Egy pont idegenből

2020.09.12. 07:35

Női kézilabda Bajnokok Ligája – Görbicz Anita cundergól a végén: CSZKA Moszkva-Audi ETO 27-27

Egyenlő erők küzdelmében az utolsó pillanatban egyenlített az ETO. Leynaud elképesztő formában védett, a meccs legjobbjának okkal választották őt.

CSZKA Moszkva-Audi ETO 27-27 (14-14)

1. forduló, B csoport:

A címvédő Győri Audi ETO KC 27-27-es döntetlent játszott az orosz CSZKA Moszkva otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, szombaton. A győriek a BL-ben rekordot jelentő 38 meccsből álló veretlenségi sorozattal büszkélkedhetnek, ami 2018 januárja óta tart.

A tavaly alapított orosz csapat erős kerettel rendelkezik, ennek köszönhető, hogy rögtön hazája második legjobbjává vált, és elindulhatott a BL-ben. A győriek a koronavírus-járvány miatti nemzetközi közlekedési nehézségek következtében szinte az egész pénteki napjukat utazással töltötték, ezért délután egyáltalán nem tudtak edzeni, és csak a meccs napjának délelőttjén gyakorolhattak a találkozó helyszínén.

A vendégek keretéből két szélső, Faluvégi Dorottya és Puhalák Szidónia sérülés, illetve betegség miatt hiányzott, az immár másodedzőként tevékenykedő Görbicz Anita viszont ismét pályára lépett. Tapasztalt játékosai vezérletével higgadtan és pontosan kezdett a moszkvai együttes (6-4), a vendégek teljesítményén eleinte látszottak az előző nap megpróbáltatásai, az első félidő közepén azonban már ők álltak jobban két góllal (8-10). A hazaiak kimondottan gyorsan kézilabdáztak, és a győrieknél kevesebbet hibáztak. Az ETO középen erőltette a támadásait a rendkívül küzdelmes első felvonásban, amelynek végén döntetlen volt az állás.

A győri kapuban a francia Amandine Leynaud a szünet előtt és a folytatásban is remekelt, ennek köszönhetően csapata őrizte minimális előnyét, ám két emberhátrányos időszak után megint kétgólos hátrányba került. Az 53. percben alakult ki először háromgólos különbség a csapatok között, a CSZKA javára, ám a vendégek egy csapásra rendezték soraikat és négy perc alatt egyenlítettek. Már csak 16 másodperc volt hátra, amikor az oroszok ismét előnybe kerültek, ám Görbicz három másodperccel a vége előtt pontot mentett csapatának.

Az ETO legjobbja Leynaud, a legeredményesebb játékosa pedig hét góllal Veronica Kristiansen volt. Lukács Viktória hatszor, Görbicz ötször talált be. Hazai oldalon Jelena Mihajlicsenko hét gólt dobott. A címvédő egy hét múlva hazai pályán, a horvát Podravka Koprivnica ellen folytatja szereplését a BL csoportkörében.

Percről percre:

60. perc: Passzívban az oroszok, Dmitrijeva belövi. 27-26. Görbicz pazar cunderrel egyenlít másodpercekkel a lefújás előtt. 27-27.

59. perc: Hansen kapu fölé lő. Hazai időkérés. Szkorobogacsenko lövését védi Leynaud, az ellentámadásba hiba csúszik.

58. perc: Markova lövését is kivédi Leynaud. Elképesztő, amit ma mutat az ETO kapusa!

57. perc: Emberelőnyben az egyenlítésért támadhat az ETO. Lukács a kapus lába alatt pattintja a labdát a kapuba. 26-26.

56. perc: Oftedal gólt szerez, Illarionovát kiállítják két percre. 26-25.

55. perc: Hansen olvasztja kettőre az ETO hátrányát. 26-24.

54. perc: Lukács lövése a kapufáról jön ki. Leynaud Illarionova ziccerét kivédi.

53. perc: Amorimot két percre kiküldik. Ilina használja ki az emberelőnyt, először vezetnek hárommal a hazaiak. 26-23.

52. perc: Mihajlicsenko betalál. 25-23. Kristiansen a kapufára ejti a labdát.

51. perc: Passzívból lő az ETO, Szedojkina a gólvonal előtt éri utol a megpattanó lövést.

50. perc: Jó az ETO sánca.

49. perc: Vedeknyina lövésére Amorim válaszol. 24-23.

48. perc: Leynaud két bravúrt is bemutat néhány másodpercen belül, de a labda marad a CSZKA csapatánál. Orosz időkérés után Ristovska szerez gólt. 23-21. Lukács is belövi a helyzetét. 23-22.

47. perc: Dmitrijeva találatával előny az oroszoknál. 22-21.

46. perc: Hansen rossz passzával ér véget a győri akció. Oftedalt kiállítják, büntetőt dobhatnak a hazaiak. Ristovska belövi. 21-21.

45. perc: Leynaud védi Gorskova lövését.

44. perc: Görbicz lövi a büntetőt a kapuba. 20-21. Vedeknyina lövése elszáll a kapu mellett.

43. perc: Szkorobogacsenko Leynaud lábai alatt talál be. 20-20. Jön Hansen az ETO-ban. Brattset hetest harcol ki.

42. perc: Amorim lövése szerencsés körülmények között jut a kapuba. 19-20.

41. perc: Belemenés Szkorobogacsenkónál, de nincs győri gól sem, egy rossz passz miatt. Van viszont Leynaud-védés. A két játékvezető döntése értelmében szabaddobás és győri kiállítás (Kristiansen) után folytatódhat a meccs. Vedeknyina eredményes. 19-19.

40. perc: Görbiczé az újabb győri gól. 18-19.

