Az újonc Ménfőcsanak Nagykanizsán aratott értékes győzelmet.

Nagykanizsa, 2500 néző. V.: Sipos.
Nagykanizsa: Horváth M. – Csáki (Hetesi, 73.), Szőke, Major, Szabó B. – Pál, Kovács (Béli, 46.), Vittman, Péntek, Kondor (Kreitz, 46.) – Horváth B. Edző: Barna László.
Herold Trans Ménfőcsanak: Ficsór – Füredi, Németh, Visy, Kelemen – Kószás, Serfőző, Nagy Á., Czanik, Szilvágyi (Kőris, 60.) – Weitner (Veres, 81.). Edző: Mayer János.
Gsz.: Péntek (52.), ill. Kószás (8.), Füredi (24.), Weitner (73.).

A nagyszámú nézősereg egy remek mérkőzésnek lehetett szemtanúja. A mérkőzést remekül kezdő Ménfőcsanak szerzett vezetést. Egy nagyszerű támadást követően Nagy Á. visszapasszolt labdáját Kószás helyezte a hálóba egy jól eltalált lövéssel. 0–1. Egy kontrát követően Serfőzőt buktatták a kanizsai kaputól 25 méterre. A szabadrúgást Füredi értékesítette. 0–2. A 2. félidőben Péntek szép lövéssel szépített az eredményen. 1–2. Csanaki szabadrúgást Weitner fejelhetett kapura, melyet Horváth hárított, ám a kipattanó labdát Weitner értékesítette. 1–3.

Barna László: – Elkövettük azokat a hibákat, amiket egy NB III-as mérkőzésen már nem szabad. A második félidőben mutatott teljesítménnyel hellyel-közzel elégedett voltam, de sajnos elhibáztuk helyzeteinket.

Mayer János: – Nagyon taktikusan, okosan, óriási becsvággyal futballoztunk egy jó csapat otthonában. Szenzációs győzelmet arattunk. Köszönjük azoknak a szurkolóknak a biztatást, akik Kanizsáig kísértek bennünket.

NB III Nyugati csoport

2. forduló. 2018. 08. 11., szombat, 17.00: Komárom–BKV Előre 0-1, Sárvár–Andráshida 0-0, Nagykanizsa–Herold Trans-Ménfőcsanak 1-3, Pápai Perutz–III. ker. TVE 5-2, THSE-Szabadkikötő–Érd 1-2. 2018. 08. 12., vasárnap, 11.00: Mol-Vidi FC II–Csepel. 2018. 08. 12., vasárnap, 17.00: Puskás Akadémia II–Dunaharaszti, Pénzügyőr–Ajka.