Audi ETO

2019.10.02. 10:51

Női kézilabda NB I – Audi ETO-MTK 38-21

Az első félidőben volt, hogy az MTK vezetett, a félidő végére viszont az ETO vette át a meccs irányítását. A második félidőben húsz gólt szerzett a győri csapat, míg csak hatot kapott, így magabiztosan nyerte a szerdai bajnokit a fővárosiak ellen.

A mérkőzés elején gyászszünet keretében emlékeztek meg az Audi Aréna közönsége és a mérkőzés játékosai Kulcsár Anitáról, a győri klub egykori játékosáról, aki ma lenne 43 éves.

1. perc: Oftedal góljával kezdődik a meccs. 1-0.

2. perc: Nze-Minko lövi a második gólt. 2-0.

3. perc: Leynaud védi Tóth Eszter lövését.

4. perc: Tóth ezúttal a hálóba talál. 2-1. Fél perccel később egyenlít az MTK, Szabados lő gólt bal szélről. 2-2.

5. perc: Labdát szereznek a vendégek, Fekete lövi be a ziccert. 2-3.

6. perc: Bódi lövését védi Suba. Az MTK támadása végén Dakos szerez gólt beállóból. 2-4. Bódi a túloldalon ezúttal a kapufát találja el.

7. perc: Nze-Minko lövi a harmadik győri gólt. 3-4. Mihálffyt pedig kiküldik két percre, emberelőnybe kerül az ETO.

8. perc: Elveszik a labdát az MTK-tól. Nze-Minko használja ki az emberelőnyt. 4-4.

9. perc: Szerencsés gólt szerez Szabados: Leynaud kezéből perdül a labda a hálóba. 4-5.

10. perc: Fekete lövi be a ziccert, fél perccel később Puhalák válaszol rá a bal szélről. 5-6.

11. perc: Belülvédekezésért jár hetes a vendégeknek. Tóth belövi Leynaud mellett. 5-7.

12. perc: Suba védi Amorim lövését, és azonnal indít, Leynaud rosszul jön ki, így Dávid-Azari lő gólt az üres kapuba. 5-8.

13. perc: Tóth lövése a kapufán csattan. Dávid-Azari viszont betalál. 5-9. Győri időkérés. Hansen átlövésből eredményes. 6-9.

14. perc: A sáncon erejét vesztett lövést megfogja Leynaud. Hansen lövése ellen nincs orvosság a túloldalon. 7-9.

15. perc: Dakos lövi a kapuba a kapufáról kipattanó labdát. 7-10. A túloldalon Brattset eredményes. 8-10.

16. perc: Időt kér az MTK. Labdát veszít az MTK, Hansent tarolja le Mihálffy Adrienn a félpályánál. Piros lappal küldik le a pályáról a vétkest. Oftedal góljával egy gólra olvad az MTK előnye. 9-10.

17. perc: Nze-Minko labdát szerez, és maga fejezi be góllal az akciót. 10-10.

18. perc: Ismét labdát szerez Nze-Minko, ezúttal nem ér vissza a kapujába Suba, így a győri 27-es a félpályáról lő gólt. 11-10. Dakos egyenlít nem sokkal később. 11-11.

19. perc: Hansen lövését védi az MTK kapusa.

20. perc: Hansen ezúttal gólt szerez. Aztán Amorim szerez labdát, és a kapuig meg sem áll vele. 13-11.

21. perc: Kiss Éva jön Tóth Eszter heteséhez, de neki is belövi az MTK kettese. 13-12. Puhalák cunderével ismét két gól az ETO előnye. 14-12.

22. perc: Megint hétméterest ítélnek az MTK javára. Tóth ezt is belövi. 14-13.

23. perc: Hansen mint kés a vajon, úgy jut át a védőfalon. 15-13. Edwige blokkja jó a túloldalon.

24. perc: Dávid-Azari eredményes. 15-14. Támadóhiba miatt veszít labdát az ETO. Leynaud véd, de ezúttal is hiba csúszik a győri támadásba.

25. perc: Tóth góljára Faluvégi felel góllal. 16-15.

26. perc: Oftedal lövését védi lábbal Suba. A labda marad az ETO-nál.

27. perc: Puhalák lövésénél is jól helyezkedik Suba. Dávid-Azari a kapufát találja el. Brattset eredményes a túloldalon egy gyors akció végén. 17-15.

28. perc: Sziráki lövését védi Leynaud.

29. perc: Nem jó a bejátszás aztán Nze-Minkónak, de az MTK indítása sem, mert Hansen lefüleli a passzt.

30. perc: Faluvégi, Nze-Minko a labda útja, majd Amorim pókhálózza ki a jobb felsőt. 18-15.

Félidő.

31. perc: Amorimé a második félidő első gólja. 19-15.

32. perc: Két furcsa ítélet után támadhat az MTK: előbb mehetett tovább a játék egy lerántásgyanús eset után, aztán Fodor ellen ítéletek lépéshibát.

33. perc: Szabados lövését védi Kiss Éva. A túloldalon Tóth Esztert állítják ki két percre. Nze-Minko találatával öt gólra nő az ETO előnye. 20-15.

