Hallgassa élőben!

Kopasz Bálint ezüstöt, Nádas Bence bronzot nyert - mutatjuk a kajak-kenu világkupa szombati napját képekben

Háromezer néző előtt látogatott ki a szegedi Maty-érre: az algyői kajakosnál csak a portugál ellenfele volt gyorsabb, újabb szegedi érem a kajak-kenu világkupán - a magyar küldöttség összesen hat érmet szerzett szombaton.

A nőknél Bodonyi Dóra K-1 500 méteren második lett, a Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső kenupáros pedig előbb 200-on, majd 500-on is harmadikként ért célba a Maty-éren zajló kajak-kenu világkupa szombati napján.

A kajak-kenu világbajnokság szombati napja képekben - GALÉRIA. Fotó: Karnok Csaba

A férfiaknál Kopasz Bálint K-1 1000 méteren, a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám duó C-2 500 méteren végzett másodikként, majd az utolsó döntőben, K-2 500 méteren Nádas Bence és Erdőssy Csaba a harmadik helyen végzett. A szombati paradöntőkben is jutott egy érem a hazai csapatnak a VL2 200 méteren harmadik Juhász Tamás révén.

Korábban írtuk:

A K1-1000 méteren induló Kopasz Bálint második helyen végzett: az algyői kajakos 1,28 tizedmásodperccel kapott ki a portugál Fernando Pimentától. Mint azt az algyői kajakos a Magyar Kajak-Kenu Szövetség Facebook-oldalának elmondta, erős, oldalszéllel megtámogatott hátszél volt a pályán, ám ennek ellenére is jó pályát sikerült mennie. Hozzátette, szerette volna megismételni a győzelmét, de maximálisan elégedett a második hellyel.

A K1-500-as női döntőben Bodonyi Dóra szintén ezüstérmet szerzett, a korábbi szegedi versenyző, Medveczky Erika pedig hatodik lett.

A pénteken bronzot szerző szegedi parasportoló, Suba Róbert szombaton a kenusok 200 méterén hatodik helyen zárt az A-döntőben, a szintén 200-on induló Varga Katalin pedig hetedikként ért célba.

A C1-1000-esek mezőnyében a szegedi színekben induló Bodonyi András az ötödik helyen ért célba, a futamot a szám királya, a cseh Martin Fuksa nyerte.

A női kajak párosok 500 méteres döntőjében több magyar egység is rajthoz állt: Vad Ninetta és Takács Tamara bár nagy hajrában, de alulmaradt a portugál riválissal szemben, így egy hajszállal lemaradt az éremről, és negyedikként zárt. A Szabó Ágnes-Racskó Fruzsina kettős hatodikként ért célba.

A magyar válogatott újabb érmét a Takács Kincső-Balla Virág páros szállította a kenu párosok 200 méteres döntőjében, miután a bronzérmes helyen futottak be.

A nap utolsó előtti A-döntőjében a női kenusok 500 méteres futamában két magyar egység is rajthoz állt: Kisbán Zsófia és Giada Bragato párosa mellett Takács Kincső és Balla Virág volt ott a döntőben: utóbbi páros harmadikként ért a célba, míg előbbi duó a hatodik helyen végzett, a futamot a kanadaiak nyerték az olykor vezető kínai páros előtt. Ami a magyar szereplést illeti, Hajdu Jonatán és Fekete Ádám egysége egy pazar pályát ment, és végül két lengyel páros között a második helyet szerezte meg a kenu párosok 500 méteres döntőjében.

A szombati utolsó A-döntőben az NKM Szegedet képviselő Nádas Bence Erdőssy Csabával alkotott párosa indult a K2-500-as fináléban: a világbajnok spanyolok igazolták a papírformát, és megnyerték a világkupát, a Nádas-Erdőssy páros nagy hajrával fért fel a dobogóra, míg a magyarok közül a Németh Viktor-Koleszár Mátyás duó a hatodik helyen zárt.