2019. 04. 23. kedd - Béla Még több cikk.

Férfi kosárlabda NB I - Soproni győzelem

A házigazda Sopron szoros csatában nyert az Atomerőmű SE ellen a férfi kosárlabda NB I első fordulójának vasárnapi játéknapján.
Sopron KC–Atomerőmű SE 80–77 (9–16, 29–25, 15–16, 27–20)
Sopron, NB I-es férfimérkőzés, 1500 néző. V.: Földházi, Frányó, Vida.

Sopron: THREATT 18/9, Ruják A. 7/3, Lewis 10/6, DUFAULT 20/3, SPICA 11. Cs.: Tóth G. 4, Mills 3, DÉNES 6/6, Bán 1. Edző: Sabáli Balázs.

ASE: KOVÁCS A. 15/3, Medve, SAMENAS 18/6, FORTE 14, WATKINS 20/3. Cs.: Hill 7/3, Tiby, Will 3/3, Bagó, Gulyás. Mb. edző: Jan Pavlik.

Ruják kosarával a hazaiak szereztek vezetést, de erre kilenc ponttal válaszoltak a vendégek. Ez meg is határozta a folytatást, az Atomerőmű tíz ponttal ellépett (4–14), Dufault kosár plusz büntetőjével kapaszkodtak a soproniak. A hétpontos különbség azonban megmaradt a negyed végéig. A második tíz perc közepén még mindig tíz pont volt az SKC hátránya (15–25), egy 6–0-ás rohammal azonban „lőtávolon" belülre kerültek a hazaiak. Megint a vendégek percei következtek. A félidő hajrájában azonban 27–39 után egy 11–2-vel nyílttá tette a találkozót a hazai alakulat.

Majdnem másfél perc kellett az első kosárhoz szünet után: Ruják dobott triplát (41–41). Felváltva vezettek a felek, volt 46–43 az SKC-nek, majd az Atomerőmű vezetett 50–46-ra. A zárófelvonást is négypontos vendégelőnyről kezdték meg az együttesek (53–57). Ebben egy Lewis-dupla és egy Dufault-tripla ismét soproni vezetést jelentett (62–61). Fej fej mellett haladtak a csapatok, de tizennégy másodperccel a vége előtt Threatt két büntetőjével eldőlni látszott az összecsapás (78–74). Watkins triplája megint izgalmassá tette a végjátékot. Dufault nem hibázta el a két büntetőjét, a paksi Kovács triplája ugyanakkor kimaradt, ami azt jelentette, hogy megszerezte idei első győzelmét az SKC.

Sabáli Balázs: – Az a legrosszabb, hogy saját csapatom „zsigerel ki" idegileg. A kaposvári meccs második félidejében, s most az első negyedben messze a várakozás alatt játszottunk. Rengeteg a gondunk, Takács sérült, Mills edzés nélkül, nem teljesen egészségesen játszott, s lehet, Dénesnek eltört a kézközépcsontja. Ami pozitívum, katasztrofális játékkal is nyerni tudtunk, de amíg kintről nem találunk be, mindenki ellen szenvedni fogunk.