2019. 05. 27. hétfő - Hella Még több cikk.

Jégkorong - Hatot lőtt az ETO HC

A Győri Nemak ETO HC az EBEL juniorligájának (EBJL) legutóbbi fordulójában 6-2-re győzött hazai pályán az osztrák Zell am See ellen.
Nagy András tanítványai az első harmad 8. percében Simon Előd révén jutottak vezetéshez, majd Boga Márton révén a 16. percben megduplázták az előnyüket.

Már a második szakaszban, a 26. percben Róth Zoltán találatával 3–0 volt a hazaiaknak, de az osztrákok visszajöttek a meccsbe, előbb a 35. percben, majd 36 másodperccel később is betaláltak, ezzel egy gólra felzárkóztak.

A kedélyeket a harmadik negyed első felében sikerült lehűteni: a 46. percben Horváth László, a 48.-ban Boga Dániel vette be a vendégek kapuját. A végeredményt pedig az 51. percben Sándor-Székely Ottó állította be.

A győriek eddig öt mérkőzést játszottak, kétszer nyertek, kétszer kikaptak, egy alkalommal pedig hosszabbítás után veszítettek, így hét ponttal az A csoport hatodik helyén állnak, de csak rosszabb gólkülönbségük miatt előzi meg őket az osztrák Villach.

A zöld-fehérek legközelebb október 1-jén lépnek jégre: a szlovén Mariborhoz utaznak a fiatalok – a találkozó 13.30 órakor kezdődik –, majd másnap ugyancsak 13.30-kor az osztrák Vienna Capitals lesz az ellenfél Bécsben. Az újabb hazai találkozó október 8-án 16 órakor lesz a győri Nemak-arénában az osztrák Salzburg ellen.