2019.01.13. 21:25

Női kézilabda NB I - Fordított a Békéscsaba a Mosonmagyaróvár ellen

A Békéscsaba hazai pályán szoros meccsen győzte le a Mosonmagyaróvárt a női kézilabda NB I vasárnapi találkozóján.

Békéscsaba–EU-Fire Mosonmagyaróvár 30–29 (15–19)

Békéscsaba, NB I-es női mérkőzés, 1200 néző. V.: Herczeg, Südi.

Békéscsaba: Balogh – KOVÁCS A. 7, VUKAJLOVIC 8, MARINCSÁK 6/3, Giricz, Walfisch 4, BOTTÓ 4. Cs.: Horváth D., Bínó B. (kapusok), Hős K., Szögi, Kukely, Dombi K., Zöldi-Tóth 1, Ekker, Agbaba. Edző: Horváth Roland.

Mosonmagyaróvár: Gubiková – Kovacsicz 5, Kopecz 2, Vukcevic, TILINGER 8/3, SZARKOVÁ 5, Bízik R. 5. Cs.: Scholtz A. (kapus), Farkas V. 1/1, Gyimesi 1, Horváth B. 2, Bízik B., Katona, Hudák E., Bardi, Hajtai. Edző: Bognár Róbert.

Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4. Kiállítások: 10, ill. 10 perc.

Tilingerrel a kezdőben, de a bokaszalag-szakadást szenvedő Maric nélkül kezdte a mérkőzést az MKC, amely jó első félidőt zárt. A folytatásban tartotta előnyét a vendégcsapat, de aztán őrületes hajrába kezdett az Előre. A 60. percben 29–29 volt az eredmény és az MKC támadhatott, azonban nem sikerült gólt lőni. A másik oldalon viszont Walfisch az utolsó másodpercben a kapuba bombázott.

Bognár Róbert: – Igazságtalannak érzem a végeredményt, hiszen legalább a döntetlenre rászolgáltunk volna. Viszont ilyen a sport, el kell viselnünk ezt a vereséget. Sajnos a meccs utolsó szakaszában sokat hibáztunk.