2019.01.15. 09:07

Női kézlabda NB I - Félidőben még vezetett a Kisvárda, épphogy nyert az Audi ETO - videó

Az első félidő után hátrányban lévő győri csapat nagy küzdelemben fordította meg a mérkőzést.

Kisvárda–Audi-ETO 28–30 (15–14)

Kisvárda, NB I-es női mérkőzés, 1300 néző. V.: Bonifert, Oláh.

Kisvárda: PÁSZTOR B. – Benko 1, A. Klikovac, MORENA 2, Hakunova 2, RADOJEVIC 5/4, Milosevics 2. Csere: Kordowiecka (kapus), DRAGUT 3, V. MILANOVIC-LITRE 4, GUIALO 7, Avgyekova, Orbán Adrienn 1, Rebicová 1. Edző: Vlatko Donovic.

Audi-ETO: Grimsbö – Bódi 2, GROOT 7/2, S. OFTEDAL 10/2, BRATTSET 4, V. Kristiansen 2, Görbicz 1. Csere: Leynaud, Kiss É. (kapusok) Tomori 2, Pintea 1, A. Hansen, Knedlíková 1. Edző: Danyi Gábor.

Hétméteresek: 5/4, ill. 7/4. Kiállítások: 14, ill. 12 perc.

A címvédő és éllovas Győri Audi-ETO a szünetben még hátrányban volt, végül azonban kétgólos győzelmet aratott Kisvárdán. A hazaiak többször is vezettek a találkozón, és az 50. percben még 25-25 volt az állás, de a hajrát a bajnokcsapat bírta jobban, amely így őrzi százszázalékos mérlegét.

A végjátékra a kisvárdaiak elfáradtak, ami abban mutatkozott meg, hogy támadásban sokat hibáztak, a vendégek pedig az összesen tízszer eredményes Stine Oftedal vezetésével elkezdtek könnyű gólokat dobni. Az utolsó percekre így nem maradt izgalom, de az ETO-nak így is meg kellett dolgoznia a két pontért.

Vlatko Donovic: – Megmutattuk, hogy a világ legjobb csapata ellen is tudunk magas szinten teljesíteni.

Danyi Gábor: – Nagyon jól játszott ellenfelünk. Szünet után keményítettünk a védekezésünkön, ez volt a sikerünk kulcsa.

Élő kép a mérkőzésről

Kedden 18 órakor Kisvárdán lép pályára az Audi-ETO női csapata.

A címvédő zöld-fehérek erőltetett menetben vannak, idén ez lesz az ötödik bajnokijuk, ráadásul két hosszabb utazáson – Eger és Békéscsaba – is túl van a társaság. Mivel Kisvárda sincs a szomszédban, ezért a csapat már tegnap elutazott a szabolcsi városba.

[namelink name="Danyi Gábor"] vezetőedző így várja a találkozót:

Erőltetett menetben vagyunk, ezért sem a meccsnapi utazást választottuk. Az elmúlt találkozókon kissé döcögős volt a kezdés, ezen dolgozunk, hogy ne így legyen. Kisvárdán már az elejétől koncentrálni kell, mert a hazaiak komoly játékerőt képviselnek, nemzetközi szintű csapat, két jó sorral. Ennek ellenére győzelemre számítok."

Az MTK ellen a fejére ütést kapott Nycke Groot rendben van, a játékára számíthat a szakvezetés.