2020.08.30. 17:34

NB II foci – A hosszabbításban tudott egyenlíteni a Szolnok Gyirmóton – fotók

Németh Bence fejesgóljával vezetett a Gyirmót, fejesből jött az egyenlítés a 94. percben.

Forrás: Nagy Gábor

Fotó: NAGYGABOR

Gyirmót FC Győr–Szolnoki MÁV 1-1

Gyirmót, Alcufer Stadion, vasárnap, 17.30. V.: Szilágyi.

Gyirmót FC Győr: Rusák – Major, Hudák, Németh B., Széles I. – Nagy P., Lázár, Vogyicska – Herjeczki, Varga B., Heffler. Vez. edző: Csertői Aurél.

Szolnoki MÁV: Molnár – Horgosi, Kovács O., Kónya, Tamás L – Tajti, Szabó B., Tisza, Bárdos – Csirmaz, Novák. Vez. edző: Csábi József.

Tudósítás

90+5. perc: A kezdőrúgás után jön a hármas sípszó: döntetlennel ér véget a mérkőzés.

90+4. perc: Újabb szolnoki szöglet, ezúttal jobbról. fenn a kapus is. Egyenlít a Szolnok! A hosszún érkező Tisza fejese egy védőről a hálóba pattan. 1-1.

90+3. perc: Novák lövése két gyirmóti védőn is megpattan, így megy szögletre.

90+1. perc: Kotula íveli a labdát kapu fölé 12 méterről.

90. perc: Négy perc a ráadás. A szolnoki kispadról valakit elküldött a játékvezető.

89. perc: Az utolsó csere a meccsen, Nagy Patrikot váltja Vass Ádám.

83. perc: Szatmári 20-ről lő, bravúrral üti a labdát kapu fölé Molnár.

82. perc: Csere a vendégeknél, Kónya helyére Kotula érkezik.

81. perc: Újabb sárga lap, Tajti kapja.

77. perc: Simon 13 méterről, kapásból ívelné kapura a kapus fölött az előreívelt labdát, ám Molnár szerencséjére a lövés nem elég erős, így a kapus hátralépve el tudja érni a labdát.

72. perc: Cserél ismét a hazai csapat: Simon érkezik Varga B. helyére.

71. perc: Varga B. és Kovács O. ütközik, mindketten lenn maradnak. Egészségügyi szünet következik, az előbbi esetért Varga B. kap sárgát.

70. perc: Csirmaz helyett Tóth B. a pályán a szolnokiaknál.

69. perc: Novák kap sárgát.

67. perc: Vogyicska veszélyes baloldali beadását húzza le középen Molnár. A hazaiak nem először tudnak a szélsőik révén a szolnokiak kapuja elé kerülni a második félidőben, de komolyabb helyzet ezekből még nem alakult ki.

64. perc: Cserél a Gyirmót: Herjeczki helyett Szatmári a pályán. Az eső közben elállt, de a szél megmaradt.

59. perc: Megjött a szél és az eső.

57. perc: Bárdos távoli, de erős lövését védi Rusák.

56. perc: Hudák sárga lapot kap, teljesen jogosan.

52. perc: Nagy P. hat méterről kapásból nem találja el a kaput.

48. perc: Vezet a Gyirmót! Jobboldali hazai szöglet után Hudák csúsztatja a labdát a hosszú oldal felé, Kovács O. kifejeli a labdát, de épp Németh Bence elé, ő pedig egyből felismeri a helyzetet, és a labdát a kapu jobb felső sarkába fejeli. 1-0.

46. perc: Kezdődik a második félidő. A vendégeknél Rokszin folytatja a meccset a sárgalapos Szabó B. helyén.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Biztosan nem így gyakorolták a szolnokiak ezt a szabadrúgás-variációt: a gyirmótiak sorfala elé állított saját kétfős sorfaluk blokkolja Kovács O. 25-ről leadott lövését.

36. perc: Tamás L. száll bele ellenfelébe csúnyán, ez is sárgát ér.

30. perc: Szabó B. kap sárgát, a félpálya környékén volt az indokoltnál keményebb.

27. perc: Széles kap bele ellenfele arcába, a játékvezető azonban előnyszabályt alkalmaz. Az akciót Novák zárja le egy nem túl pontos lövéssel. Széles pedig megkapja utólag a sárga lapot.

25. perc: Egészségügyi szünetet rendel el a játékvezető.

21. perc: Szolnoki szöglet után villámgyors gyirmóti kontra indul. Heffler iramodik meg a labdával a saját térfeléről, jól látja meg a jobb oldalon felfutó Herjeczkit, azonban a passza lehetne pontosabb is. Herjeczki így is meg tudja játszani a labdát, a tizenhatoson belül egy visszacsel után ballal lő a kapura, Molnár védi a próbálkozást.

16. perc: A gyirmóti védelem nem először hibázik. Egy ilyen hiba után jut lövéshez Tisza, de alaposan kapu fölé durrant.

6. perc: Kónya két percen belül másodszor szabálytalan, Szilágyi szerint kiérdemelte a sárga lapot.

2. perc: Bizonytalankodik a gyirmóti védelem. Rusákot hozzák nehéz helyzetbe a társai, így szögletet lőhet a Szolnok. A sarokrúgás után sikerül felszabadítani.

1. perc: A sárgában játszó Gyirmót kezdi a meccset. A szolnokiak kékben szerepelnek a mai bajnokin.

„A hétközi fordulóban jól kezdtük a meccset Siófokon. A vezetést is megszereztük, s voltak helyzeteink azután is, ám az ellenfelünk két támadásából két gólt is lőtt, majd beállt védekezni. Támadtunk, de újabb gólt nem sikerült elérnünk, így sajnos kikaptunk. Hiányérzetem azonban nemcsak a vereség miatt van, sajnos játékosunk, Lustyik Levente nagyon súlyos sérülést szenvedett. A sípcsonttörése miatt hónapokat kell kihagynia, ám a játékvezetői ítélet nem volt ezzel arányos. A Szolnok masszív, erős együttes, kicsit pontosabban, agresszívabban kell futballoznunk ellene, ha le akarjuk győzni” – mondta Csertői Aurél vezetőedző.