2019. 07. 17. szerda - Endre, Elek 14°C | 27°C Még több cikk.

BL-győztes a Chelsea: Bayern München-Chelsea 1-1 - TIZENEGYESEKKEL 3-4

Öt perc alatt esett két gól a rendes játékidő végén: egy príma pattintott és egy még prímább "atomfejes" után született a két találat. A tizenegyeseket az angolok rúgták jobban.
BL-döntő Münchenből: Bayern München-Chelsea. Fotó: MTI (galéria)

A Bajnokok Ligája 2011/2012-es győztese, a Chelsea „portréja"

Alapítva: 1905,
színe: kék-fehér,
stadion: Stamford Bridge (befogadó képesség: 41 837 fő),
vezetőedző: Roberto Di Matteo (2012 márciusa óta).
Legnagyobb hazai sikerei: bajnok: 4 FA Kupa-győztes: 7 Ligakupa-győztes: 4 Szuperkupa-győztes: 4 Legnagyobb nemzetközi sikere: Bajnokok Ligája-győztes: 1 (2012) KEK-győztes: 2 (1971, 1998) Európai Szuperkupa-győztes: 1 (1998)

Az eddig lejátszott labdarúgó BEK-, majd Bajnokok Ligája-finálékban a spanyol csapatok szerepeltek a legeredményesebben 13 diadallal. Azzal, hogy a Chelsea szombaton a Bayern München legyőzésével elhódította a BL-serleget, az angolok összesítésben 12 elsőséggel beérték a második helyen álló olaszokat. Spanyolországból a Real Madrid kilenc, az FC Barcelona négy sikerrel büszkélkedhet. Az olaszok közül az AC Milan hét, az Internazionale három, a Juventus pedig két alkalommal bizonyult a legjobbnak. Anglia képviseletében az FC Liverpool öt, a Manchester United három, a Nottingham Forest két, míg az Aston Villa és a Chelsea egy-egy győzelmet aratott. A nemzetek rangsorában a negyedik helyen a németek a hollandokkal osztoznak hat-hat végső sikerrel. A Bayern München négyszer, a Hamburger SV és a Borussia Dortmund egyszer-egyszer diadalmaskodott, a németalföldieknél pedig az Ajax Amsterdam négy, a Feyenoord és a PSV Eindhoven egy-egy idényben volt a legjobb. Portugália négy (Benfica és FC Porto 2-2), míg Franciaország (Olympique Marseille), Románia (Steaua Bucuresti), Jugoszlávia (Crvena zvezda) és Skócia (Celtic Glasgow) egy-egy győzelmet ünnepelhetett. Magyar együttes soha nem jutott BEK-döntőbe.

A nemzetek örökranglistája a döntős szereplések alapján:
győzelem-vereség Spanyolország 13-9, Olaszország 12-14, Anglia 12-7, Németország 6-9, Hollandia 6-2, Portugália 4-5, Franciaország 1-5, Jugoszlávia 1-1, Románia 1-1, Skócia 1-1, Belgium 0-1, Görögország 0-1, Svédország 0-1.

FC Bayern München–Chelsea FC 1-1 (0-0, 1-1, 1-1), tizenegyesekkel 3-4

Labdarúgó Bajnokok Ligája, döntő, München, München (Allianz) Arena. Vezette: Pedro Proença, asszisztensek: Bertino Miranda, Ricardo Santos. Alapvonali segítők: Manuel De Sousa, Duarte Gomes (portugálok). Tartalék-játékvezető: Carlos Velasco Carballo (spanyol).

Bayern München: Neuer - Contento, Tymoshchuk, Boateng, Lahm - Kroos, Schweinsteiger - Ribéry (Olic, 97.), Müller (van Buyten, 87.), Robben - Gomez. Edző: Jupp Heynckes.

Chelsea: Cech - Cole, Cahill, David Luiz, Bosingwa - Obi Mikel - Bertrand (Malouda, 74.), Lampard, Kalou (Torres, 85.) - Mata - Drogba. Menedzser: Roberto di Matteo.

Sárga lap: Schweinsteiger (3.), Cole (82.), David Luiz (86.), Drogba (93.), Torres (120.)

Gól: Müller (83.), Drogba (88.)

