2019.01.09. 15:56

Női kézilabda NB I - Az Audi ETO közel 50 gólt szórt Békéscsabán - videó a mérkőzésről

A Békéscsaba otthonában vendégszerepeltek a győriek.

19.23 - 25 gólos különbség

Békéscsaba–Audi-ETO 22–47 (14–20)

Békéscsaba, NB I-es női mérkőzés, 1800 néző. V.: Rontó, Szanyi.

Békéscsaba: Balog J. – Kovács A. 5, VUKAJLOVIC 8, Giricz, Walfisch 3, Marincsák 2/2, Hős. Cs.: Horváth D., Binó (kapusok), Zöldi-Tóth 1, Kukely, Dombi K., M. Agbaba 2, Ekker, Török Cs. 1, Szögi. Edző: Horváth Roland.

Audi-ETO: Leynaud – Knedliková 6, GROOT 6, OFTEDAL 7/2, BRATTSET 8, Hansen 2, Fodor 2. Csere: Kiss É., GRIMSBÖ (kapusok), Tomori 1, Pintea 3, Bódi 2, Kristiansen 3, Puhalák 2, Afentaler 3, Pál 2. Edző: Danyi Gábor.

Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2. Kiállítások: 8, ill. 2 perc.

A győri csapat Görbicz Anita nélkül állt fel Békéscsabán. A hazaiak a 11. percig voltak partiban a címvédővel, amely 6–6 után 13–7-re ellépett. A folytatásban még volt egy rövid fellángolásuk a liláknak, de 14–18 után az Audi-ETO elképesztő sorozatot produkált. Az első félidő utolsó öt és a második félidő első 16 percét a zöld-fehérek 17–0-ra(!) nyerték. Ezzel nemcsak az dőlt el, hogy nyernek Oftedalék, hanem az is, hogy győzelmük kiütésesre sikeredik. A hátralévő időben pályára léptek a fiatalok is a vendégeknél, s az ő találataikkal is végül majdnem ötven dobott góllal és magabiztos sikerrel zárt a bajnok.

Horváth Roland: – Az első félidőben még jól tartottuk magunkat, de a második játékrészben már alig vártam, hogy vége legyen a mérkőzésnek.

Danyi Gábor: – A mérkőzés folyamán végig azzal a sebességgel játszottunk, amit megbeszéltünk. Főleg a második félidei védekezésünk volt nagyon koncentrált.

17.49 - Hajrá ETO!

Az NB I újonc Eger otthonában begyűjtött két pontot követően rövid pihenő után munkába álltak a játékosok, és gőzerővel készülnek, hogy tovább őrizzék vezető pozíciójukat a bajnoki tabella élén. A következő megmérettetés szerda délután lesz, a Békéscsaba otthonában vendégszerepelnek.

A mérkőzés előtt a gyorietokc.hu-nak Jana Knedlikova elmondta: "Igyekszünk az első percektől kezdve felpörgetni magunkat, amikor megérkezünk a helyszínre. Úgy érzem, szombaton az Eger ellen a védekezésünkben akadt a legtöbb problémánk, így erre még inkább oda kell figyelnünk. Remélem, akik eddig kevesebb szerephez jutottak, bizonyíthatnak és segítik majd a csapatmunkát."

A klub hivatalos honlapjának tájékoztatása szerint a 18 órakor kezdődő mérkőzést a YouTube csatornájukon online, élőben követhetik.