2018.12.15. 08:55
Hétvégi hóhelyzet a megyében - Várjuk olvasóink fotóit
Egész szombaton havazott. Vasárnap már ritka a hószállingózás. Sok-sok fotó olvasóinktól!
Általában szakadozik a felhőzet és hosszabb-rövidebb időszakokra kisüt a nap, de az ország keleti harmadán zárt marad a felhőtakaró.
Egyre inkább már csak a Tiszántúlon - ott is egyre kisebb területen - valószínű hószállingózás, gyenge havazás. Nyugaton helyenként megélénkül a déli, délnyugati szél, másutt mérsékelt marad a légmozgás.
A legmagasabb nappali hőmérséklet -1 és +2 fok között alakul. Késő estére -2 és -8 fok közé hűl le a levegő - írja az OMSZ honlapja.
Negyven közúti balesethez hívták a tűzoltókat
A havazás miatt péntek délután óta 40 közlekedési balesethez riasztották a tűzoltókat, egy ember meghalt, többen megsérültek - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szombat reggel az MTI-vel.
Elsőfokú (citromsárga) riasztás, hófúvás veszélye miatt
A szél alacsony hótorlaszokat emelhet. Az OMSZ térképe folyamatosan frissül. Itt lehet nyomon követni a riasztásokat.
A Katasztrófavédelem honlapján olvashattuk:
Várjuk olvasóink fotóit!
Várjuk olvasóink felvételeit a megyeszerte havas tájról a [email protected] e-mail címre.
Kapuvár. Fotó: Olvasó
Hóesésben is gyönyörű az óriáskerék. Fotó: Vass Ádám
Győrújbaráton szépen megmaradt a hó. Fotó: Papp Katalin
Fotó: Papp Katalin
Fotó: Fekete Tamás
Soproni havazás. Fotó: Kelemen Szilvia
Fotó: Modrián Ferenc" border="0" class="kepkeret" data-id="2844782" src="/wp-content/uploads/2018/12/5691067_7.jpg?verz=1544878179" style="width:620" title="Tegnap óta megállás nélkül hull a hó Brennbergbányán. Vastagsága meghaladja a 15 cm-t.
Fotó: Modrián Ferenc" />
Szombaton megállás nélkül hullott a hó Brennbergbányán. Vastagsága meghaladta a 15 cm-t. Fotó: Modrián Ferenc
Fotó: Modrián Ferenc
Fotó: Modrián Ferenc
Fotó: Ács Erna Mihályi
Darnózseli. Fotó: Talpas Balázs
Fotó: Vass Ádám
Fotó: Vass Ádám
Fotó: Vass Ádám
Hólepte Bágyogszovát. Fotó: Takács Gábor
Hólepte Bágyogszovát. Fotó: Takács Gábor
Fotó: Kenesei Emília
Fotó: Kós Vivien