Bayern München-Chelsea 1-1 - tizenegyesekkel 3-4; a teljes meccs összefoglalója

A Chelsea útja a döntőig
E csoport:
Chelsea-Bayer Leverkusen (német) 2-0 (0-0) Valencia (spanyol)-Chelsea 1-1 (0-0) Chelsea-Racing Genk (belga) 5-0 (4-0) Racing Genk-Chelsea 1-1 (0-1) Bayer Leverkusen-Chelsea 2-1 (0-0) Chelsea-Valencia 3-0 (2-0)
A csoport végeredménye: 1. Chelsea 11 pont, 2. Bayer Leverkusen 10, 3. Valencia 8, 4. Genk 3
Nyolcaddöntő: Napoli (olasz)-Chelsea 3-1 (2-1) Chelsea-Napoli 4-1 (1-0, 3-1, 4-1) Továbbjutott: a Chelsea 5-4-es összesítéssel.
Negyeddöntő: Benfica (portugál)-Chelsea 0-1 (0-0) Chelsea-Benfica 2-1 (1-0) Továbbjutott: a Chelsea kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel.
Elődöntő: Chelsea-FC Barcelona (spanyol) 1-0 (1-0) FC Barcelona-Chelsea 2-2 (2-1) Továbbjutott: a Chelsea 3-2-es összesítéssel.
Döntő: Chelsea (angol)-Bayern München (német) 1-1, 11-esekkel: 4-3

Éremátadás: szomorú, csalódott Bayern-játékosok veszik át az ezüstérmeket Michel Platinitól. Jellemző kép: Schweinsteigernek hiába nyújtott kezet a komplett díszpáholy, senkivel sem fogott kezet.

A Chelsea-nél di Matteót előre engedik a játékosai.
A BL-trófeát együtt emelte fel John Terry eltiltott csapatkapitány és a mai meccs karszalagos vezére, Frank Lampard.

Nem túlzás: Didier Drogba megnyerte a Bajnokok Ligáját a Chelsea-nek. A rendes játékidőben ő egyenlítette ki a németek előnyét, majd a döntő tizenegyest ő lőtte be.

TIZENEGYESRÚGÁSOK:

5. pár:
Schweinsteiger áll oda. Kapufára lőtte, előtte többször is megtorpant. Fejen a mez, győzhet a Chelsea.
Drogba, ki más? Kényesen, ahogy szokta, 3-4. BL-GYŐZTES A CHELSEA. Drogba elküldte jobbra Neuert és balra berakta.

4. pár: Olic a negyedik Bayern-rugó. Cech kivédte, visszajöhet a Chelsea! Jobbra lőtte Olic, picit rosszul.
Cole egyenlíthet. Megtette: jobbra lőtte Neuer ment érte, de a középmagas lövést nem tudta elérni, 3-3.

3. pár: Neuer áll oda: laposan, balra lőtte, Cech megint hiába vetődött jó felé, 3-1.
Lampard sétált oda. Ahogy szokta középre a léc alá, 3-2.

2. pár: Gomez a németeknél, laposan, magabiztosan a jobb alsóba, Cech most is rajta volt, de most sem tudott odaérni, 2-0.
David Luiz 46 méterről futott neki, de megérte: a jobb felső sarokba zúzta, 2-1.

1. pár: Lahm áll oda, belőtte, Cech jó felé mozdult, de nem érte el, 1-0.
Mata lövi a Chelsea első büntetőjét, középre lőtte, Neuer kivédte!

* * *

120. perc:
Torres sárgul be, ez az utolsó érdemi momentum a hosszabbításban.

118. perc: Holtfáradtak a játékosok, nem nagyon alakul már ki érdemi támadás.

116. perc: Bayern szabadrúgás a Chelsea térfél közepén, picit jobbról. Robben állt a labda mögé, beívélése mindenkinek magas volt, Cech húzta le.

113. perc: Robben szögletét Torres fejelte ki.

112. perc: Egyre-másra kapnak görcsöt a játékosok: előbb Schweinsteiger, majd Cahill.

108. perc: Olic középreadását van Buyten végignézte, ahelyett, hogy berúgta volna...

106. perc: A Chelsea kezdte az utolsó negyedórát.

Az ilyenkor szokásos frissítésnél mindenki a lehető leglassabban iszik. Érthető módon.

106. perc: Kroos szabadrúgásával ért véget az első félideje a hosszabbításnak: Robbennek ívelte át kapáslövésre, Drogba a levegőből kapta fel a kísérletet a holland előtt.

105. perc: Egy perc hosszabbítás a hosszabbítás első félidejének végén.

