2019.01.12. 18:21

Női kézilabda NB I - Győri Audi ETO - MTK 36-29

Hét góllal nyert az ETO, de az MTK alaposan megnehezítette a győri lányok dolgát az első félidőben.

nmgr

Győri Audi ETO KC - MTK Budapest 36-29

18:01

A győri csapat kezdője: Kiss, Oftedal, Pintea, Hansen, Groot, Knedlikova, Puhalák.

2. perc

Pintea egyenlít. 1-1. Nagyon gyorsan jön az újabb fővárosi gól, Dakos eredményes. 1-2

3. perc

Pintea egyenlít ezúttal is. 2-2

4. perc

Fekete gólt szerez. A győri akcióból nincs gól. 2-3

5. perc

Karnik betalál Kiss mellett. 2-4. Pintea rálép a vonalra, mielőtt gólt dobna, így ismét támadhatnak a fővárosiak.

6. perc

Oftedal labdát szerez, és a kapuig szalad vele, de a ziccerét fogja Lajtos Nóra.

7. perc

Heteshet jut az MTK, Karnik átejti Kisst. 2-5

8. perc

Knedlikova eredményes a szélről. 3-5. Passzívból Termány eredményes, Oftedal gyorsan válaszol rá. 4-6

9. perc

Dakos labdája a hálóban, Groot válszol rá másodperceken belül. 5-7

10. perc

Nagyon megnézi a vonalat most Pintea, azzal nincs is gond a bejátszás után. Azzal inkább van, hogy a kapufát találja el.

11. perc

Termány dob gól, és menetrend szerint jön is a gyors győri válasz: Hansen a gólszerző. 6-8

12. perc

Kiss Éva védi a passzívból leadott lövést. Időt kér Danyi Gábor. Az időkérés után Puhalák kerül helyzetbe, Lajos védi a lövést.

13. perc

Karnik lövése a győri kapuban. 6-9. Hansen lövése zúg el a kapu fölött.

14. perc

Slakta eredményes a szélről, a túloldalon nincs ezúttal gyors győri válasz. Sőt, semmiféle válasz nincs, támadhat az MTK. 6-10

15. perc

Termány Rita eredményes, Knedliková ezúttal gyorsan tud rá góllal felelni győri részről. 7-11

16. perc

Passzívból dob hatalmas gólt Tóth Eszter. 7-12. Az ETO hibázik a támadásnál. Leynaud a győri kapuban.

17. perc

Oftedal védekezik remekül. Knedlikova pedig szép gólt dob. Tóth Esztert meg kiállítják két percre. 8-12. Büntetőt dobhat a vendégcsapat. Leynaud kirúgja a nézők közé a lövést.

18. perc

MTK-gól, emberhátrányból. Termány eredményes. Pintea részéről jön a gyors akció végén a gól. 9-13

19. perc

A lapos MTK-lövést védi Leynaud, Knedlikova gyorsan indul, és gólt szerez: zárkózik az ETO. 10-13. Ezúttal az MTK vezetőedzője, Vlagyimir Golovin kér időt.

20. perc

Védekezési stílust vált az ETO, ez eredményes is, hiszen nem jutnak lövésehez a vendégek. Puhalák ezúttal eredményes a szélről. 11-13.

21. perc

Jó a védekezés ezúttal is, de a támadásba hiba csúszik. Szerencsére az MTK gyors akciójába is, mert hosszú az előrepassz.

22. perc

Puhalák szedi össze a kipattanót, és dobja Lajtos kapujába. 12-13

23. perc

A nyitott védekezés bejönni látszik. Messziről kell lőnie a fővárosiaknak, ám ezeket a labdákat fogja Leynaud. Puhalák elkapja a fonalat, ő egyenlít. 13-13

24. perc

Belemenés az MTK-nál, Knedlikova lövését fejjel védi Lajtos. Szerencsére nem esett baja a vendégek remekül védő kapusának. Tóth Eszter szerez gólt, és ebbe bele is sérül. 13-14

25. perc

Knedlikova lövését is megfogja Lajtos. Tóthot még mindig ápolják.

26. perc

Bánfai Kíra a szélről mellé lő. Kristiansen fordul le az emberéről, és talál az MTK kapujába. 14-14

27. perc

Leynaud véd ismét, támadhat az ETO, már a vezetésért. Két percre kiküldik Kovács Grétát. Ő nem ért vele egyet, de ez a tényen nem változtat. Knedlikova a kapufát találja el.

28. perc

Lajtos lejön, kapus nélkül támad az MTK. Lövés nélkül ér véget a vendégek akciója.

29. perc

Hetes dobhat az ETO, Tomori ellen történt belülvédekezés. Jön Görbicz, és... neki sem sikerül megszereznie a vezetést a győri csapat számára.

30. perc

Jó a győri blokk, és jó a védés is utána Leynaud-tól. Aztán végre itt a győri vezetés: Groot átlövése töri át a gátat. 15-14. Időt kér az MTK 20 másodperccel a félidő vége előtt. Leynaud véd végül a félidő végét jelző dudaszókor.

