kerékpár

2019.10.12. 18:39

Pályafutása legnagyobb sikerét aratta Mollema

A holland kerekest senki sem tudta követni Lombardiában.

Pályafutása legnagyobb sikerét aratva Bauke Mollema nyerte az öt legnagyobb egynapos országúti kerékpáros viadal idei utolsó megméretését, a lombardiai körversenyt.

Az élmezőny alaposan megrostálódott az emelkedőkkel tarkított 243 kilométeres távon, a Trek holland kerekese pedig húsz kilométerre a céltól a Civiglio dombra vezető kaptatón váltott ritmust, követni pedig senki sem tudta.

Mögötte egy háromfős üldöző csoport ért célba 16 másodperces hátránnyal, második a tavalyi világbajnok, spanyol Alejandro Valverde, míg harmadik az idei Tour de France győztese, a kolumbiai Egan Bernal lett.