103. perc: Chelsea-szabadrúgás a Bayern-térfél közepéről. Átszáll a tizenhatoson a labda, Torres eteti meg megint a jobb oldalon Contentót, beadását kifejeli Boateng Drogba elől.

102. perc: Torres fickándozik a jobb oldalon, végül rosszul cselez és kirúgásra pattan ki előle a labda.

100. perc: Sokkolta a németeket a kihagyott tizenegyes, az angolok viszont még nem tudtak belőle előnyt kovácsolni.

98. perc: Robben szögletét tisztázták a védők.

93. perc: TIZENEGYEST KAP A BAYERN! DROGBA RÚGTA FEL RIBÉRYT! ROBBEN LÖVÉSÉT KIVÉDTE CECH, JOBBRA LŐTTE LAPOSAN, A CHELSEA-KAPUS ARRA DŐLT EL, ÉS MEGFOGTA!

Robben kihagyott tizenegyese

91. perc:
Elkezdődött a hosszabbítás.

VÉGE A RENDES JÁTÉKIDŐNEK, JÖN A HOSSZABBÍTÁS.

93. perc:
Chelsea-szabadrúgás: Matát rúgta fel Ribéry a Bayern kapujától 29 méterre. Drogba állt a labda mögé. Csúnyán fölé lőtt.

91. perc: Chelsea-nyomás a rendes játékidő utolsó perceiben.

90. perc:
Három perc a hosszabbítás.

88. perc: EGYENLÍTETT ELSŐ SZÖGLETÉBŐL A CHELSEA. Drogba szétfejelte a jobb felsőt, 1-1!

83. perc: VEZET A BAYERN! Müller második pattintott fejese utat talált Cech kapujába, a labda átszállt Cole felett, nem volt esélye a cseh kapusnak, 1-0. Hamarabb kellett volna kérdeznem...

Müller gólja: Bayern-Chelsea 1-0

82. perc:
Müller első kapura fejelését könnyedén védte Cech.

81 perc: Dönt-e egy gól a rendes játékidőben? Úgy tűnik, nem.

79. perc: Ribéry cselezget a tizenhatoson belül, a labda végül Müllerhez került, aki keresztbe lőtte azt a kapu előtt.

75. perc: Cahill sokadik ihletett szerelése a tizenhatoson belül, megint Gomez elől tette ki a labdát, ezúttal bedobásra.

74. perc: Picit megzavarodott a vörös-védelem: Neuer egy beívelést rosszul, Drogbához ütött ki, de a kék tizenegyes nem tudott élni a lehetőséggel, fordulásból gyengén pattintott kapura, Neuer könnyen nyúlt a labdáért.

73. perc: Drogba először rázta le igazán az ukrán védőt, középre adását Contento vágta ki Kalou elől.

72. perc: Bosingwa jobb oldali beadását Kalou elől fejeli ki Tymoshchuk az utolsó pillanatban. Az ellentámadásnál Robben ezúttal jobbal lő, Cech védett.

71. perc: Kroos szabadrúgását a rövid oldalon gond nélkül tisztázta a londoni védelem.

70. perc: Kroos lövése pattan le sokadszor a kék védőkről.

68. perc: Szép lassan szorítja hátrébb a Chelsea-t a Bayern: többször is körbeadogatták a tizenhatost, majd Cole mentett szögletre, 14-0 a szögletarány egyébként.

67. perc: Picit jegeli a labdát a Chelsea, rá is fér ez a kékekre, majd Drogbára ívelik fel, de Boateng szereli.

65. perc: Megint Lahm tűnt fel a londoni tizenhatos előtt, de elcsúszik. Cole végül higgadtan hazaad, Cech pedig a mezőnybe vágja a lasztit.

64. perc: Ezúttal Ribéry kísérletezik, lecsúszik a jobb lábáról a labda.

63. perc: Schweinsteiger indult meg a jobb oldalon, beadását Cech öleli magához.

61. perc: Újra szögleteket lő a Bayern. Nem sok értelme van eddig ezeknek.

59. perc: Kalou talpalta le Contentót. Proença továbbra is roppant nagyvonalú. Robben keveredik a tizenhatos közepére, lövését Cahill blokkolja. Sokadszor, jól.

55. perc: Kroos lőtt a tizenhatos bal sarkáról, fölé-mellé.

