2014.08.02. 11:04
Robbanás egy kínai gyárban, legalább 65 halott, száznál is több sérült
Robbanás történt egy gyárban Kína keleti részén szombaton, legalább hatvanöten meghaltak, több mint százhúszan megsérültek - közölte a helyi média.
A robbanás egy fémgyárat rázott meg a Csiangszu tartománybeli Kunsang városban, Pekingtől mintegy ezer kilométerre délkeletre, helyi idő reggel fél nyolc körül. Szemtanúk a világhálón azt írták, hogy a robbanás helyszínén káosz uralkodik, a hely felismerhetetlenné vált.
A baleset a tajvani bejegyzésű Zhongrong Metal Products nevű vállalat gyárában történt, ahol futóműalkatrészeket készítenek, elsősorban amerikai autógyártók, köztük a General Motors számára. A gyárban négyszázötvenen dolgoznak, közülük több mint kétszázan voltak munkában a robbanáskor.
Internetes közösségi oldalakon közölt fotók szerint a gyár előtt súlyos égési sérüléseket szenvedett emberek fadeszkákon feküdtek, a sérültek egy részét teherautókon és buszokon vitték el. A CCTV kínai állami televízió képei szerint a gyárból sűrű fekete füst szállt fel.
Az első jelentések szerint a balesetet hanyagság okozhatta, vélhetően a gyárban terjengő alumíniumpor robbant be. A Hszinhua kínai állami hírügynökség azt közölte, hogy a déli órákra a tüzet megfékezték, a katasztrófa okait vizsgáló nyomozás megkezdődött.
Kínában viszonylag gyakoriak az ipari balesetek, mert sok helyen nem tartják be a biztonsági előírásokat. A mostani az év eddigi legsúlyosabb ipari balesete a világ második legnagyobb gazdaságában. Legutóbb tavaly júniusban történt hasonlóan súlyos eset, akkor egy vágóhídon kitört tűzben százhúszan vesztették életüket.