39. perc: Ristovska értékesíti a hazaiak hetesét. 18-18.

38. perc: Kristiansen test mellől lő a jobb alsóba. 17-18.

37. perc: Oftedal lövését védi Masson. Szkorobogacsenko lövését meg Leynaud fogja meg.

36. perc: Lukács szerez gólt, aztán Mihajlicsenko hatodszor eredményes. 17-17.

35. perc: Kristiansen hetese ezúttal is jó. 16-16. Szudakova a kapufát találja el. Amorim lövését védi Masson.

34. perc: Beállóból, Haimdahl szerzi meg a vezetést a moszkvai csapat. 16-15.

33. perc: Szudakova ziccerét védi Leynaud. Szkorobogacsenko egyenlít. 15-15.

32. perc: Lukács találata az első gól a második félidőben. 14-15.

31. perc: Folytatódik a meccs. Leynaud véd nagyot.

30. perc: Amorim lövése nem pontos. Szkorobogacsenko a blokkot találja el. Lukács lövése kapu mellé száll. Vége az első félidőnek.

29. perc: Mihajlicsenko a saját kipattanóját lövi a kapuba. 14-14.

28. perc: Kristiansen ötödik gólját szerzi. 13-14.

27. perc: Mihajlicsenko küzdi be magát a hatosig, és belövi. 13-13.

26. perc: Orosz időkérés.

25. perc: Nincs újabb gól egyik oldalon sem. Jön vissza Amorim.

23. perc: Danyi Gábor időt kér. Masson védi Lukács lövését. Aztán gyors gólváltás, Gorsenyina góljára Kristiansen válaszol. 12-13.

22. perc: Sárga lap Edwige-nek, büntetőt lőhetnek az oroszok. Mihajlicsenko ellen Solberg tehetetlen. 11-12.

21. perc: Kristiansen belövi a büntetőt. 10-12.

20. perc: Leynaud védése után Gorsenyina dobja a kapuba a kipattanót. 10-11. Oftedal harcol ki hetest.

19. perc: Masson érkezett az orosz kapuba, mellette nem tudott éles szögből gólt lőni Lukács. Leynaud véd, Oftedal a kapufát találja el.

18. perc: Görbicz ismét eredményes. 9-11. Támadóhiba a hazaiaknál.

17. perc: Gorskova a gólszerző. 9-10.

16. perc: Sikeres a sánc a győrieknél, a gyors akció Kristiansen góljával és egy orosz kiállítással ér véget. 8-9. Leynaud védése után Lukács nem találja el az üres kaput messziről. Amorim már pontosabb néhány másodperccel később. 8-10.

15. perc: Mihajlicsenko hetesből eredményes. 8-7. Amorim egyenlít. 8-8.

14. perc: Oftedal egyenlít. 7-7.

13. perc: Leynaud véd ismét.

12. perc: Leynaud védése után Oftedal lehetősége kimarad. Az oroszok azonban ismét átveszik a vezetést. 7-6.

11. perc: Támadóhiba miatt ér véget a CSZKA akciója. Kristiansen lövését védi Szedojkina, Lukács értékesíti a kipattanót. 6-6.

10. perc: Nem jó az orosz bejátszás, de sajnos a győri akcióba is hiba csúszik.

9. perc: Dmitrijeva eredményes ismét. 6-4. Kristiansen áll oda ezúttal a büntetőhöz, és ő már belövi. 6-5.

8. perc: Mihajlicsenko lövése ellen tehetetlen Leynaud. 5-4.

7. perc: Szedojkina kivédi Kurtovic hetesét.

6. perc: Brattset tud befordulni. 3-4. Szkorobogacsenko egyenlít. 4-4.

5. perc: Szudakova a második gólját szerzi. 3-3

4. perc: Belemenés a hazaiaknál. Görbicz góljával vezet az ETO. 2-3.

3. perc: Dmitrijeva góljára jobb szélsőből Lukács válaszol. 2-2. Amorimot állítják ki két percre.

2. perc: Kristiansen egyenlít. 1-1.

1. perc: Fehérben az ETO, kékben a CSZKA. A győriek kezdik a meccset. Amorim lövését sáncolják a védők, Szudakova jobb szélről szerzi a meccs első gólját. 1-0.

Előzmények:

Az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) a címvédő Audi-ETO csapatát tartja a legnagyobb esélyesnek a végső sikerre a szombaton kezdődő női Bajnokok Ligájában. Az Audi-ETO szombaton magyar idő szerint 16 órakor a sorozatban újonc, de sok jó játékost a soraiban tudó CSZKA Moszkva otthonában lép pályára.

„Azt gondolom, olyan formában vagyunk, amilyenben általában szeptemberben lenni szoktunk. Az elmúlt években általában könnyebb csoportkörbe kerültünk a BL első szakaszában. Ennek megvoltak az előnyei ugyanúgy, ahogyan a hátrányai. Most viszont ez nincs így, kezdésnek rögtön egy kemény találkozó vár ránk, mert a CSZKA komoly erőt képvisel, de felkészültünk belőlük. Az elmaradt bajnoki nagyon nem jött jól, főleg így, mert a tétlenség, a várakozás rosszabb volt, mintha edzettünk volna egyet. Ráadásul a heti programot is ehhez igazítottuk. Nincs azonban mit tenni, az már elmúlt, ezen biztosan nem múlhat a szombati jó eredmény” – mondta Danyi Gábor vezetőedző, aki várhatóan Görbiczre már számíthat, Puhalák és Faluvégi azonban nem tud pályára lépni.

Nehezen jutott el a csapat Moszkvába, a pénteki edzés is elmaradt – A klub elnökének beszámolója