34. perc: Nem jó Dávid-Azari lövése. Suba védi Brattset próbálkozását.

35. perc: Kiss védi Szöllősi-Zácsik lövését. Fodor eredményes a másik oldalon. 21-15.

36. perc: Tóth lövését fogja Kiss, Amorim lövését védi Suba. Kiss pedig Sallai lövését védi lábbal: ez most a kapusok ideje.

37. perc: Amorim nagyon magasra ugorva nagyon nagy gólt dob. 22-15.

38. perc: Hiába szerez labdát az ETO, Nze-Minko hibája miatt ismét az MTK támadhat. Időt is kér a fővárosi csapat, hiszen néggyel nőtt a hátrányuk a szünet óta, miközben még nem sikerült gólt szerezniük a második félidőben.

39. perc: Oftedal veri meg a védőjét egy testcsellel, és lő gólt. 23-15.

40. perc: Az MTK megint csak kapufáig jut, de az legalább nagy és dörgő kapufa. Labdaszerzés után szép passzokkal jut el az MTK kapujáig az ETO, Edwige lövi az újabb győri gólt. 24-15.

41. perc: Támadóhiba a vendégeknél. Aztán az ETO-nál is...

42. perc: Horváth Dóra töri meg a vendégek gólcsendjét. Fodor azonnal góllal válaszol rá. 25-16.

43. perc: Tóth Eszter eredményes átlövésből. 25-17. Beállóból eredményes Dakos. Hansen is betalál, Horváth Dórát pedig kiállítják két percre a vendégeknél. 26-18.

44. perc: Edwige eredményes. 27-18.

45. perc: Emberhátrányból, kapus nélküli támadás végén talál a győri kapuba Dakos. 27-19.

46. perc: Knedlikova is feliratkozik a góllövők közé. 28-19. Kiss Éva védi Szöllősi-Zácsik lövését.

47. perc: Tóth Eszter eredményes ismét. 28-20. Hansennél ott a válasz. 29-20.

48. perc: Fekete furcsa körülmények között lő a kapuba, de nem adják meg a játékvezetők.

49. perc: Oftedal lövi be a hétméterest. 30-20.

50. perc: Kiss Éva véd, Edwige harmadszor eredményes. 31-20.

51. perc: Labdát csen az ETO, Danyi Gábor pedig időt kér. Brattset szerez gólt, egy tucat gól az ETO előnye már. 32-20.

52. perc: Jó a győri blokk, marad a labda az MTK-nál. Kiss Éva nagyot véd Dakos lövése után.

53. perc: Knedlikova a rövidre lő gólt jobb szélsőből. 33-20.

54. perc: Oftedal lő a hálóba, de nem adják meg. Hetes jár az ETO-nak, ezt belövi Hansen. Horváth Dórát pedig kiállítják két percre. 34-20. Időt kér az MTK.

55. perc: Knedlikova szerzi az újabb győri gólt. 35-20. Edwige száll ki a játékból két percre.

56. perc: Kiss Éva véd ismét, Juhász tette próbára a jobb szélről. Ezúttal Oftedal szerez gólt hetesből. 36-20.

58. perc: Újabb győri hetes, a sorminta szerint Hansen jön. Be is dobja. 37-20.

59. perc: Jól blokkol az ETO, aztán Kiss véd. A támadás viszont nem jó.

60. perc: Gerháth gólja az egyik, Fodor gólja a másik oldalon: ezzel ér véget a meccs. 38-21.

Előzmények:

Az NB I a válogatottszünet után folytatódik, s mint azt Danyi Gábor vezetőedző elmondta, nem sok idejük volt készülni a találkozóra.

„Van olyan játékosunk, aki vasárnap még Izlandon játszott Európa-bajnoki selejtezőt. Utána a hétfő gyakorlatilag az utazással telt több lánynak is, így érdemi munkát végezni nem tudtunk. Ezzel persze számoltunk, nem is foglalkozunk a kérdéssel, sokkal lényegesebb, hogy úgy tűnik, a válogatottbeli szereplést mindenki megúszta épen és egészségesen. Hiányzónk így is lesz, hiszen Amanda Kurtovic már közel van a visszatéréshez, de rá még nem számíthatok, ahogyan Kari Grimsbőre sem, és Veronika Kristiansen sincs olyan állapotban, hogy bevethető legyen. Nála egy gyógyszeres kezelést kezdtek el az orvosok, hogy javuljon a makacs gyulladásos állapota” – mondta a győriek vezetőedzője, aki hasonló mérkőzésre számít most, mint a Vác ellen.

„Fiatal, tehetséges játékosok mellett tapasztaltabb kézilabdázók is vannak az MTK keretében, biztosan nem adják könnyen magukat. A felkészülés során ugyan simán vertük őket, de az egy másik helyzet volt, abból a játékból és eredményből hiba lenne kiindulni. Ettől függetlenül természetesen számunkra nem is lehet más a cél, mint a győzelem, a hétvégi Bajnokok Ligája-rajt előtt fontos lenne a siker” – fogalmazott Danyi Gábor.