2019. 04. 20. szombat - Tivadar Még több cikk.

Kajak-kenu - Sikerek hazai és nemzetközi vizeken

Szlovákiában 71. alkalommal rendezték meg a Hargas Memorial hosszú távú kajak-kenu versenyt.
A kétnapos viadalon az első nap 27, a másodikon 25 km várt a versenyzőkre. Az indulók között ott volt a Graboplast Győr több versenyzője is, így az idén két-két Európa- és világbajnoki címet szerző Csay Renáta is. A világklasszist egykori klubtársa, a ma már szerb színekben kajakozó Bedőcs Krisztina a második nap végén pár másodperccel megelőzte, így a győriek kedvence ezúttal második lett.

A futamban ugyancsak induló Pető Réka ötödikként ért célba, akárcsak a párosoknál az eddig elsősorban a rövid távokon jeleskedő Gacsal Ákos (társa Holpert Ervin volt).

A kajak párosoknál a tavalyi világbajnok Boros Adrián–Solti László a teljes mezőny legjobbja is volt, míg a legnagyobb különbséggel, 9 perc előnnyel Kövér Márton nyert C I-ben, a világbajnok mögött párostársa, a győri születésű Dóczé Ádám ért célba másodikként.

Az ifjúsági kajakosoknál a győri Erdőssy Csaba a harmadik, Mayer Keán a negyedik helyen ért célba. A győri kajakoslegenda, ma már a mosonmagyaróvári klub edzőjeként dolgozó Salga István hatodik lett K I-ben, míg a női ifi K I-ben Korsós Zsófia diadalmaskodott.

Olimpiai Reménységek Versenye

Remekül szerepeltek a serdülőkorú magyar kajakosok és kenusok a szegedi ORV-n. A mieink 29 aranyérmet és összesen 54 dobogós helyezést szereztek a 15–17 éves korosztály legjobbjainak rendezett utánpótlás-regattán. A győriek három arany- és négy ezüstéremmel zárták a viadalt.

Két arany- és két ezüstéremmel térhet haza Szegedről Gamsjäger Lisa-Maria. Horváth István és Borsodi Géza tanítványa 500 és 1000 méteren nyert Szendy Lillával egy hajóban. Liza a két ezüstérmet a négyesben szerezte 200 és 500 méteren.

Aranyérmet szerzett Obert Ákos (edzője: Borsodi Géza) is, aki az 1999-es korosztály K II 1000 m-es döntőjét megnyerte társával, Lukács Istvánnal. Ákos emellett ötödikként zárt 200 és 1000 méteren is a négyes csapathajó tagjaként, míg egyesben a legrövidebb távon az értékes kilencedik helyet szerezte meg.
Két ezüstéremmel zárt Sáling Laura (edzője: Horváth István), aki Kovács Sára Petrával 200 és 500 méteren is futamgyőztesként jutott a fináléba, de a másik magyar egység mindkét alkalommal gyorsabb volt. A sprinttávon mindössze 3 század volt a különbség.

Egy ezüstéremmel zárt Lazúr Barnabás, aki ugyancsak Borsodi Géza tanítványa. Erős Patrikkal a 200 méteres távon ért célba a második helyen. A duó ötszázon ötödik lett, akárcsak a csapathajóban a rövidebb táv fináléjában.

Testvére, Lazúr Margaréta (edzője: Kadler Viktor) is ötödik lett, ugyancsak a kétszáz méteren induló csapathajó egyik tagjaként.

Ötödik helyen végzett Odnoga Martin. Németh Gergő tanítványa kenu egyesben 200 méteren kapott lehetőséget.
Hatodik helyen zárt a két legfiatalabb versenyző, Erdélyi Tamás és Balogh Gergely (mindkettőjük edzője: Németh Balázs). Ezer méteren a csapathajóba ülhettek be.