54. perc: Ribéry lőtt lesgólt: Robben lövése pattant le Cahillról, a francia bal cipője biztosan Cole mögött volt, a többi a lassítás után nem annyira, de élőben nyilván ofszájdnak (sic) tűnt. Marad a 0-0.

52. perc:
Lahm szlalomoz előre, a tizenhatosig jut, ott szerelik, de Gomezhez pattan a labda, onnan pedig el. Mario mérgében elhasalt. Ezen még a Bayern-fanok is nevettek.

51. perc: Drogba fordult le Tymoshchukról, a jól pattanó labdát egyből kapura lőtte, mellé-fölé szállt a kísérlet.

48. perc: David Luizt hagyta faképnél Robben, Cole sprintelt vissza és mentett önfeláldozóan.

47. perc: Contento szerzett labdát, Ribéryt szöktette, veszélyes középreadása után kirúgás következik.

46. perc: A Bayern kezdte a második félidőt.

Vége az első félidőnek. A németeknek több helyzetük és még több szögletük volt, de a félidő végére kijött a sündisznóállásból a Chelsea, és egészen príma támadásokat vezetett.

45. perc: 1 perc a hosszabbítás.

43. perc: Gomez egy testcsellel elküldte a komplett Chelsea-védelmet, de csúnyán fölé lőtt.

40. perc: Tymoshchuk jött először előre, kapura lövésébe Gomez nyúlt bele, a megpattanó labda fél méterrel ment mellé.

39. perc: Ribéry rémületes lövése kerül Gomez elé, aki annyira meglepődött, hogy rosszul vette át, így szögletre mentettek a védők.

37. perc: Gyönyörű Chelsea-támadás végén Kalou lőtt, Neuer védett. A lasztit Lampard adta a szélsőnek, az angol 8-asnak Drogba tette vissza sarokkal. A harmadik komoly londoni lövés volt, egyben az eddigi legveszélyesebb is.

36. perc: Contento kap vissza egy kényszerítőt a bal oldalon az alapvonalról prímán ível középre, Müller érkezik, és középről kapásból nagyszerűen lő, de a kapu mellé. Az ellentámadásnál Lampard ad gólpasszt Drogbának, aki rosszul veszi le, így oda lesz a lehetőség.

33. perc: Boateng szabálytalankodik 20 méterre a Bayern kapujától, a jobb oldalon. Mata és Drogba állt a labda mögé. Mata végül szép mezőnygólt lőtt.

32. perc: Újra Robben lő, újra jobb oldalról, pattogós kísérletét könnyen hárította a cseh kapus.

31. perc: Bosingwa tuti, hogy Proença haverja: a portugál hátvéd most Ribéryt rúgta le, a második utolsó utáni szóbeli figyelmeztetést kapta teátrális mozdulatok közepette.

30. perc: Sturridge, Malouda és Essien is intenzíven melegít, korai csere lesz di Matteótól?

28. perc: David Luiz teríti le Müllert a Chelsea tizenhatosának jobb oldalán 27 méterre a kaputól. Robben lő, a sorfalba.

26. perc: Drogba először pihen huzamosabb ideig a földön.

25. perc: Számolatlanul rúgja a szögleteket a Bayern: ezúttal Cech gond nélkül húzta la Ribéry beívelését.

21. perc: Robben a meccs helyzetét hagyta ki: lövését Cech a kapufára tolta, majd szögletre tisztáztak Cahillék, a korner megint ment a levesbe. Érik a vörös-gól.

Eközben Etyeken
Eközben Etyeken: kaszkadőrök bemutatót tartanak az etyeki Korda filmstúdióban, az Etyeki bornapok keretében megrendezett kétnapos eseményen. A filmstúdió május 19-20-án naponta kétszer várja az érdeklődöket a kaszkadőr bemutatókra. Fotó: MTI/Kallos Bea

18. perc: Ribéry szögletét Robben lőtte kapásból 10 méterről kapura, szöglet lett belőle, veszélytelen volt a második korner. Pár másodperccel később majdnem összehozott egy gólt a kék védelem, végül Bosingwáról perdül szögletre a labda.

16. perc: Kezd mezőnyfölénybe kerülni a Bayern, de a Chelsea-védelem úgy-ahogy eddig jó zár.

