Női kézilabda NB I - Győri Audi ETO-Siófok 27-24 - fotók

Három góllal nyerte meg első bajnokiját a győri csapat.

K&H Bank Liga női kézilabda NB I.

Győri Audi ETO KC - Siófok KTC KFT 27-24 (17-13)

Audi Aréna, Győr

Jv.: Bíró Ádám, Kiss Olivér

Az ETO kezdőcsapata: Leynaud - Puhalák, Hansen, Oftedal, Brattset, Bódi, védekezésben Edwige, támadásban Nze-Minko.

A Siófok kezdője: Solberg - Böhme, Tomori, Jezic, Kobetic, Niombla, Aoustin.

Gólszerzők: Audi ETO: Hansen (6), Nze-Minko (5), Brattset (4), Bulatovic (3), Oftedal (2), Görbicz (2),  Bódi (2), Edwige (2), Faluvégi.  Siófok: Aoustin (7), Jezic (5), Tomori (4), Kobetic (3), Niombla (3), Böhme (2).

1. perc

Hansen góljával kezdődik a meccs. 1-0.

2. perc

Jezic egyenlít, de az előny gyorsan visszakerül az ETO-hoz Hansen góljával. 2-1.

4. perc

Hansené a harmadik győri gól. 3-1. Aoustin lövése pontatlan a túloldalon.

5. perc

Oftedal góljával tovább nő a hazaiak előnye. 4-1.

9. perc

Nze-Minko első gólját lövi győri színekben a bajnokságban. 6-3. Hibáznak a vendégek, Bódi szerz gyors gólt. 7-3.

11. perc

Oftedal lövése kapu fölé száll. Időkérés a vendégeknél. Leynaud védi Kobetic lövését.

12. perc

Tomori góljára másodperceken belül válaszol Nze-Minko. 8-4.

13. perc

Aoustin góljával zárkózik a Siófok. 8-5.

14. perc

Hibáznak a vendégek a támadásban, Edwige kap labdát és be is lövi a ziccert. 9-5. Brattset labdát veszít, így kerül ziccerbe Tomori, Leynaud-t kisegíti a kapufa. A túloldalon pedig heteshez jut az ETO.

15. perc

Görbicz jön a büntetőhöz, és be is dobja. 10-5. Niombla eredményes, az ETO pedig hibázik a támadásban. A gyors akciót Leynaud a kapujából kimozdulva próbálja megakadályozni, Tomori lövését aztán a hatoson belülre  épp visszaérve háttal védi. A lepattanóra Aoustin érkezik, és a hatoson belülre bevetődve szó szerint a kapuba üti a labdát. 10-7.

16. perc

Bulatovicot kiállítják, hetest dobhat a Siófok. Niombla büntetőjét megfogja Leynaud.

17. perc

A túloldalon Bódi szerez gólt. 11-7. Jezic lövését fogja Leynaud.

18. perc

Jezic újabb lövésénél már tehetetlen a győri csapat francia kapusa. 11-8.

19. perc

Brattset cunderezi a labdát a kapuba Puhalák passza után. 12-8.

20. perc

Siófoki hétméteres következik ismét. Ezúttal Aoustin áll oda, ő Leynaud lába alatt a kapuba talál. 12-9.

21. perc

Bulatovic is megszerzi első gólját. 13-9.

22. perc

Passzívból talál a kapuba Jezic. 13-10. Puhalák éles szögből csak az oldalhálót találja el.

23. perc

Hansen lövése a bal alsóban. 14-10.

24. perc

Aoustin lövését könnyedén védi Leynaud. Oftedal dob kapufát, de szabálytalnakodtak ellene. A szabaddobásra a győri időkérés után kerülhet majd sor.

25. perc

Bulatovic talál helyet a siófoki védők között. Kobetic gyors góllal válaszol rá. 15-11.

26. perc

Edwige átlövését védi Szikora. Aoustin góljával háromra zárkózik a Siófok. 15-12. Nem sokáig marad ez az eredmény, Edwige ezúttal a hálóba talál. 16-12.

27. perc

Auostin ismét erdményes a bal szélről, ez volt a hatodik találata. 16-13.

28. perc

Bulatovic dobja a meccs harmincadik gólját. 17-13. Görbicz a kapufát találja el a bal szélről.

29. perc

Janjusevic lövését védi Leynaud. Szikora pedig Oftedal lövését hárítja.

30. perc

Tomori lövése elhal a blokkon, így ér véget a félidő.

17:16

4874 nézője van a meccsnek - derül ki a félidőben.

31. perc

A rövid, tízperces szünet után folytatódik a meccs. Kobetic szerzi a második félidő első gólját. 17-14.

32. perc

Aoustin nem áll le, ismét betalál a szélről. 17-15.

33. perc

Megint hiba csúszik a győri akcióba, egy gólra feljön a Siófok. Jezic eredményes beállóból. 17-16.

34. perc

Hansen töri meg a gólcsendet, ő ötödször talált a hálóba. 18-16.

