2019.04.10. 22:27

Női kosárlabda NB I - Bejutott a Győr az elődöntőbe

A negyeddöntő harmadik, szerdai mérkőzésén öt ponttal győzött Szekszárdon.

Szekszárd–CMB Cargo-UNI Győr 60–65 (19–21, 11–16, 9–15, 21–13)

Szekszárd, női NB I, negyeddöntő, 3. mérkőzés, 1200 néző. V.: Cziffra, Győrffy, Tóth C.

Szekszárd: Studer Á. 8, DOJKIC 13/3, Theodoreán, Mansaré, Bishop 17. Cs.: MCCALL 13, Eldebrink 4, Gereben 5/3, Bálint R., Kiss V. Edző: Djokic Zeljko.

UNI Győr: MANDIC 7/3, Raksányi 7, Varga Zs., SPANOU 14/6, GRAY 24. Cs.: Török Á., Nagy D. 3/3, Czank 6, KRNJIC 4. Edző: Milos Pavlovic.

A párharc végeredménye: 2–1 a Győr javára.

A kiegyenlített első negyedben jobbára a győri csapatnál volt az előny, s ezt a második negyedben tovább tudta növelni a győri gárda. A harmadik szakaszban már húsz ponttal vezetett a vendéggárda (32–52), de egy 19–0-ás rohanással az utolsó percben új meccs kezdődött. Ebben helyén volt a győri csapat szíve, s végül óriá- si bravúrt végrehajtva a csalódást keltő alapszakasz ellenére bejutott a legjobb négy közé.

Milos Pavlovic: – Ismét végig kontroll alatt tudtuk tartani a mérkőzést. Nagyon büszke vagyok a lányokra, hogy ilyen alapszakasz és első mérkőzés után felálltunk a padlóról.