Kajak-kenu

2020.08.13. 12:45

Remekeltek a győri versenyzők

Remekül szerepeltek a Graboplast Győr kajakosai és kenusai az idei vidékbajnokságon.

Fadd-Domboriban ráadásul nemcsak bajnoki címekért szálltak vízre a fiatalok, hanem azért is, hogy egyes versenyszámokban eljussanak a magyar bajnokságra. A győriek 32 arany-, 22 ezüst- és 12 bronzérmet szereztek.

Az ifi kenusok valósággal tartoltak: egyesben 500 és 1000 méteren övék lett a komplett dobogó Rumi Gergő, Pálla Balázs és Kuska Bence jóvoltából. Rumi párosban Kuskával is nyert, így három számban három arannyal zárta a versenyt. Mitring Olivér a kajakosok mezőnyében nyert négy aranyat. Kettőt egyéniben, kettőt párosban.

A surranópályán lepte meg a mezőnyt és fölényesen nyert az U16-osok mezőnyében Csendes Maja és Németh Alma K II 500 méteren. Sali Attila 200, a Tamás Gergő–Musus Balázs páros 1000 méteren nyert, azaz belépve a serdülők közé olimpiai számban diadalmaskodtak.

A 15 év feletti versenyzőknek nagy lesz a tét az augusztus végi magyar bajnokságon, hiszen a legjobbak innen juthatnak ki a szegedi Olimpiai Reménységek Versenyére.

Aranyérmesek (zárójelben a több első hely): Ballagi Bendegúz, Bartal-Tóth Janka, Bencsics Kornél, Boros Adrián, Böjte Bence, Czéllai-Vörös Zsófia, Csendes Maja (2), Deli Nóra, Dömötör Benedek, Erdélyi Júlia, Erdélyi Tamás, Fazekas Mátyás, Fentős Liza, Ferencz Bence, Fülöp Kitti, Füzi Boglárka, Garda Balázs, Gombás Alíz, Hegedűs Jázmin, Hegyi Zsombor, Hima Dorka (2), Hujber Dorina, Ivancsó Tamás, Juhász Jácint, Kárpáti Levente, Kolozsvári Brúnó, Kovács Ádám, Kulacs Nikolett, Kuska Bence, Marek Petra, Mitring Olivér Gábor, Móricz Vince, Mukus Balázs Zsolt, Nagy Gergely József, Nagy Kincső, Nagy Zakariás, Németh Alma Eszter (2), Németh Rozina Mira (2), Németh Sára Borbála, Oláh Zsófia (2), Pálla Bálint (2), Pápai Boldizsár, Péter Zsolt Zsombor, Réffi Hanna (2), Rumi Gergő (3), Sali Attila (2), Taáp Tamás, Takács Hunor, Takács Mihály, Tamás Gergő, Tasi Sára (2), Tatai Bíborka Anna, Tóth Gergő, Vaskó András, Vaszari Mátyás, Wéber Barna és Willisits Panna.