Eközben Cannes-ban
Eközben Cannes-ban: Berenice Bejo francia színésznő a Lawless című film vetítésére érkezik a 65. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon Cannes-ban. Az alkotás a május 16. és május 27. között zajló fesztivál versenyprogramjában szerepel. Fotó: MTI/EPA/Stephane Reix

10. perc: Ahogy várni lehetett, a Chelsea a kapuja elé húzódik, körbeadogatta a "hatosfalat" a München, majd megpróbáltak betörni, de nem sikerült, Drogba szerezte meg a labdát.

8. perc: Apró zavar a hazai tizenhatoson belül: Kalou kavart, majd Matához passzolt, aki Drogbára akarta ívelni a labdát, de kifejelték Didier elől. Az ellencsapást Robben rontja el.

7. perc: Kalou ugratja ki Drogbát a jobb oldalon, bead az elefántcsontparti, de senki nem volt ott.

5. perc: Schweinsteigeré az első lövés, 22 méterről középről, Cahill szögletre blokkolja. Ribéry sarokrúgása veszélyesebb volt az átlagnál, de kifejelték. Majd Kroos lőtt mellé.

4. perc: Röhög a londoni kanyar: Ribéry az orruk előtt rúgott lyukat a Chelsea alapvonalánál.

3. perc: Schweinsteiger kezezésért rögtön sárgát kapott.

2. perc: Robben szabadrúgása, picit jobbról, 40 méterről, könnyen kifejelték a kékek.

1. perc: Bosingwa rögtön bemutatkozott, agyonrúgta Kroost.

1. perc: A Chelsea kezdte a meccset.

Melyik sorozatot nézi a nyáron?

Szavazok!

Szavazás állása
20:44 A Bayern már nyert: igaz csak a pénzfeldobást.

20:42 BL-himnusz kipipálva.

20:41 Elindultak a csapatok: a Bayernt Chelsea-mezes gyerekek kísérik, a Chelsea-t pedig Bayern-mezes lurkók.

20:40 David Garrett hegedűművész is csatlakozott Kaufmannhoz, miközben a BL-trófeát mintázták meg a pályán.

20:38 Kaufmann nem akárki egyébként: a New York-i Met színpadán Gounod Fasutjában a főszerepet énekelte.

20:35 Kezdődik a megnyitóünnepség! Jonas Kaufmann német operaénekes énekel, Bayern- és Chelsea-zászlók között a kezdőponton áll a művész.

20:18 Ők ülnek a kispadokon.
Bayern: Butt (kapus), van Buyten, Rafinha, Usami, Pranjic, Petersen, Olic.
Chelsea: Turnbull (kapus), Ferreira, Essien, Oriol Romeu, Malouda, Torres, Sturridge.

20:13 A lényeg, a kilenc kilós BL-trófea már a stadionban virít, két korábbi Bayern-legenda, Paul Breitner és Giovanne Elber "szállította le" a kupát.

19:53 Münchenben ideális futballidő, 20 fok várja a csapatokat.

19:45 Köszöntünk mindenkit, aki fél szemmel ránk is sandít ma este a Bajnokok Ligájának döntőjén! Obi Mikelt, Cahillt és David Luizt össze kellett heggeszteni, megtették a londoni orvosok, így ott lehetnek a pályán.

Kezdjük a legfontosabbal, a szavazással és a játékkal!

Egyrészt szavazzon, hogy melyik csapat és hogyan nyeri meg a Bajnokok Ligáját, másrészt a lenti űrlap segítségével adja meg a két csapat kezdőtizenegyét, taktikai felállását, mondja meg a meccs eredményét, és azt is hogy alakul a találkozó. Mindenre kíváncsiak vagyunk! Percre pontosan írja le, hogy ön szerint melyik csapat és hogyan lő gólt, lesz-e kiállítás, tizenegyes, lesz-e hosszabbítás, tizenegyesrúgások, ha igen, ott ki, mikor és hogyan hibázik! Mondja meg azt is, kiket cserélne majd be és kit hoz le, körülbelül mikor, egyszóval, játssza le előre a meccset!

Játszani egészen a kezdő sípszóig lehet!

Bayern München-Chelsea: jókedvű sajtótájékoztató a meccs előtt. Fotó: MTI (galéria)

Akkor lássuk a tényeket!

Apropó, érdemes velük foglalkozni?

Ismeretes, a Bayern München az első csapat, amelyik hazai pályán játszhat a BL-döntőben. Kérdés, ez mennyire spannolja őket, vagy mennyire bénítja meg Robbenéket, ha mondjuk a 76. percben még mindig 0–0 az állás, és a Chelsea-ben Drogba is a saját tizenhatosán védekezik. Ez nagyon is életszerű forgatókönyv volna.

