Női kézilabda

2019.11.12. 07:58

Női kézilabda NB I – Audi ETO-Debrecen 36-28, Fotók a meccsről

Állva hagyta ellenfelét az Audi ETO a meccs elején. A hétgólos különbség szinte állandó volt a két csapat között, végül a győriek nyolc góllal nyerték meg a meccset.

kisalfold.hu

Forrás: Kisalföld

Fotó: Csapó Balázs

1. perc: Leynaud, Puhalák, Hansen, Oftedal, Brattset, Nze-Minko és Knedlikova a győri kezdő. Hansen szerzi az első gólt. 1-0. Védekezésben Edwige jön Oftedal helyére.

2. perc: Triffa, valamint Varsányi, Kovács A., Bulath, Despotovic, Tóvizi és Vantara-Kelemen a debreceni kezdő. Knedlikova robog a megszerzett labdával a kapuig. 2-0.

3. perc: Gól nélkül ér véget a hosszú vendégtámadás. Hansen viszont ismét gólt dob átlövésből. 3-0.

4. perc: Leynaud védése után Brattset eredményes. 4-0.

5. perc: Kicsúszik a labda Despotovic kezéből. Hansen keze biztosabb, a felső kapufáról vágódik a lövése a gólvonal mögé. 5-0. Időkérés a Lokinál.

6. perc: Megint labdakezelési hiba a vendégeknél, ezúttal Vámos kezéből csúszik ki a labda. Knedlikova szerez gyors gólt. 6-0. Leynaud védése után ismét Knedlikova szerez gólt. 7-0.

7. perc: Kapufás gólt dob Kovács Anna, így megvan az első debreceni gól. 7-1. Hiba csúszik a győri támadójátékba, a gyors indítás után Bordás dob gólt. 7-2.

8. perc: Nze-Minko is feliratkozik a gólszerzők közé. 8-2.

9. perc: Sárgát kap Edwige. Kovács lövése a blokkot találja meg. Puhalák érkezik a hazai csapat bal szélére.

10. perc: Nze-Minko talál utat a védelmen. A Loki gólja hasonló a túloldalon, Vámos eredményes. 9-3.

11. perc: Oftedal cikázik át a vendégek védelmén. 10-3. A negyedik debreceni gólt Vámos szerzi, Oftedal gyorsan válaszol rá. 11-4.

12. perc: Nze-Minko labdát szerez, és a kapuig viszi. A kapus alatt lövi a gólt. 12-4.

13. perc: Despotovic átlövésből. 12-5. Gól nélkül zárul mindkét oldalon a következő támadás.

14. perc: Hansen passza nem jó a szélre, Despotovic kapja az indítást. 12-6. Hansen a kapufát találja el. Támadóhibát fújnak a Loki ellen.

15. perc: Belülvédekezésért jár az első hetes, Görbicz jön. Nem jó az ejtése, Triffa készül rá. A DVSC akciójának végén Vantara-Kelemen eredményes a kipattanó után. 12-7.

16. perc: Puhalák első gólját dobja. A válasz gyorsan jön Despotovictól. 13-8.

17. perc: Nze-Minko lövését védi Triffa. Despotovic ismét a gólszerző. 13-9.

18. perc: Oftedal sem tud gólt dobni hetesből, Triffa lábbal véd. A labda viszont marad a győrieknél. Bulatovic a pályán, Oftedaltól Puhalák kap gólpasszt. 14-9.

19. perc: Danyi Gábor kér időt. Nyitott védekezéssel próbálkoznak a vendégek. Nze-Minko gólja alapján egyelőre nem jön be a váltás a Lokinak. 15-9.

20. perc: Oftedal találja meg a rést a debreceni védelmi pajzson. 16-9.

21. perc: Tóvizi fordul be. 16-10. Edwige kap két percet, emberhátrányban az ETO. Hétméterest lőhet ismét az ETO, ezúttal Hansen próbálkozik: ezt is lábbal védi a Loki kapusa. A labda marad a hazaiaknál, akik kapus nélkül támadnak.

22. perc: Újabb hetes, Bulath kap sárgát. Jön megint Görbicz, és nem töri meg az átkot: Triffa védeni tud. Tóvizi eredményes a túloldalon. 16-11.

23. perc: Nze-Minko keze elől halásszák el a labdát a debreceniek, az üres kaput azonban nem sikerül eltalálnia Karstennek a saját térfeléről.

24. perc: Lépéshibát fújnak Bulatovic ellen.

25. perc: Passzívból fordul kapura Tóvizi, Leynaud véd. Oftedal eredményes a túlsó térfélen. 17-11.

26. perc: Bulath lövését védi a győri kapus. Oftedal talál a hálóba talpról, középről. 18-11.

27. perc: Először lőhet hetest a DVSC. Bulath bedobja. 18-12. Hansen lövését védi Triffa. A gyors indítás után Arany lövi első gólját. 18-13.

28. perc: Karsten kiállítása miatt most az ETO emberelőnyben támadhat. Bulatovic hibázik ismét, belemenés miatt jöhetnek a debreceniek.

29. perc: Passzívból nem lőnek kapura a vendégek, Oftedal viszont értékesíti a ziccert a másik oldalon. 19-13.