35. perc

Hatalmas siófoki kapufa után is marad a támadás a vendégeknél. Kobetic lövése aztán fölé száll. A túloldalon sincs gól, Bódi ugyan a kapuba talál, de rálépett a vonalra.

37. perc

Leynaud védi Kobitic lövését. Ismét labdát veszít az ETO, a hosszúra nyúló siófoki támadás végén Kobetic lövését védi Leynaud. Győri hetessel ér véget az akció a túloldalon, és Jezic kiállításával. Aztán hatalmas a felháborodás a nézők részéről, amikor kiderül, hogy mégsem hetes, hanem szabaddobás jöhet.

38. perc

Csak az alapvonalon túl éri el Leynaud a győri blokkról lecsorgó labdát, így marad a labda a vendégeknél: egy perc elment a kiállításból. Passzívból kínaival próbálkozik a Siófok, de nem jön be nekik.

39. perc

Két percen belül harmadszor ítélnek a játékvezetők kétes helyzetben az ETO ellen (most egy szabálytalannak tűnő szerelés után), erős füttyszó a reakció. Brattset gólja után végre változik ismét az eredmény. 19-16.

40. perc

Nze-Minko góljára nem jön gyors siófoki válasz, mert Tomori lövését védi Leynaud. Görbicz góljára pedig időkérés a válasz a vendégektől. 21-16.

41. perc

Böhme váltja gólra a bejátszást. Nze-Minko gyorsan válaszol rá, aztán Tomori bombázza a labdát a hálóba 9 méterről. 22-18.

42. perc

Hansen lövését védi Szikora. Aztán lépéshiba a Siófoknál.

43. perc

Éles szögből a kapust találja el Bódi. Hetest lőhetnek a vendégek, Kiss Éva jön a győri kapuba. Kobetic elsőre a kapufát találja el, a kipattanót bedobja. 22-19.

44. perc

Kobetic kap két percet labdarúgásért. Oftedal lövését védi Szikora.

45. perc

Niombla eredményes. Görbiczről állítják ki Böhmét. Szikora megfogja Görbicz hetesét. Egy percig kettős emberhátrányban a vendégek, ők támadhatnak. Persze kapus nélkül próbálkoznak.

46. perc

Letelik az egyik kiállítás, Niombla ekkor dob gólt jobbról átlövésből. 22-21.

47. perc

Belemenés az ETO-nál, az egyenlítésért támadhatnak a vendégek. Tomori lövése fölé száll. Oftedal labdát veszít.

48. perc

Ziccert véd Kiss Éva, Aoustin nem tudja bedobni mellette a labdát.

49. perc

Görbiczig mennek a passzok, ő sem tudja eldobni a kapus mellett: marad az egygólos győri előny. Kiss Éva véd megint fontos helyzetben Janjusevic lövése után. Aztán Nze-Minko lövését védi Szikora, a kipattanó utáni indítást lefüleli Oftedal. Időt kér az ETO.

50. perc

Brattset fordul be egy bejátszás után. 23-21.

51. perc

Lépéshiba miatt ér véget a Siófok támadása. Nze-Minko veszi észre a lehetőséget, és a kapus lábai között flipperezve a labda valahogy a gólvonal mögé pattan. 24-21.

52. perc

Labdát szerez Nze-Minko, a kapuig viszi a labdát, Szikora azonban védeni tud.

53. perc

Jezic eredményes beállóból. 24-22. Szikora védi Brattset lövését.

54. perc

Jó Edwige blokkja. Aztán a kapufa segíti ki a győrieket Niobla lövése után. A túloldalon Hansen szerez gólt. 25-22.

55. perc

Noimbla megint a kapufát trafálja el balátlövőből. Hansen lövését védi Szikora, a kipattanót Faluvégi ejti a kapus fölött a hálóba. 26-22. Siófoki időkérés négy és fél perccel a vége előtt.

56. perc

Tomori. 26-23

57. perc

Brattset találatával ismét néggyel megy az ETO. 27-23. Kiss Évát találják fejen, de heteshez jutnak a siófokiak. Leynaud lábbal védi Kobetic büntetőjét.

58. perc

Tomori lop labdát, a gyors akció végén Aoustin eredményes. 27-24.

59. perc

Fodor sem tud gólt lőni a szélről, Szikora véd. Tomori passza ezúttal nem jó Niomblának. Időt kér a győri csapat 74 másodperccel a vége előtt, háromgólos előnynél. Belemenés a győri akció közben.

60. perc

Kobetic lövését védi Leynaud. Hansen lövését Szikora védi, ő még rádobja a dudaszó előtt, de nem talál kaput. 27-24-re nyeri első bajnokiját az Audi ETO.

Előzetes:

Nem változott a célkitűzés az Audi-ETO-nál: itthon mind a bajnokságban, mind a Magyar Kupában meg kell védeni a címet, míg a Bajnokok Ligájában minimálisan a négyes döntőbe be kell jutni. Kimondani bátor dolog lenne, hogy meg is kell nyerni a legrangosabb európai kupasorozatot, de természetesen ott is törekedni kell a címvédésre – foglalta össze a célokat Bartha Csaba elnök a klub hagyományos évadnyitó eseményén.