Alba Fehérvár–Sopron KC 96–72 (26–27, 28–14, 22–20, 20–11)
Székesfehérvár, férfi NB I, 1200 néző. V.: Kapitány, Frányó, Hervay.

Alba: Hill 5/3, HARRIS 19/3, Simpson 7/3, LÓRÁNT 28/3, KELLER Á. 10. Cs.: Horton 2, MOHAMMED 13/6, Filipovics 8/3, Keller I. 4, Varga M., Brbalkics. Edző: Dzunics Braniszlav.

Sopron KC: PARKER 20/6, Duvnjak 10/6, El-Amin 9/3, Zagorac 9/3, WATKINS 13. Cs.: Tóth G. 5/3, Mészáros 3/3, Takács N.3/3, Buzsáki. Edző: Sabáli Balázs.

Az első negyed közepén fordított s ellépett az Alba. A szakasz hajrájában Tóth G. és az új irányító Parker remek kosaraival egy 10–2-es futást bemutatva visszaszerezte a vezetést a Sopron.
A félidő hajrája a hazaiaké volt, a lepattanókat uraló Alba egy 19–4-es utolsó 4 perccel tetemes előnyt szerzett a szünetre.

Soproni szempontból ígéretesen indult a második félidő, a negyed hajrájában pedig elsősorban Watkins, valamint a hármast dobó Mészáros tett róla, hogy ne növekedjen tovább a különbség.
A záró etapot 6–0-lal kezdve 20 pont fölé hizlalta előnyét a bajnok, amely könyörtelenül büntetve az SKC hullámvölgyeit, fölényes győzelmet aratott.

Sabáli Balázs: – Tizenhét percig jó ritmusban játszottunk, tartottuk a lépést az Albával. A folytatásban már nem, vagy csak kismértékben tudtuk megvalósítani, amire elvben készültünk. Rossz helyzetkiválasztásaink és eladott labdáink után könnyű kosarakat kaptunk. Néhány dolgot feltétlenül tisztáznunk kell a jövő hét végi kulcsfontosságú hazai mérkőzés előtt.

Eredmények
Pécsi VSK-VEOLIA - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 110-106 (20-15, 24-22, 18-16, 22-31, 26-22) - kétszeri hosszabbítás után
Alba Fehérvár-Sopron KC 96-72 (26-27, 28-14, 22-20, 20-11)
JP Auto-JKSE - Atomerőmű SE 70-88 (16-21, 21-20, 19-21, 14-26)
MAFC - Naturtex-SZTE-Szedeák 73-61 (23-20, 23-11, 16-16, 11-14)
Szolnoki Olaj KK-Kaposvári KK 76-65 (21-13, 20-26, 24-10, 11-16)