2019. 06. 20. csütörtök - Rafael 19°C | 26°C Még több cikk.

Ez akár vb-döntő is lehetett volna, a pokolból hozták vissza a németek: Németország-Svédország 2-1

Egy 120 százalékos második félidőt produkált Németország, amely nemhogy a padlóról, a gödörből állt fel. Olsen hiába védett bravúrosan, Kroos szabadrúgását nem védhette. Svédország nem érdemelt vereséget, de ezt a német feltámadást emberhátrányból öröm volt nézni.
Németország-Svédország 2-1 (0-1)
F csoport, 2. forduló, Szocsi, ​Vezeti: Marciniak (lengyel)

Németország: Neuer – Kimmich, J. Boateng, Rüdiger, Hector – Rudy, Kroos – Müller, Reus, Draxler – Ti. Werner: Szövetségi kapitány: Joachim Löw.

Svédország: Olsen – Lustig, Lindelöf, Granqvist, Augustinsson – Claesson, Larsson, Ekdal, Forsberg – Berg, Toivonen. Szövetségi kapitány: Janne Andersson.

Gól: Toivonen (32'), Reus (47'), Kroos (90+5')

Csere: Gündogan h. Rudy (31'), Draxler h. Gomez (félidőben), Claesson h. Durmaz (74'), Toivonen h. Guidetti (78'), Hector h. Brandt (87'), Berg h. Thelin (90')

Sárga lap: Ekdal (51'), Boateng (72')

Piros lap: J. Boateng (82')

2. félidő

メドー on Twitter

90+5. perc: Wernert rúgja fel Durmaz, szabadrúgás a 16-os bal oldaláról. És gól! Kroos nem adja be, betekeri a kapuba! 2-1

90+2. perc: Brandt bombázza szét a bal kapufát, mi marad ki?!

90. perc: Berg helyére Thelin érkezik. 5 perc hosszabbítás.

88. perc: Olsen hatalmasat véd! Gomez gyönyörű fejesét üti ki a  svéd kapus!

87. perc: Brandtot cseréli be Löw Hector helyére.
Mindét csapatnak győznie kellett: Németország-Svédország. Fotó: MTI - GALÉRIA

82. perc: J. Boatenget állítják ki piros lappal. Aztán Neuer bravúrral védi Granqvist fejesét.

81. perc: Itt lehetett volna a második német gól: Werner kapja középen Müller labdáját a jobb oldalról, teljesen üresen van, fölé pörget.

78. perc: Toivonen le, Guidetti be.

75. perc:Berg ereszt meg egy bombát kapásból, Neuer véd.

74. perc: Claesson helyére Durmaz érkezik.

73. perc: Werner hatalmas helyzetben, Gomez elől mentenek a svédek, de majdnem öngól

72. perc: Boateng sárgul be, Forsberget rúgja fel.

68. perc: Gomez robban ki, pöccint egyet, de fölé, a partjelző mondjuk beinti a lest.

63. perc: Werner adja be a bal oldalról, Reus lemarad róla, Kroos igazít egyet majd a blokkba lő.

61. perc: Micsoda német helyzet marad ki?! Kimmich adja be laposan, Reus sarkazna de átlépi, Gomez meg annyira meglepődik, hogy nem ér bele.

57. perc.: Hector veszélyes, de nem találja el rendesen a labdát ballal, Olsen véd. Löw azért megtapsolja, feltámadtak a németek.

51. perc: Ekdal kap sárgát, miután fellöki Müllert.

SOCCER.COM on Twitter

@woodyinho to the rescue. The @BVB man gets his first #WorldCup goal and brings #GER back from the brink. Game on! #GERSWE https://t.co/LjjDWjWf1S

47. perc: Egy balról érkező beadás megpattan középen Gomez  lábán, az érkező Reus betérdeli a kapuba 1-1

46. perc: A németek kezdik a második félidőt, Draxler helyére Gomez érkezett.

1. félidő (0-1)

45+2. perc: Egy Neuer-védés a végére, Berg kínálta meg egy lövéssel, ez a félidő.

45+1. perc: Boateng lövése éppen csak eltekeredik a kapu mellett.

45. perc: Majdnem ott a második svéd gól, de lövés helyett cselezget Claesson addig, amíg Rüdiger sarokkal nem tisztáz előle. 2 perc a hosszabbítás.

40. perc: Gündogan küldi meg Olsent, a lepattanóra Müller remekül jön ki, de Olsen remekül jön ki. Hány helyzet kell még a németeknek egy gólhoz?

