2019. 01. 19. szombat - Sára, Márió -5°C | 2°C Még több cikk.

Férfi párbajtőr: Boczkó Gábor lemaradt a bronzéremről

Olimpia 2008 Peking - Boczkó Gábor a bronzéremért vívhatott a férfi párbajtőrözők mezőnyében, ám kikapott a spanyol José Luis Abajótól, így negyedik helyen zárt. Kulcsár Krisztián a 32-es táblán, míg Imre Géza a tizenhat között búcsúzott.

A háromszoros egyéni Európa-bajnok Boczkó lemaradt a fináléról, a kudarc miatt azonban még bosszankodni sem maradt ideje, hiszen máris pástra szólították. Az olasz Matteo Tagliarioltól 15-12-es vereséget szenvedő spanyol, Jose Luis Abajo várt rá a bronzcsatában.

A vívók helyett azonban előbb a tisztaságügyi menedzserek vették birtokukba a küzdőteret, a zsűri döntése értelmében a dobogós helyosztók előtt meg kellett tisztítani a pástot. A precíz porszívózás után kezdődhetett a csata.

Az első tust egy remekbe szabott kitörés után Boczkó vitte be, akárcsak a másodikat. Mindezt másfél perc alatt, honfitársunk remekül kezdett. Abajo egy pontos szúrással befejezett villámgyors ellenakcióval jelezte jelenlétét, majd egy együttes találat következett (3-2). A spanyol matador tizenhárom másodperccel az első szakasz vége előtt egalizált (3-3).

A második felvonásban félperces feszült tapogatózásnak vetett véget Abajo villanása, majd kisvártatva ismét megtalálta a rést a pajzson (3-5). A pechesen beszedett találatok azonban nem törték meg Boczkót, előbb egy kiváló magyar kitörés, majd egy együttes találat, ezzel 5-6. Majd ismét a magyar párjbajtőrvívó momentuma következett (6-6). Innen következett a záróharmad.

Boczkó éremért vívhat Pekingben
Boczkó csalódottsága: éremért vívhatott Pekingben, mégsem lett meg a medál. Fotó: Hajdú D. András / origo.hu

Egyszerre indították el az akciót és egyszerre is fejezték be, együttes tussal módosult 7-7-re a mérkőzésállás. Taktikai harc vette kezdetét, döntés nélkül. Jöhetett a ráadás. A spanyol lett a kedvezményezett, így Boczkó Gábornak mindenképpen támadnia kellett. Együttes találat után nyolc másodperc volt már csak hátra. Egy tusra még volt idő, de azt Abajo vitte be (7-8). Boczkó Gábor a negyedik helyen zárt.

Korábban

Nem jutott be a döntőbe a férfi párbajtőr egyéni versenyszámában Boczkó Gábor, mert az elődöntőben 15–12-re kikapott a francia Fabrice Jeannet-től. Boczkó a bronzmérkőzésen a spanyol José Luis Abajóval vívhat az éremért, a francia pedig az olasz Matteo Taglialiollal találkozik a fináléban.

Boczkó Gábor a legjobb nyolc között a 27 éves lengyel Zamortniak ellen folytatta szereplését.

A lengyel jobban kezdte a meccset 1–0-ra, majd 2–1-re is vezetett, de Boczkó 4–2-re fordított, majd már 5–2-re is vezetett. Az első menet végére azonban 5–4-re feljött a lengyel.

A második három perc elején Zamortniak egy vitatható találattal egyenlített, de 6–5-re ismét Boczkó vezetett, majd a lengyel támadott és talált, de a következő tus ismét a miénk volt, így őrizte előnyét Boczkó.

7–6-nál nem adtak meg egy tust Boczkónak, aki ezután kikérte a videót, de az eredmény ezután sem változott. Viszont a folytatásban kétszer újra Boczkó talált, így előbb kettő, majd három tussal is elhúzott, miközben állandó viták és sorozatos videó visszanézések szakították meg a találkozót.

Boczkót nem zökkentették ki a történtek, 13–8-ra elhúzott, és végül nyert is, miután háromszor is piros lapot kapott a lengyel.

Bejutott a legjobb nyolc közé Boczkó Gábor a pekingi olimpián, a férfi párbajtőrözők mezőnyében. Boczkó a világranglista-vezetőt, a venezuelai Silvio Fernandez Bricenót győzte le a nyolcaddöntőben, 15-9-re. Kiesett viszont Imre Géza, aki a legjobb 16 között az olasz Diego Confalonieri-től kapott ki, 15-9-re.

Boczkó Gábor az olasz Alfredo Rota ellen kezdett a férfi párbajtőrözők egyéni versenyében: A legjobb 16 közé kerülésért a magyar versenyző sokáig futott az eredmény után, de a hajrára egyenlíteni tudott, és végül egytusos hosszabbításra került sor.

Boczkó Gábor öröme
Boczkó Gábor öröme.
Fotó: MTI

A hosszabbításban Rota volt a kedvezményezett, így Boczkónak kellett támadnia. Az olasz azonban földet szúrt, így technikai tussal győzött Boczkó.

Imre Géza dél-koreai rivális ellen kezdett a férfi párbajtőrözők egyéni versenyében.

Az első három perc elején a dél-koreai Kim kezdett jobban, de az újdonsült Európa-bajnok Imre Géza a szünetig 6–5-re fordítani tudott.

Imre sokáig tartotta az eredményt, több együttes találat után viszont egy támadást már tussal tudott befejezni a dél-koreai, aki ezzel egyenlített, de Imre hamar visszavette a vezetést.

Az utolsó három percben a dél-koreai futott az eredmény után, Imre pedig egymásután adta a tusokat, három találatos előnyt harcolt k.

Kim ezt követően azonban hatalmas felzárkózást produkált, és 14-14-re alakította az eredményt, de végül Imre vitt be a döntő tust.

Az egyéni világbajnok Kulcsár Krisztián az első mérkőzésén kikapott, s ezzel kiesett a férfi párbajtőrözők versenyében a pekingi olimpián.

A magyar vívó a kínai Jin Lien-csi ellen lépett pástra a legjobb 32 között és 15–9 arányú vereséget szenvedett.

• 2. j.d. salinger 2008. augusztus 10. 11:26
    „RIA RIA HUNGÁRIA!!!”
  • 1. construx 2008. augusztus 10. 10:29
    „nagyon sajnálom a másik két magyart, pedig jó formában voltak mindketten.
    Gáborék negyeddöntőjében valamiért főszerepet vállalt a bíró, pedig ez sosem jó dolog..
    szerencsére nem zavarta meg, helyén volt az esze és a szíve, nagyon szurkolok neki az elődöntőben!”

Úszás: Nem jutott magyar vasárnap a középdöntőbe

Olimpia 2008 Peking - A vasárnap délutáni úszóelőfutamokban öt magyar versenyző indult. Szepesi… Tovább olvasom