18:53

3615 fő szurkol az Audi Arénában. Kezdődik a második félidő. Bódi, Tomor, Oftedal, Brattset, Fodor és Hansen, no meg Leynaud a győri csapatban ezúttal a kezdődobáskor.

31. perc

Tomori találata a második félidő első gólja. 16-14

32. perc

Hiba az MTK támadásában (az ETO visszaállt zárt védekezésre), Kristiansen talál a kapuba. 17-14.

33. perc

Slakta találatával szépít az MTK, aztán Tomori növeli a győri előnyt. 18-15

34. perc

Karnik dob gólt. Labdát veszít az ETO, Fekete iramodik meg, és ő is betalál. 18-17

35. perc

Tóth Eszter góljára Bódi válaszol gyorsan. 19-18

36. perc

Leynaud szedi össze a blokkról lecsorgó labdát. Bódié a következő gól. 20-18

38. perc

Oftedal dobhat büntetőt. Ahogy Görbicznek, neki sem jön össze a gól: a kapufát találja el.

39. perc

Kétperces büntetés Slakta Petrának, emberelőnyben az ETO. Fodorra játsszák ki a helyzetet a győriek, ő meg nem hibázza el a ziccert. 21-18

40. perc

Egy Brattset-góllal nő négyre a győri csapat előnye. 22-18

41. perc

Emberhátrányban az ETO, Hansent küldik ki két percre. Hetesből eredményes Tóth. 22-19.

42. perc

Hátrány ide, hátrány oda, Brattset gólt dob. Karnik felel rá viszonylag gyorsan. 23-20

43. perc

Belülvédekezésért jár ismét a győri büntető. Ezúttal Groot áll oda, és neki sikerült a gólszerzés. 24-20

44. perc

Nyitott védekezésre vált az ETO. Groot kap két percet, ő sem érti az okát. A közönség jól hallhatóan nem ért egyet a játékvezetői döntéssel. Tóth értékesíti a büntetőt. 24-21.

46. perc

Bánfai góljára Hansen válaszol. 25-22. Dakost is kiállítják két percre.

47. perc

Groot góljával ismét négy a különbség. 26-22

48. perc

Lépéshiba az MTK-nál, nagy gól Tomoritól. 27-22. Időt kér a vendégcsapat. Kapus nélkül támadják végig a kiállítás idejét a fővárosiak, passzívból lövik el a labdát. A háttal, test mellett leadott lövés, vagy inkább a lendülő kéz eltalálja Grootot, akit ápolni kell.

49. perc

Bódi lövése a kapuban. 28-22. Szép testcsellel játssza magát helyzetbe Bánfai, és be is talál a kapuba, Oftedal azonnal góllal felel rá. 29-23. Grimsbö állt be közben a győri kapuba.

50. perc

Dakos eredményes. 29-24

51. perc

A harmincadik győri gólt Hansen szerzi. 30-24

52. perc

Dakos szépít. 30-25. Görbicz jön a büntetőhöz, be is dobja. És ha már bejött, a pályán is marad. 31-25.

53. perc

Slakta góljára válaszol Oftedal. 32-26

54. perc

Termány bombázza a labdát kapu fölé. Slakta kap két perces büntetést. Mondani sem kell: ő sem ért egyet ezzel. Kovács Gréta is kap két percet: így kettős emberelőnyben az ETO.

55. perc

Hansen váltja gólra az emberelőnyt. 33-26. Kapus nélkül támad az MTK. Győri Barbara mire visszaér, már mehet is le ismét: Hansen dob gólt a kapusnak. 34-26

57. perc

Kiegészül az MTK. Grimsbö védi Kranik lövését, Görbicz szerez gólt a szélről. 35-26

58. perc

Dakos talál a győri kapuba. 35-27

59. perc

Termány Rita ott, Anna Mette Hansen itt eredményes. 36-28

60. perc

Grimsbö véd, de hetest dobhatnak a vendégek. Tóth Eszter áll oda, és ejti a kapuba a labdát Grimsbö fölött. 36-29. Vége a mérkőzésnek.

Legutóbb 2018 szeptemberében idegenben mérte össze erejét együttesünk Golovin Vlagyimir tanítványaival, mely találkozó akkor tízgólos különbséggel (25-35) dőlt el a győriek javára. Ezúttal a két győzelemmel, három döntetlennel és hét vereséggel a mérlegükben szereplő fővárosiak vendégszerepelnek az Audi Aréna Győrben, a hazaiaknak azonban ezúttal sem más a céljuk, mint a győzelem kiharcolása.

„Próbáljuk tovább gyorsítani a játékunkat, koncentráltan figyelni a védekezésünkre, ami már a Békéscsaba ellen jól működött, de szombaton új mérkőzés kezdődik. Örülünk, hogy ezúttal hazai közönség előtt léphetünk pályára" – nyilatkozta a mérkőzés kapcsán Danyi Gábor vezetőedző a gyorietokc.hu-nak.