Gilles on Twitter

32. perc: Két védő között veszi át a jobboldali beadást Toivonen, majd átemeli a kifutó Neuert, vezetnek a svédek!  0-1.

31. perc:
Gündogan érkezett Rudy helyére.

30. perc: Rudy nem jön vissza, csere jön a németeknél. Löw már ideges volt, hogy 5 perce emberhátrányban játszanak.

25. perc: Rudy orrából folyik a vér, miután  becsúszott és Toivonen véletlen megrúgta.

24. perc: Német szöglet, Kroos íveli be kifejelik.

19. perc: Rudy lövése mellé, éppen csak veszélyes.

14. perc: Berg indul meg, ráviszi Neuerre, de Boateng letarolja a kapu előtt. Nem videóznak, és nem 11-es...a bíró szerint.

9. perc: Megint német helyzet, most Reus-Werner összjáték, de kivágják a svédek.

8. perc: Draxler megint a bal oldalon, beadná, de nem érkezik senki. A kaput pedig elkerüli a lövés.
Mindét csapatnak győznie kellett: Németország-Svédország

7. perc: Forsberg fordul le, de utol érik a németek a tizenhatosnál. Mondjuk aztán le is húzzák.

5. perc: Hector is veszélyes lövést enged el középről, de a védő Granqvist hátáról pattan le a labda.

3. perc: Werner hozza helyzetbe Draxlert a kapu előtt, elaludtak a svédek, de a duplázásból se lett gól.

1. perc: Kezdünk, a svédek kék-sárgában, a németek fehér-feketében.

19.30: Nézzük, hogy is állunk:
  • ha Svédország nyer, Németország már biztosan búcsúzik, a svédek pedig a mexikóiakkal eldöntik a csoportelsőséget,
  • ha döntetlen lesz a meccs, Mexikó továbbjut, Dél-Korea kiesik, a németnek pedig marad még esélye, de a sorsa már nem lesz a saját kezében, és a svédeknek az utolsó körben elég egy döntetlen is a továbbjutáshoz
  • ha Németország nyer, akkor bármi lehet, körbeveréssel Dél-Korea is továbbjuthat és Mexikó is kieshet.

Korábban

A svédek ellen az életben maradásért lép pályára szombaton a címvédő német labdarúgó-válogatott az oroszországi világbajnokság csoportküzdelmeinek második fordulójában. Joachim Löw együttese a nyitókörben 1-0-ra kikapott Mexikótól, s ha a Svédországot sem győzi le, akkor könnyen elképzelhető, hogy nem éli túl a csoportkört. Ez lesz a 37. német-svéd összecsapás, egyben az ötödik, amelyet világbajnokságon rendeznek. Tizenöt német siker mellett kilenc döntetlen és tizenkét svéd győzelem született, igaz utóbbiak közül az utolsó 40 évvel ezelőtt, 1978 áprilisában, ráadásul tétmérkőzésen csak egyszer, 1958-ban ünnepelhettek az északiak.

A két csapat legutóbbi két egymás elleni összecsapása igazi gólfesztivált hozott, 2013. októberében 5-3-ra nyertek a németek, egy évvel korábban pedig nyolcgólos döntetlen született. Érdekesség, hogy a németek világbajnokságon 1958 óta nem veszítettek el egymást követő két mérkőzést, míg a svédek a legutóbbi hat, európai rivális elleni vb-mérkőzésükön egyetlen válogatottól kaptak ki, 2006-ban éppen a németektől a nyolcaddöntőben.

A csoportkör első fordulójának egyik legjobb teljesítményét a címvédőt 1-0-ra legyőző Mexikó nyújtotta, amely most a papíron legkönnyebb ellenféllel, a dél-koreaiakkal találkozik az F jelű négyesben. A statisztika szinte minden szegmense a közép-amerikaiak sikerét vetíti előre, például az is, hogy eddigi mindhárom ázsiai rivális elleni vb-mérkőzésüket megnyerték. A dél-koreaiak a nyitófordulóban gyenge teljesítményt nyújtottak, a svédekkel szemben 1-0-ra elveszített összecsapáson nem volt kaput eltaláló lövésük.

Amennyiben Mexikó és Svédország győz, akkor "kéz a kézben" bejut a nyolcaddöntőbe, ha a németek javítani tudnak és begyűjtik a három pontot, akkor még egyik csapat sem kerül a legjobb 16 közé.