2019.01.26. 13:24

Női kézilabda BL - Audi ETO-CSM Bucuresti 36-27 - Sok fotó

Remek első félidei támadójátékának és Leynaud bravúrjainak köszönhetően kilenc góllal verte román ellenfelét a győri csapat.

1. perc

A vendégek kezdik a meccset.

2. perc

Hansen lövi a meccs első gólját. 1-0.

3. perc

Leynaud védése után Knedlikova szerez gólt. 2-0

4. perc

Hansent állítják ki két percre, ráadásul hetest dobhatnak a vendégek. Radicevic értékesíti a büntetőt. 2-1.

5. perc

Ismét Knedlikova. 3-1.

6. perc

Brattseté a negyedik győri gól. 4-1. Három másodperccel a kiállítás letelte előtt időt kér a román csapat.

7. perc

Lekic lövését védi Leynaud, aztán Groot is beköszön egy góllal. 5-1. Erre jön válasz a Bukaresttől, egész pontosan Omoregie-től. 5-2

9. perc

Oftedal dob nagy gólt. 6-2. Lekic szépít. 6-3.

10. perc

Fodor sem akar lemaradni, ő is betalál a jobb szélről. 7-3.

11. perc

Groot lövése a hosszú alsóban. 8-3.

12. perc

Lekic átlövésgóllal csökkenti a vendégek hátrányát. 8-4. Hiba a győri akcióban, de a gyors ellentámadás is kudarcba fullad.

13. perc

Mehmedovic áll ki két percre egy pankrátorakció után. Hátrányból szerez gólt Lekic. 8-5.

14. perc

Knedlikova harmadik gólját lövi. 9-5.

15. perc

Lehozzák a kapusukat a vendégek. Lekic előtt marad üres terület, ő meg kihasználja. 9-6. Fodor lövése pontatlan, támadhat a Bukarest.

16. perc

Omoregie lövésével két gólra zárkózik a vendégcsapat. 9-7. Lekicet állítják ki két percre, miután rálép a labdára.

17. perc

Tomori dob gólt egy remek akció végén. 10-7. Tomorit is kiállítják két percre aztán.

18. perc

Cvijic talál utat a hatosig, a lövése pontos. 10-8. Pintea is felavatja a Grubisicet. 11-8.

20. perc

Lekic eredményes. 11-9. Kristiansen az imént állt be, jobbról dob nagy gólt. 12-9.

21. perc

Fodor lép ki Lekicre védekezésben. Bukaresti gól, ezúttal Radicevictől. 12-10. Pintea harcolt nagyot a tizenharmadik győri gólért. 13-10.

22. perc

Pintea nem áll le. 14-10. Lekic sem. 14-11. Grubisic későn ér vissza a kapuba, Pintea veszi ezt észre, és dob messziről gólt. 15-11

23. perc

Oftedal is az üres kapuba lő. 16-11. Radicevic ejti át Leynaud-t. 16-12.

24. perc

Danyi Gábor kér időt. Tomori lövésébe beleér a kapus, de ez kevés a hárításhoz. 17-12.

25. perc

Pintea a saját hatásáról szerzi a következő győri gólt, Ungureanu nem ér vissza időben, és nekiszalad a kapufának. Szerencsére nem esett baja. 18-12

26. perc

Felhagynak a vendégek a kapus nélküli támadásokkal. Szép akció végén érnek el gólt. 18-13. Pintea nagyon élvezi a játékot. 19-13.

27. perc

Csodálatos összjáték végén Fodor szerzi az ETO huszadik gólját. 20-13.

28. perc

Pintea most egy ideig nem tud újabb gólt lőni, mert kiállították két percre. Emberelőnyből szépít a Bukarest. 20-14.

29. perc

Kapus nélkül támad az ETO. Kristiansent lerántják, hetes jöhet. Groot értékesíti. 21-14. A vonalra is rálépett, és amúgy is kapufát lőtt Hagman, támadhat az ETO. Radicevic labdát szerez, és az üres győri kapuba lő. 21-15.

30. perc

Fodor kap labdát Groottól, és a rövid alsóba lövi. 22-15. Leynaud védésével ér véget az első félidő.

31. perc

Fodor lövését védi Grubisic.

32. perc

Belemenés a vendégeknél, védett lövés az ETO-nál.

33. perc

Lekic szerzi a második félidő első gólját. 22-16.

34. perc

Nyitott védekezésre állnak át a románok. Oftedal egy az egyben megveri ellenfelét, a kapussal szemben állva pedig nem hibázik. 23-16.

35. perc

Cvijic góljával zárkóznak tovább a bukarestiek. 23-17.

36. perc

Oftedal hetest hibáz, Leynaud a túloldalon véd.

37. perc

Pintea kap remek labdát. 24-17.

38. perc

Cvijicet állítják ki. Tomori lövése kicsit pontatlan. Fodor kap jó passzt, és dob szép gólt. 25-17.

39. perc

Groot szerez labdát, és meg sem áll a kapuig. 26-17. Időkérés a vendégeknél.

40. perc

Omoregie betalál. 26-18. Labdát szerez Lekic, és a győri kapuig rohan vele. Leynaud úgy védi a lövését, mintha az a világ legtermészetesebb dolga volna.

41. perc

Knedlikova lövése a kapufa mellé jön, a hálóba. 27-18. Leynaud megint védi Lekic lövését.

42. perc

Omoregie sem tud gólt dobni, Leynaud remekel a győri kapuban.

