornászta Derepasko bombáját, s 24 másodperccel a vége előtt Németh András időt kért, de a bírók elvették a labdát, és a gyors szlovénok hétméterest harcoltak ki, azonban az időn túli Oder-kísérletet Pálinger bravúrral hárította.

Így már egyik gárda sem százszázalékos, azonban a magyarok örülhetnek, hogy legalább döntetlenre mentették az összecsapást. A Németh-együttes a mai szünnap után pénteken 17 órakor az olimpiai ezüstérmes Koreai Köztársasággal találkozik.
Balogh Bea a magyar csapat egyik legjobbja volt a szlovének ellen.

EB 2012: bizakodó vezetők

A 2012-es labdarúgó EB rendezésére benyújtott magyar–horvát pályázat győzelmi esélyekkel várja… Tovább olvasom