2018. 12. 13. csütörtök - Luca, Otília -5°C | 0°C Még több cikk.

A végére elfogyott az erő

Türelmes játékkal kezdett a soproni együttes. A végeredmény 72 - 53 a MIZO-Pécs javára.

MiZo-Pécs - MKB-Euroleasing 72 -53

Nyugodt, türelmes játékkal kezdett a soproni együttes Európa negyedik legjobb klubcsapatának otthonában.

Az első szakasz nagyobbik részében a vendégeknél volt az előny, elsősorban a felszabadultan játszó Matovic és Honti ponterős játékának köszönhetően.

A második szakasz elején felváltva estek a kosarak, mindkét csapatból a palánk alatti játékosok villantak. Iványi Dalma „szokásos" triplája lökést adott csapatának, amely Béres révén átvette a vezetést. Hejková pályára küldte a közelmúltban az országos juniorbajnokságon a torna legértékesebb játékosának választott Gadnai Vivient. Lendületben maradt azonban a MiZo és Béres.

Térfélcsere után Blahuskovának köszönhetően az MKB tíz ponton belül maradt. Aztán a negyed közepén a soproniak szerb különítménye, a Kovacevic–Matovic duó is megvillant, s egy 8–0-ás rohammal egyetlen pontra hozta fel az MKB-t. Újra Iványi „kapta össze" a kiélezett helyzetben a pécsi csapatot.

A zárószakaszban megtört a soproniak lendülete, Dapo triplája után nőtt először tíz pont fölé a hazaiak előnye. Összességében az erősen tartalékos soproni csapat három negyeden át jól tartotta magát.
 Natalia Hejková: – Voltak nagyon jó periódusaink, de a mai meccset inkább a vasárnap kezdődő elődöntőre való felkészülésnek szántuk.
Pécs–Diósgyőr, illetve Sopron–Szeged párharcot rendeznek az elődöntőben. A sorozatok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak  majd.

Büszke a Milan edzője csapata védelmére

Carlo Ancelotti, az AC Milan labdarúgócsapatának trénre szerint az ő általa vezényelt védelem a… Tovább olvasom