Eddig egyszer találkoztak egymással, 2005 áprilisában a negyeddöntőben. Londonban 4–2-re győztek a kékek, akik aztán Münchenben is 2–1-re vezették még a 80. percben is, végül a meccs végi hosszabbításban a Bayern 3–2-re győzött, de Scholl gólja után már nem lehetett annyit hosszabbítani, hogy Schweinsteigerék hosszabbításra mentsék a meccset. Az akkor párosmeccsen a bajoroknál már játszott Bastian, a londoniak közül viszont sokkal többen emlékezhetnek a Bayern kiütésére, hiszen ott volt Cech, Terry, Lampard és Drogba is. London Johnja, persze most csak nézőként szurkolhat, köszönhetően annak, hogy Cakir bíró teljesen jogosan lezavarta a pályáról a Nou Campban a Barcelona elleni elődöntő visszavágóján.

Ha már a hiányzóknál tartunk. A hazaiaknál Badstuber, Alaba és Luiz Gustavo sárga lapok miatt nem lesz ott a finálén, van Buyten és Breno pedig sérülése miatt nem lehet ott, előbbi a tartalékcsapattal már mozgott a múlt héten, utóbbi ugye térdsérülése miatt az egész szezonra kidőlt. A Chelsea-nél Terry mellett Ivanovic, Ramires és Raul Meireles nem léphet pályára eltiltás miatt, Maloudát, David Luizt, Cahillt és Obi Mikelt pedig sérülése akadályozhatja abban, hogy játszanak Münchenben.

Ne menjünk el szó nélkül a játékvezető mellett sem. Bízzunk abban, hogy Pedro Proença láthatatlan főszereplő lesz. Sajnos erre kevés az esély, a portugál ugyanis egyike azon bíróknak, aki a kezdő sípszó után is képes hat sárga lapot kiosztani egyszerre, pillanatok alatt felmutatja a piros lapot is, és a tizenegyesek befújásánál sem szokott hezitálni, függetlenül attól, hogy történt-e egyáltalán szabálytalanság.

• 6. állampógár 2012. május 20. 13:48
    „Ezekből semmi nem tűnik ki amire büszke lehetnél.”
  • 5. pubigyereide 2012. május 20. 12:41
    „Nem akartam belegázolni kedves "FCBAYERN" a lelkivilágodba. Én így láttam, te máshogy.

Persze a megnyilatkozásainkból kitűnik ki a fröcsögő, valóban kinyílt csipájú egyén és ki nem :-) Nekem ennyi elég. Egyébként örülök, hogy a felhasználónevem "aurájából" kikövetkeztetted, hogy vagy Barcelona vagy Real Madrid szurkoló vagyok. Ehhez már kell tehetség! ;-)”
  • 4. ekkenekepen 2012. május 20. 12:38
    „1. pubigyereide 2012.05.20. 00:49
    akármekkora s*ggfej vagy ezzel valahogy egyetértek, ocsmány népség mindkettő, de a krautok emellett még született balekok is, jó ideje már menetrendszerű hogy mindent elxarnak, de legalább mellette olyan nagy a bagólesőjük mint az elefánt s*gge.
    Összefoglalásul egy jó nagy ótvar meccs volt, pont olyan mint amit 2 ilyen csapattól elvárhatunk, aludni jó volt rajta azért.”
  • 3. FCBAYERN 2012. május 20. 11:33
    „Pubigyerek! Vegyél vissza, nagy arca nem a München drukkereknek van hanem az ilyen divat Barca vagy Real drukkereknek mint te vagy.Ez van valakinek nyerni kellett és az most nem mi voltunk, MIA SAN MIA!!!Hajrá Bayern!”
  • 2. xverax 2012. május 20. 07:38
    „1.: igaz...”
  • 1. pubigyereide 2012. május 20. 00:49
    „Német-angol párharc? MINDEGY mit csinálnak egymással. Na jó.... azért a németeket ha lehet még egy fokkal jobban utálom, mint az angolokat. Szóval végeredményben jó ez az eredmény. Első és jó időre utolsó BL címe ez a Chelseanek.
    Nagy volt az arca a sok München szurkolónak már. Bayern a farok rosszabbik végére került végre. He-he! :-)”