2018. 12. 10. hétfő - Judit 3°C | 7°C Még több cikk.

Junior kézilabda EB: Aranyéremért játszik válogatottunk!

Kézilabda - Európa-bajnoki döntőt játszik a magyar női junior válogatott! A mieink az elődöntőben kiütötték Oroszországot. Válogatottunk vasárnap a fináléban Norvégiával meccsel az aranyéremért! Szép volt, lányok!
MAGYARORSZÁG - OROSZORSZÁG 30-23 (15-13)
Junior női kézilabda EB, elődöntő
Győr, 2000 néző. V: Harabagiu, Stanescu (románok)

MAGYARORSZÁG: Víg – Tamás 1, Horváth B. 3, Hornyák D. 2, Kovacsics 6 (4), Deáki 2, Szalai B. 4. Cs: Kisfaludy, Szögi, Zácsik 8, Drávai 4. Szövetségi edző: Róth Kálmán

Kiállítások: 8, ill. 12 perc

Hétméteresek: 5/4, ill. 4/2

Róth Kálmán: – Számomra nagy élmény volt ez a mérkőzés. A lányok szenzációsan küzdöttek, jól is játszottak és magabiztosan nyertek. Ezzel azt az örömet szerezték meg számomra, hogy az otthonomban Európa-bajnoki döntőt játszhatunk.

Alekszej Gumjanov: – Az első félidőben még egyenlő erők küzdelme folyt a pályán. Fordulás után azonban a remekül küzdő és nagyon jól játszó magyar csapat a hazai közönség fergeteges támogatásával felmorzsolta az ellenállásunkat.

60. perc: Szalai fut középre. Pontos passz után szép gól! 30-23. Vége a meccsnek. EB-döntős a magyar válogatott!

59. perc: Horváth passzával Zácsik megy lövésig. Bevarrja. 29-23. Víg véd!

58. perc: Kovacics belövi a hetest. 28-22. Ebből EB-döntő lesz! Ilina azért nem adja fel. 28-23.

57. perc: Ilina lövése megpattan a blokkon. Gól. 27-22.

55. perc: Inina ötödik gólját szerzi. 27-21.

54. perc: Drávai lendületben. Ez már nagy gól! 26-20. Drávai gólpassza, Horváth gólja! 27-20.

52. perc: Drávai lövése elakad a kapusban, de a labda átvánszorog a gólvonalon! 25-20.

51. perc: Kisfaludyt kiállítják, Sen belövi a hetest. 24-20.

50. perc: Elveszítjük a labdát. Indítás után Chernova kerül ziccerbe. 23-19. Horváth másodperceken belül válaszol. 24-19. Orosz időkérés.

49. perc: Az utolsó két támadásunból kapufát lőttünk. Előbb Drávai, majd Kovacsics.

46. perc: Passzívig kényszerítjük az oroszokat. A bírók elveszik a labdát. Szalai gólt szerez. 23-18.

45. perc: Potapenkót állítják ki.

43. perc: Víg ziccert hárít, Drávai meg gólt lő! Néggyel megyünk! 22-18.

41. perc: Kudryashova húzza vissza a lövést a jobb szélről a rövid oldalra. 21-18.

39. perc: Zácsik kap jó zárást egy szabaddobás után. Hatalmas gól a bal felső sarokba! 21-17.

38. perc: Deáki szerzi a huszadik gólunkat. 20-17.

37. perc: Sen értékesíti a hetest. 18-17. Drávai megy át a falon. Gól! 19-17.

36. perc: Nikitina kilencről lövi át a felállt falat. 17-16. Zácsik-gól! 18-16.

35. perc: Víg véd. Indulunk. Zácsikot rántják le. Újabb két perc. Kovacsics használja ki a lehetőséget. 17-15.

33. perc: Egy gól az előnyünk. Kudryashova fut be a szélről, és a beálló helyéről szerez gólt. 16-15.

32. perc: Most mi leszünk emberelőnyben. Potapenko megy ki két percre.