43. perc

Megint hiba csúszik a győri akcióba, de ezúttal Mehmedovic már be tudja venni a győri kaput. 27-19. Kristiansen hibázik, támadhat a CSM.

44. perc

Omoregie kiáll. Groot hetest értékesít. 28-19.

45. perc

Fodor növeli tízre a győri előnyt egy Leynaud-védés után. 29-19. Fodor rosszul fog talajt, az orvosi stáb kíséri le a pályáról. Puhalák áll be a helyére.

46. perc

Lazovic lövése valahogy becsorog a kapuba. 29-20

47. perc

Puhalák harcol ki egy hetest, azonban Groot Grubisicot találja el. Hetessel ér véget a túloldali akció is, Kiss Éva jön, de nem tud védeni. 29-21.

48. perc

Leynaud véd ismét nagyot! Hiába csúszik a győri támadásba, így ismét Leynaud-nak kell védenie.

49. perc

Hansen csipkézi ki a bal felsőt. 30-21.

50. perc

Passzívból a blokkot találja el Omoregie. Lazovic aztán nagy gólt szerez. 30-22.

51. perc

Kristiansen jön az újabb győri büntetőhöz, ő belövi. 31-22.

52. perc

Radicevic - üggyel-bajjal - összeszedi a labdát egy hosszú indítás után, és végül be is ejti a kapuba a labdát. 31-23.

53. perc

Kristiansen! 32-23

54. perc

Leynaud véd, Oftedal ülve passzol, Puhalák összeszedi, Knedlikova bevarrja. 33-23

55. perc

Danyi Gábor kér időt. "Play simple!" - szól az egyszerű utasítása.

56. perc

Pintea visszajött, és ha már lehetőséget kap, él is vele (persze ehhez Tomori remek passza is kellett). 34-24.

57. perc

Első gólját szerzi Manea. 34-25.

58. perc

Pintea kap indítást, és ejti a labdát a hálóba. 35-25. Lazovic válaszol. 35-26.

59. perc

Állva tapson a győri közönség. Oftedal Grubisicet találja el ziccerből, de az ünneplés nem áll le.

60. perc

Afentaler mellé lő, Curea betalál. 35-27. Afentalert lerántják a végén, kiállítás a románoknál, időn túli hetes a győrieknél. Afentaler belövi. 36-27.

Az európai elitsorozat a decemberi kontinensbajnokság miatt november közepe óta szünetelt. Az újrakezdés alkalmából az európai szövetség (EHF) ismét közzétette aktuális erősorrendjét, amelyet a - csoportkörben százszázalékos teljesítménnyel első - győriek vezetnek, vagyis őket tartják a legesélyesebbnek a végső sikerre.

Az EHF honlapjának megfogalmazása szerint a nyári edzőváltás, Ambros Martín távozása ellenére úgy tűnik, a magyar bajnokcsapatot lehetetlen megállítani. A hat csoportmérkőzésen szerzett 210 gól a remek támadójátékot bizonyítja, védekezésben pedig nagyon sokat jelenthet a román Crina Pintea leigazolása.

Fotók: Mészáros Mátyás

A decemberi, franciaországi Eb legjobb beállója számára pikáns lesz a szombati mérkőzés, hiszen a szerződése csupán az idény végéig szól, és nyártól minden bizonnyal éppen a CSM Bucuresti játékosa lesz.

Természetesen különleges lesz, sok játékost ismerek ott és érdekes lesz ellenük játszani. Mi vagyunk az esélyesek, hiszen hozzuk a játékunkat, úgyhogy mindent megnyerhetünk"

- nyilatkozta Pintea, aki január 2-án nyolc góllal mutatkozott be új csapatában a Ferencváros elleni bajnoki rangadón.

Az EHF honlapja összeállította az öt legjelentősebb téli átigazolást a BL-középdöntő mezőnyében, ennek a rangsornak éppen [namelink name="Crina Pintea"] végzett az élén, aki a francia Paris 92 együttesétől szerződött Győrbe. Az ötödik a román Claudia Constantinescu lett, akit a HC Zalau csapatától igazolt le a CSM Bucuresti a magyar-román Európa-bajnoki mérkőzésen súlyosan megsérült Cristina Neagu pótlására.

A lista második helyén a Ferencváros vasárnapi ellenfele, a német Thüringer HC irányítója, Kerstin Wohlbold áll, aki visszatért a szülési szabadságról. A tapasztalt játékosra a korábbi magyar válogatott Triscsuk Krisztina súlyos sérülése miatt nagy szükség lesz Nordhausenben.

A győriek a csoport éléről várják a második helyezett bukarestiek elleni szombati rangadót. A két csapat eddig nyolc alkalommal találkozott egymással, a magyar együttes egy vereség és egy döntetlen mellett hatszor győzött. Az egyetlen döntetlen éppen a 2016-os BL-döntőben született, amit végül hétméteresekkel a CSM nyert meg.

A Ferencváros az ötödik helyen áll a 2. csoportban, és úgyszintén fontos lenne számára a győzelem a német bajnoki címvédő otthonában, hogy minél jobb pozícióba kerüljön a továbbjutásért zajló harcban. Biztató előjel lehet, hogy az FTC tétmeccsen még soha nem kapott ki a Thüringertől: egy döntetlen mellett ötször győzött.

A női EHF Kupa csoportkörében három forduló után százszázalékos Siófok KC a negyedik körben a svéd IK Sävehof otthonában biztosíthatja be továbbjutását a negyeddöntőbe.