30. perc: Leynaud véd, Hansen pedig még a dudaszó előtt betalál a vendégek kapujába. 20-13.

31. perc: Kiss Évával a győri kapuba folytatódik a meccs. A másik oldalon is volt kapuscsere, Oguntoye nem tudja viszont hárítani Bódi lövését. 20-14.

32. perc: Gólváltás, Bordás gólja után Hansen eredményes a győri oldalon. 22-14.

33. perc: Kovács Anna góljára Fodor felel góllal. 23-15.

34. perc: Belemenés Hansennél. Kiss Éva véd a másik oldalon.

35. perc: Vantara-Kelemen szerez gólt a szélről. 23-16. Hamar jön a válasz Oftedaltól. 24-16.

36. perc: Ezúttal nincs gól, kivédekezi a debreceni akciót a győri csapat.

37. perc: A győri támadás is gól nélkül ér véget.

38. perc: Kiss védi Despotovic próbálkozását. Fodor lövése ellen tehetetlen Oguntoye. Varsányi válasza gyorsan érkezik. 25-17.

39. perc: Oguntoye védi Nze-Minko lövését. A túloldalon a kapufa segíti ki Kiss Évát Kovács lövése után.

40. perc: Bulatovic első gólját szerzi. Kovács találja meg a lövésig vezető utat, és szerzi a Loki újabb gólját. 26-18. Hetes és két perc az ETO ellen, Edwige száll ki a játékból. A büntetőt ismét Bulath lövi, a jobb alsóba talál. 26-19.

41. perc: Kiss nincs a pályán, amíg hátrányban támad az ETO. A szélről Fodor lövése a kapufát találja el. Vantara-Kelemen eredményes a túloldalon. 26-20.

42. perc: Nze-Minko ötödször eredményes. 27-20.

43. perc: Nze-Minko lövését hárítja Oguntoye, a szurkolók úgy érzik, hogy szabálytalankodtak ellene. Kovács szerez gólt a túloldalon. 27-21.

44. perc: Bordás is betalál egy elhibázott győri támadás után. 27-22.

45. perc: Két perces kiállítás a DVSC-nél, hetes az ETO-nak. Kurtovic végre értékesíti a büntetőt. 28-22. Időkérés a vendégeknél. Kovács eredményes átlövésből. 28-23.

46. perc: Passzívból lő Kovács, Kiss védeni tud.

47. perc: Nyolcadik gólját lövi Oftedal. 29-23. Kiss védi Karsten lövését.

48. perc: Nze-Minko lövése pontos, de nem elég erős: Oguntoye odaér a jobb alsóba tartó labdára. Belemenés a Lokinál.

49. perc: Görbicz lövi a harmincadikat a bal szélről. 30-23. Jó a győri védekezés. Aztán Arany a kapufát találja el.

50. perc: Hansen szerez gólt három védővel a nyakán. 31-23. Jön Szabó Dóra a vendégek kapujába. Arany ezúttal eredményes. 31-24.

51. perc: Edwige avatja fel góllal Szabót. 32-24. A blokkról gurul a labda a győri kapu mellé, támadhatnak tovább a debreceniek.

52. perc: Két perc Brattsetnek. Arany jobbszélsőből ismét gólt szerez. 32-25.

53. perc: Bár visszaér a kapujába Kiss, Karsten lövését nem tudja hárítani. 32-26. Az újabb (kapus nélküli) győri támadás már pontosabb, mint az előző: Bódi szerez gólt a jobb szélről. 33-26.

54. perc: Szabó védi Kurtovic lövését. Időt kérnek a debreceniek.

55. perc: Karsten szerez gólt. 33-27. Görbicz addig kellemetlenkedik a vendégek labdafelhozatalánál, amíg végül rosszul passzolnak a vendégek. A győri támadás végén Szabó védi Kurtovic lövését.

56. perc: Vámos lövése pontatlan, támadhat az ETO. Görbiczre jön ki a figura, ő meg bedobja a labdát a hálóba. 34-27.

57. perc: Karten sem talál kaput.

58. perc: Nze-Minko viszont betalál a bal alsóba. 35-27. Vámos gyors gólt szerez. 35-28.

59. perc: Nem jó a passz Görbiczhez a szélre. Kiss védi Tóvizi lövését. Labdát szerez a Loki, aztán Kiss véd kétszer egymás után nagyot. Kurtovicot kiállítják két percre, Vámos hetesét pedig kirúgja a győri kapus.

60. perc: Vámos próbálkozik ismét, Kiss véd. A meccs egy kínai figurával ér véget, Nze-Minko találata igazán tetszetős gól. 36-28.

Előzmények:

A K&H női kézilabda liga 10. fordulójában esedékes találkozó november 12-én (kedden) 18 órakor kezdődik.

A gyorietokc.hu oldala azt írta, a debreceni csapat nagy meglepetéseket okozott a bajnokságban, melyből pozitív és negatív egyaránt kijutott. Kilenc mérkőzés után hat győzelemmel, két döntetlennel – melyből egy a Ferencváros elleni idegenbeli összecsapás –, valamint egy, az MTK ellen elszenvedett vereséggel várják a Rába-parti ütközetet.