31. perc: Kettős emberhátrányban kezdjük a félidőt. Így is gólt szerzünk. Hornyák a bal szélről. 16-13. Ilina sem felejtette el a góllövést. 16-14.

A félidőben: 15-13

30. perc: Nehéz lesz a félidő vége. Kovacsics is kap egy két perces büntetést. Potapenko belövi a büntetőt. 15-13. Róth Kálmán időt kér. Vége az első félidőnek.

29. perc: Ilina leindításból szerez gólt. Horváthot kiállítják. 15-12.

28. perc: Hornyák megérdemelte a gólt! 15-11.

27. perc: Nikitina ugorja túl Kisfaludyt és Deákit. 14-11.

26. perc: Ilina első gólja. 13-10. Zácsik újra. 14-10.

25. perc: Kovacsics játssza be a labdát a falban birkózó Horváthnak. Lefordulás, gól! 13-9.

24. perc: Hornyák teszi fel a labdát. Zácsik jön lendületből, és kilencről felugorva óriási gólt lő! 12-9.

23. perc: Kemény védekezés, labdaszerzés.

22. perc: Deáki megy ki két percre. A büntetőt Sen kihagyja, de marad a labda az orosz csapatnál.

21. perc: Büntetőt hibáznak az oroszok, Zácsik a túloldalon hatalmas, kapufás gólt lő. 11-9. Alexey Gumyanov kér időt.

20. perc: Horváthot rántják le. Hetes, és két perc. Sen második büntetése. Kovacsics hetesből átejti a kapust. 10-9. Vezetünk!

19. perc: Zácsik küld el egy mozdulattal két védekezőt. Ziccerből lő. Gól! 9-9.

17. perc: Potapenko fut be középre. Jön a pontos passz, és a gól. 8-9.

15. perc: Büntetőből Kovacsics egyenlít! 8-8.

14. perc: Két orosz gól egymás után. A második emberhátrányból 6-8. Zácsik első találatát szerzi. 7-8.

13. perc: Négy kettőt védekezik az orosz válogatott. Kovacsics így is lövésig jut. Hetes. Misi belövi! 6-6.

12. perc: Hibázunk támadásban. Gyors indítás után Chernova lőhet ziccerből. 5-6.

11. perc: Hornyák vált ritmust. Középre húzódik a védőfal. Tamás marad üresen a bal oldalon. Gól! 5-5.

10. perc: Rohanás, gyors gólok. Nikitina, majd Deáki eredményes. 4-5.

9. perc: Kovacsics egy szép testcsellel ugrasztja szét a jobb egyest és kettest. Bemegy, lő, gól. 3-4.

8. perc: Sen beállóból visszaállítja a két gólos orosz előnyt. 2-4.

7. perc: Gyors válasz. Nikitináról maradunk le. 2-3.

6. perc: Víg két bravúja után indulunk. Szalai a bal szélről ellövi a labdát a kapus mellett. 2-2.

5. perc: A hatalmas termetű védekezők között Hornyák lövi el talpról. Gól! 1-2.

4. perc: Büntetőből kapunk újabb gólt. Nikitina eredményes. 0-2.

3. perc: Az oroszok szerzik az első gólt. Makeeva talál  kapuba. 0-1. Hornyák büntetőt hibázott.

1. perc: Az orosz válogatott kezdte a meccset. Az első lehetőségek mindkét oldalon kimaradtak. Nálunk Víg a kezdő kapus. Előtte Tamás, Horváth, Deáki, Kovacsics, Hornyák és Szalai védekezik.

18.05: Már a Németország-Norvégia elődöntőn is telt ház volt a Magvassy Sportcsarnokban. A magyar válogatott meccsére még az üresen maradt állóhelyekre is érkeztek nézők. A csapatok óriási hangzavarban vonultak be a játéktérre. Hajrá magyarok!

17.40: Az orosz és a magyar csapat tagjai már a pályán melegítenek. A mieink teljes keretéből, az előző találkozóhoz hasonlóan Léránt Vivien, és Dajka Bettina maradt ki.

Az első elődöntőben a novégok 30-21-re verték Németországot, így megvan a finálé egyik résztvevője.