2018. 12. 12. szerda - Gabriella -2°C | 4°C Még több cikk.

Idegenben sehogy sem megy

Marc-Körmend Soproni Ászok-SMAFC 104 81 (32–22, 30–12, 18–25, 24–22) Körmend, NB I-es férfimérkőzés, 1600 néző. V.: Hartyáni, Török.
A soproniak a meccs elején túl sokra nem mentek Vilcinskas dupláival, mert a körmendiek remek dobóformát mutattak. Trummer egy, Ike pedig két hármast dobott az első három percben. Ezután a fiatal Lóránt ügyesen használta ki, hogy mozgékonyabb, mint Vilcinskas, gyors lerohanásos akciók végén az ő kosaraival növelte előnyét a Marc. Ike továbbra is tarthatatlan volt, az első negyedben öt triplát dobott. Az ekkor kapott igen sok, 32 pont után a második negyed elején jött a sokk.

A remek védekezést követően szerzett labdák utáni könnyű kosarakkal 12–0-s rohammal indította a második szakaszt a Körmend, amely a 13. percben már több mint 20 ponttal vezetett. Egy csapat volt a pályán, a hazaiak sziporkázó játékkal szórakoztatták szurkolóikat. A körmendi örömkosárlabdához az első félidőben a soproniak csak asszisztálni tudtak.
Térfélcsere után zártan, jól védekezett az Ászok-SMAFC és szerzett labdák után, indításokból Palotai és Rawlins volt eredményes. Ezzel 20 pont közelébe kerültek a vendégek... Ike bedobott egy hazai szempontból könnyebb nyugtatóval felérő triplát, a negyed végén pedig a korábban Sopronban kosarazó Vavra tett arról hazai részről, hogy a különbség 20 pont körül maradjon.

A fontos kérdések eldőltek, a befejező szakaszban mindkét edző pályára küldte cserejátékosait is és a nagy dobópárbajban a hazaiak átlépték a százas határt.

A hét közben pihenő Körmend jóval frissebb volt, mint a szerdán a nehéz alsóházi rangadón diadalmaskodó soproni együttes, de ez talán magyarázat, ám nem mentség az első félidei „védekezésére".

Milan-vereség az Olasz kupa elődöntőjében

Meglepetésre hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett a BL-győztes és a bajnokságban éllovas AC… Tovább olvasom