2019. 07. 17. szerda - Endre, Elek 14°C | 27°C Még több cikk.

Bronzérmes a magyar csapat a tokiói Kyokushin Karate Világbajnokságon

A kispesti Tameshiwari Dojo SE versenyzői – Schäffer Balázs (3. Dan), Laczkó Sándor (2. Dan) és Kalocsay Gergő (2. Dan) állhattak a dobogó harmadik fokára 2015. november 23-án Tokióban; a 11. Kyokushin Karate Világbajnokságon csapat formagyakorlatukért kaptak bronzérmet.

A versenyzők az utóbbi években összesen több mint 10 Magyar Bajnoki  címet szereztek; a 2014-es csapatbajnokságban az első helyen    végeztek, és az egyéni kategóriában is ők állhattak a dobogó mindhárom fokára, így onnantól kezdve  – a Magyar Kyokushin Válogatott tagjaiként – ők képviselhetik Magyarországot minden nemzetközi versenyen.

Első világversenyükön – a tavalyi lengyelországi Európa Bajnokságon – rögtön ezüstérmet szereztek.

A Kyokushin  Karate Világbajnokságot – az olimpiához hasonlóan – csak 4 évente rendezik meg, és mindig a sport szülőhazájában, Japánban. A most megszerzett bronzérem Magyarország első érme a világbajnokságon csapat formagyakorlat versenyszámban, aranyérmesek a japánok lettek ebben a kategóriában, az ezüstöt pedig az olaszok szerezték meg.

Kerekesszékben is boldog a győri Virág Zsolt, a volt tornász

A tehetséges győri tornászt, Virág Zsoltot nyolc éve érte tragikus baleset. Tovább olvasom