Kovács András blogja

2010.08.21. 03:10

A Szent Orsolya Gimnázium felvételi eredményei

Éppen egy héttel ezelőtt közölte a felvételi adatokra hivatkozva a megyei gimnáziumokról készített saját ranglistáját a Kisalföld nyomtatott változata.

A cikk megjelenése után többen megkerestek azok közül, akik hiányolták iskolánkat a listáról. Hivatalos rangsor egyébként még sehol sem létezik - hiszen a középiskolák még adatot sem szolgáltattak -, az összesítéseket ezután fogják elkészíteni és várhatóan szeptember második felében fogja publikálni az illetékes hivatal. Így azt sem tudjuk, hogy az említett „rangsor" milyen szempontok alapján készült: figyelembe vette-e például az első és második helyeket, illetve azokat, akik külföldön kezdik meg egyetemi tanulmányaikat...

A soproni Szent Orsolya Gimnázium 2009/2010. tanévében a végzősök felvételi eredménye a következőképpen alakult: érettségizett diákjaink 89 %-a jelentkezett továbbtanulásra, ebből 85% nyert felvételt. (Első helyre: 74%, második helyre: 10%, harmadik helyre: 3%.)

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!