Kisalföld logö

2019. 05. 24. péntek - Eszter, Eliza Még több cikk.

Kajak-kenu ob - Győriek az élen: az ezüstnégyes nyerte a kajak négyesek döntőjét

A 2012-es londoni olimpián ezüstérmes kvartett, Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás és Pauman Dániel nyerte a kajak négyesek döntőjét a szolnoki kajak-kenu országos bajnokságon, amelynek szerdai nyitónapján az 1000 méteres versenyeket bonyolították le.
 Tóthon és Kulifain kívül többen is vannak a mezőnyben olyanok, akik a múlt héten még a portugáliai világbajnokságon szerepeltek, így többek között a kajakos Kárász Anna, Medveczky Erika, Kopasz Bálint, Tótka Sándor és Nádas Bence vagy a kenus Kiss Tamás és Bodonyi András.

Bodonyi egyesben és párosban is nyerni tudott szerdán, a négyes tagjaként pedig egy bronzérmet is begyűjtött. A nőknél a paksi kajakos, Pupp Noémi duplázott, miután az egyesben aratott győzelem után - honvédos társakkal - négyesben is bajnok lett. Csütörtökön az 500-as, pénteken pedig a 200-as és az 5000-es döntőket rendezik az ob-n.

Eredmények (a szövetség eredményközlője alapján):

1000 m: férfiak:

K-1: 1. Kopasz Bálint (Algyő) 3:39.785 p 2. Dombvári Bence (BHSE) 3:41.291 3. Noé Bálint (BHSE) 3:42.002 K-2: 1. Tótka Sándor, Nádas Bence (UTE, NKM Szeged) 3:19.732 2. Tóth Dávid, Kulifai Tamás (UTE) 3:21.371 3. Bogár Gábor, Noé Zsombor (Szolnok KKK, Dunafüred) 3:21.471 K-4: 1. Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel (Graboplast Győr, UTE) 3:01.221 2. Kugler Attila, Bogár Gábor, Gacsal Ákos, Noé Zsombor (Szolnok KKK, Szolnok KKK, Graboplast Győr, Dunafüred) 3:01.460 3. Ceiner Benjámin, Ilyés Róbert, Noé Bálint, Koleszár Mátyás (BHSE) 3:04.499

C-1: 1. Bodonyi András (NKM Szeged) 4:07.531 p 2. Kiss Tamás (Csepeli KKE) 4:10.903 3. Kiss Balázs (Dunaferr) 4:11.825 C-2: 1. Sarudi Pál, Bodonyi András (Szolnok KKK, NKM Szeged) 3:48.107 2. Simon Sebestyén, Fejes Dániel (Merkapt-Mekler ITSE) 3:50.513 3. Sáfrán Mátyás, Bakó Tamás (KSI SE) 3:52.240 C-4: 1. Sáfrán Mátyás, Mike Róbert, Korisánszky Dávid, Bakó Tamás (KSI SE) 3:31.118 p 2. Kiss Tamás, Dóczé Ádám, Jakus Zoltán, Zupkó Balázs Péter (Csepeli KKE) 3:33.991 3. Sarudi Pál, Bodonyi András, Kocsis Ádám, Zombori Dominik (Szolnok KKK, NKM Szeged) 3:34.107

Nők:

K-1: 1. Pupp Noémi (ASE) 4:10.500 p 2. Kárász Anna (NKM Szeged) 4:16.072 3. Bara Alexandra (KSI SE) 4:16.922 K-2: 1. Somogyi Szilvia, Potoniec Zsófia (MTK) 3:57.095 p 2. Bara Alexandra, Szendy Lilla Katalin (KSI SE) 4:02.517 3. Fülöp Fanni, Fülöp Adriána (City-Gas) 4:16.984 K-4: 1. Medveczky Erika, Hagymási Réka, Pupp Noémi, Gamsjager Lisa-Maria (BHSE, BHSE, ASE, BHSE) 3:30.042 p 2. Szabó Ágnes, Racskó Fruzsina, Szendy Lilla Katalin, Biben Karina Klaudia (KSI SE) 3:33.647 3. Horváth Alexandra Enikő, Kárász Anna, Verbőczi Eszter, Árok Dorottya Zsóka (NKM Szeged) 3:33.881 
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Jövő pénteken 21 helyszínen tartják meg a Futball Éjszakáját

Jövő pénteken 21 helyszínen tartják meg a Futball Éjszakáját
Újpesten már 10 ezer karszalagot adtak el Kabát Péter és Balajcza Szabolcs búcsúmérkőzésére. Tovább olvasom