2018. 12. 17. hétfő - Lázár, Olimpia -5°C | 1°C Még több cikk.

Az ETO nyert a Siófok ellen

Labdarúgás - A másodk félidő elején feljavult a Siófok játéka, de döntő szituációban 11-est rontottak. Utána a Győr mezőnyfölénybe került és remekül használta ki helyzeteit, így megérdelelten atratotta otthon a három pontot.

Jó érzés lehet manapság ETO-szurkolónak lenni. A csapat hétről hétre jó eredményekkel örvendezteti meg híveit mind a bajnokságban, mind pedig a Ligakupában. Ez utóbbiban szerdán Pakson nyert a fiatalokkal megtűzdelt csapat és ezzel bejutott az elődöntőbe, míg a bajnokságban már a dobogóra pályázhat.

Győri ETO FC: Sztevanovic, Nikolov, Stark, Supic, Völgyi, Dudás, Jäkl, Józsi, Koltai, Brnovic, Tokody

BFC Siófok: Hegedüs L., Csóka, Ambrus, Forgács, László A., Gajda, Tusori, Csopaki, Melczer, Magasföldi, Sütő

Győri ETO FC - BFC Siófok 4-1 (1-0)
(Tudósítónk a helyszínen: Papp Gábor)

Soproni Liga-mérkőzés, Győr, 3500 néző V.: Sápi (dr. Varga Zs., Márkus T.).

A másodk félidő elején feljavult a Siófok játéka, de döntő szituációban 11-est rontottak. Utána a Győr mezőnyfölénybe került és remekül használta ki helyzeteit, így megérdelelten atratotta otthon a három pontot. A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón derült ki, hogy a siófokiak szépítő gólját nem Magasföldi, hanem Csopaki lőtte.

Hegedüsnek, a siófokiak kapusának nagy szerepe volt abban, hogy csak 4-et rúgott az ETO. Fotó: Bertleff András

90. perc 4-1 Nikolov futott el a jobb oldalon, Pákoliczhoz passzolt, aki egyből gyönyörű mozdulattal sarkazott a mögötte érkező Brnovichoz, a csatárnak négy méterrről csak az üres kapuba kellett lőnie.

85. perc Győri kontrát követően Brnovic passzolt balról középre Józsihoz, aki a 16-oson belülre cselezte magát, majd ziccerben megcélozta a jobb alsó sarkot, de Hegedüs lábbal ismét hárítani tudott.

84. perc A jól játszó Koltai helyett a fiatal Varga László folytatja.

83. perc Józsi ívelt remekül Pákoliczhoz, aki 11 méterről nagy erővel lőtt jobbal a kapu közepe felé, de Hegedüs öklözve védeni tudott.

81. perc Győri csere: Tokody helyett Eugene.

80. perc Tusori helyett Kozmor lépett pályára.

73. perc Dudás is elhagyja a pályát, Pákolicz folytatja helyette.

69. perc Csopaki helyett Homonyik játszik tovább.

65. perc 3-1 Újabb győri gól! Józsi ugratta ki remek ütemben a jobboldalon a 16-os vonalon Tokodyt, aki az alapvonal felé vezette a labdát, majd laposan gurított a hosszú oldalon érkező Koltaihoz, aki 4 méterről a kapu bal oldalába lőtt.

58. perc Nikolov elrúgta a labdát, sárgát kapott érte.

57. perc Siófoki szöglet után a játékvezető úgy ítélte meg, hogy Supic lerántotta Forgácsot a tizenhatoson belül, így büntetőt ítélt a győri csapat ellen. A 11-est Csopaki ballal a felső lécre rúgott.

54. perc 2-1 Szépített a Siófok! Bonifert jobb oldali beadását Csopkai küldte kapura jobbal; a középre tartó labdába Sztevanovics csak beleérni tudott, de róla a labda a kapuban kötött ki.

52. perc 2-0 Tokody baloldali elfutása után laposon gurított középre, az érkező Dudás 5 méterről jobbal a kapuba lőtt.

