Indian Wells-i tenisztorna

2021.10.18. 09:40

Elképesztő, de a férfi és női versenyben is a 21. kiemelt nyerte a tornát

A férfiaknál és a nőknél is a 21. helyen kiemelt játékos, vagyis a brit Cameron Norrie, illetve a spanyol Paula Badosa Gibert nyerte az Indian Wells-i keménypályás tenisztorna vasárnapi döntőjét.

Indian Wells, 2021. október 18. A brit Cameron Norrie a trófeával, miután gyõzött a georgiai Nikoloz Baszilasvili ellen az Indian Wells-i keménypályás tenisztorna férfi egyesének döntõjében 2021. október 17-én. MTI/EPA/Ray Acevedo

Forrás: MTI / EPA

Fotó: Ray Acevedo

A férfiaknál Norrie a 29. kiemelt georgiai Nikoloz Basilashvilit győzte le három szettben, 1 óra 51 perces mérkőzésen.

A brit játékos hetedszer volt döntős az ATP-sorozatban és másodszor győzött. Ellenfele nyolcadik alkalommal szerepelt fináléban és harmadszor veszített.

A nőknél Badosa Gibert a 27. kiemelt Viktorija Azarenka ellen nyert szintén három felvonásban, maratoni hosszúságú mérkőzésen 3 óra 6 perc alatt. A harmadik szettben a kétszeres Grand Slam-győztes fehérorosz teniszező 5:4-nél a mérkőzésért adogatott 30-15-re vezetett, vagyis nagyon közel volt a győzelemhez, de ellenfele fordítani tudott.

Badosa Gibertnek ez volt a második döntője a WTA-sorozatban és a második sikere, Azarenka pedig a 41. fináléját vívta és huszadszor kapott ki.

Eredmények, döntő:

férfiak, 9,14 millió dollár (2,83 milliárd forint) összdíjazás:

Norrie (brit, 21.)-Basilashvili (georgiai, 29.) 3:6, 6:4, 6:1

nők, 8,15 millió dollár (2,53 milliárd forint) összdíjazás:

Badosa Gibert (spanyol, 21.)-Azarenka (fehérorosz, 27.) 7:6 (7-5), 2:6, 7:6 (7-2)

Forrás: MTI

Borítókép: a brit Cameron Norrie a trófeával, miután győzött a georgiai Nikoloz Baszilasvili ellen az Indian Wells-i keménypályás tenisztorna férfi egyesének döntőjében 2021. október 17-én