46. perc Dudás adott be a szélről Tokodynak, aki négy méterről a védők szorításában kapura kotort, de a labdája lelassult egy siófoki lábon, így Hegedüs védeni tudott.

Elkezdődött a második félidő. A szünetben cserélt a Siófok: Bonifert jött be Sütő helyett.

Győri ETO FC - BFC Siófok

Vége az első félidőnek.
Közepes színvonalú mérkőzésen a Győr többet birtkolja a labdát, és több helyzete is van, mint a Siófoknak. Megérdelemten vezet az első félidő végén az ETO.

41. perc Koltai ívelt bal oldalról Dudáshoz, aki a tizenhatosról erős lövést eresztett meg laposan a kapu közepe felé, de a siófoki kapus védeni tudott.

37. perc Sütő indította a védők között elfutó Melczert, aki éles szögből ballal lőtt kapura, Sztevanovics azonban lábbal eremekül hárított.

33. perc
Völgyi kapott sárga lapot kezezésért.

26. perc 1-0 Vezet a Győr! Dudás baloldali szögletét a hosszú oldalon álló Völgyi hét méterről fejelte a kapu közepébe, a léc alá. Megérdemelten vezet a Győr, hiszen mezőnyfölényben játszik, és több helyzetet is dolgoznak ki ellenfelüknél.

16. perc Józsi ugratta ki remekül a tizenhatoson belülre futó Tokodyt, aki nyolc méterről jobb külsővel a jobb kapufa mellé lőtt. Inkább a győriek irányítják a játékot.

7. perc Nikolov a jobb oldalról középre ívelt, középről Koltai fejelhetett nyolc méterre a kaputól, de a védők szügletre tudtak menteni.

1. perc A Győr kezdte a mérkőzést.

A kezdőrúgást a hetvenedik születésnapját ünneplő Orbán Árpád végezte el.

*****

Integrál-DAC: Deli, Pásztor, Bisoye, Szabadfi, Présinger, Czanik, Galántai, Lajtos, Fleischhacker, Bali, Laki
Haladás: Rózsa, Schimmer, Guzmics, Kuttor, Tóth P., Kaj, Rajos, Vörös, Nagy G., Andorka, Simon,

Integrál-DAC - Haladás
Győr, NB II-es mérkőzés. Integrál-DAC-pálya, szombat, 18 óra. V.: Németh Á. (Vígh, Agócs).

Rangadón fogadja az Integrál-
DAC a Haladást az NB II hétvégi fordulójában.

Szentes Lázár, az Integrál-DAC szakvezetője:
„Nyílt és változatos meccset várok. Remélem, hogy az időjárási körülmények is megfelelőek lesznek és az ETO-meccs után sokan jönnek el bennünket is buzdítani."

Ludánszki és Szűcs L. három sárga lapja miatt nem szerepelhet.
Csertői Aurél, a Haladás vezetőedzője szerint tehetséges játékosok alkotják a győri együttest, akik hazai pályán különösen veszélyesek.

„Bízom benne, hogy az ellenfelünk a támadójátékot erőlteti majd. Kemény meccsre számítok, nekünk nagyon fontos lenne a győzelem."

Nem játszhat a három sárga lapja miatt eltiltott Tóth N.

Kövesse nálunk az Integrál-DAC - Haladás mérkőzést!

*****

Oltchim Valcea - Audi-ETO

Szombaton 18.30 órakor a román Oltchim Valcea otthonában lép pályára az Audi-ETO a női BL-középdöntő utolsó fordulójában. A Győrhő-ETO vasárnap 18 órakor a Nyíregyházát fogadja, s csak a győzelem az elfogadható eredmény.

Az már a BL-középdöntő utolsó csoportköre előtt biztossá vált, hogy az Audi-ETO első helyezettként kerül be az elődöntőbe.

Konkoly Csaba, a győriek vezetőedzője elmondta: számukra presztízskérdés a győzelem megszerzése: „A legutóbbi kisiklás ellenére úgy érzem, jogos elvárás tőlünk, hogy mindig mindenhol a győzelemre törekedjünk. Nincs ez másként most sem, jó lenne megismételni a Valcea elleni győri teljesítményünket, még ha a körülmények most mások is lesznek. Itt teszem hozzá, véleményem szerint ezt egy kicsit túllihegik egyesek, mi kézilabdázni megyünk Valceába, melynek megvannak a szabályai a pályán és azon kívül egyaránt. Úgy gondolom, azzal, hogy hat forduló során dől el a továbbjutás sorsa, minden csapat saját magának köszönheti az elért eredményt."

A győriekkel nem utazik el Tomori Zsuzsa, akinek szépen gyó-
gyul a sérülése, már ki is szedték törött hüvelykujjából a varratokat. Szintén itthon marad bokasérülését gyógyítani Pálinger Katalin is. A többiek egészségesek.

Kövesse az Audi-ETO mérkőzését a kisalfold.hu oldalon percről percre!

• 15. csak a sopron 2008. március 15. 19:16
    „Szerintem nem vette meg a sopron a REAC-ot mert akkor a kisalföld irt volna róla. mikor szóba került akkor irta most egy szót sem tudtak le irni,”
  • 14. petyusz 2008. március 15. 18:48
    „A REAC-Tatabánya meccsen 1-1-es döntetlen született! Nem baj majd a laposiak most kikapnak itt Sopronba a REAC-tól! Hajrá REAC!!! Mindentbele!!!! De szépítek most megnyugtatásként szép volt ETO!!!”
  • 13. igaz 2008. március 15. 16:37
    „A közbeni jav. tényleg megvolt...de a közvetitőnél a 80. percben Kozmér biztos kiverte a biztosítékot...igy 3:1 és megállt a Kisalföld(i) az idő...”
    „Kedves igaz!
    Köszönjük az észrevétel, egy kis baki csúszott be, de már javítottuk a hibát.”
  • 10. CSAK A SOPRON!!! 2008. március 15. 16:04
    „Húsvét hétfőn ellesztek itt sopronba páholva itt vesztitek el a veretlenségi sorozatotokat, Hajrá Sopron!!! Hajrá REAC”
  • 9. igaz 2008. március 15. 16:01
    „Van közvetités? Sopronból közvetitenek? Dudás az 52 percben gólt lőt (nb.1.hu, nepsport)?, vagy eza közvetés kamu, mert 58.percben a "vadföld" 1:1...”
  • 8. eto 2008. március 15. 15:53
    „Sopronnak nincs is NB1-es csapata!!! Ragaszkodom hozzá, hogy adják a Tatabánya meccseket is!”
  • 7. princess_pofííí*** 2008. március 15. 14:40
    „akkor meg minek túráztatod magad...??? SZÁNALMAS vagy!! hajrááá ETO!!”
  • 6. drukker 2008. március 14. 18:44
    „Oké ha tégedet nem érdekel minek foglalkozol vele??? Az egyik szavad üti a másikat Petyusz!”
  • 5. petyusz 2008. március 14. 17:37
    „Semmi kedvem megszagolni a Győrt mert engemet nem érdekelnek! Meg a ti véleményeitekre is teszek magasról!”
  • 4. valaki2 2008. március 14. 17:09
    „A sreacról valamelyik pesti oldalon találsz közvetítést... :) Nem tudom minek kell minden győri cikknél ugatnia a soproniaknak... Szánalmas, lejáratod a városodat!!!”
  • 3. drukker 2008. március 14. 14:38
    „Hé megszagoltad hogy büdös? Nem kellene. Nem a Győr tehet róla hogy a Reacról nem írnak. Finomabban!”
  • 2. colomano 2008. március 14. 13:41
    „A kutyát sem érdekli ez a soproni-pesti csapat.”
  • 1. petyusz 2008. március 14. 13:28