Női kézi NB I: Győri Audi ETO – Kisvárda 45-19

Nagy gólkülönbséggel bizonyult jobbnak a Kisvárdánál a Győri Audi ETO.

nmgr

Fotó: H. BARANYAI EDINA

Közvetítés

1. perc: A zöldben játszó ETO kezdi a meccset a következő összeállításban: Leynaud a kapuban, jobb szélen Bódi, bal szélen Puhalák, beállóban Brattset, Amorim irányít, Bulatovis és Oftedal a két átlövő. A vendégek pirosban játszanak a Pásztor, Molisevic, Habánková, Orbán, Milanovic Litre, Siska és Ikhneva. Az első győri akció végén Puhalák lövését védi Pásztor. A túloldalon sincs gól az első támadásból.

2. perc: Kisvárdai gól az első találat, Habánková eredményes. 0-1. Bulatovic csak a kapufát találja el.

3. perc: Siska átlövése pontos. 0-2. Oftedal szerzi az első győri gólt. 1-2. Siskát kiállítják két percre.

4. perc: Puhalák egyenlít. 2-2.

5. perc: Brattset kap jól labdát, be is lövi a ziccert. 3-2.

6. perc: Jobb szélről jön a várdai egyenlítés, Orbántól. 3-3. Puhalák harcol meg a második góljáért. 4-3.

7. perc: Puhalák szerez labdát, aztán a visszapasszt visszakapja, és belövi a ziccert. 5-3.

8. perc: Támadóhiba a vendégeknél. Amorimot rántja magával Siska: büntető és kiállítás. A hetest Kurtovic értékesíti. 6-3.

9. perc: Kapus nélkül támadnak a vendégek, de egy rossz bejátszás miatt labdát veszítenek. Amorim veszi észre az üres kaput, és szerez kapufás gólt a saját térfeléről. 7-3. Időkérés a Kisvárdánál. Milosevic kap tisztán labdát és szerez gólt, Bulatovictól jön villámgyorsan a válasz. 8-4.

10. perc: Átlövésből eredményes Habánková. Ezúttal Brattset válaszol gyorsan a várdai gólra góllal. 9-5.

11. perc: Ikhneva ejtése a felső lécre esik. Bódi dob zúgó kapufát a túloldalon. Lépéshiba a várdaiaknál, rossz passz Brattsetnek: nem esik gól a 11. percben.

12. perc: Oftedal kap sárgát, a Kisvárda meg hetest lőhet. Szabó Nina bedobja. 9-6. Amorim szerez gólt. 10-6.

13. perc: Megint Puhalák szerez labdát, és a kapuig meg sem áll. 11-6.

14. perc: Ikhneva kapu fölé lő, a túloldalon Oftedal pedig kapu mellé.

15. perc: Ismét lépéshiba a Kisvárdánál. Puhalák ötödik gólját lövi. 12-6. Leynaud védi Orbán lövését.

16. perc: A gyors akció végén Bódi első gólját lövi. 13-6. Siska átlövése nem elég pontos, a kapufát találja el.

17. perc: Időt kér Danyi Gábor. Bulatovic eredményes. 14-6.

18. perc: Kristiansen szerez labdát, aztán az ő lövését védi bravúrral Pásztor. Puhalák szedi össze a kipattanót, aztán nem sokkal később ő kerül helyzetbe, a lövése azonban elkerüli a kaput.

19. perc: Nem jó a passz Orbánnak, jöhet az ETO: Nze-Minko szerez gólt. 15-6. Rocha két percre kiszáll a játékból, a Kisvárda játékosa a gólnál szabálytalankodott.

20. perc: Leynaud védi Orbán lövését. Edwige kap sárgát.

21. perc: Ismét Leynaud véd. Bulatovic átlövése nagyon pontos a túloldalon. 16-6. Labdát veszít a Kisvárda, Kristiansen meg nagy gólt lő. 17-6. Újabb időkérés a vendégeknél.

22. perc: Nze-Minko blokkolja Dudás lövését. Dombi remek labdát kap, de Leynaud ismét védeni tud.

23. perc: Nze-Minko eredményes. 18-6. Dombi fordul be, a lövése Leynaud-ról pattan a kapuba. 18-7.

25. perc: Maratoni támadás végén Premovic eredményes. 18-8. Nze-Minko is betalál a túloldalon. 19-8.

26. perc: Labdaszerzés, aztán Bódi pattintja a labdát a kapus alatt a kapuba. 20-8.

27. perc: Premovic eredményes ismét. 20-9.

28. perc: Első gólját szerzi Edwige ezen a meccsen. 21-9. Rocha a balszélről veszi be Leynaud kapuját. 21-10.

29. perc: Két percre kiküldik Edwige-t.

30. perc: Rossz a passz a pirosaknál, támadhat az ETO. Leynaud helyére Brattset jön támadásban, de nincs győri gól. Várdai sincs, a 30 perc utolsó másodpercei pedig leperegnek.

3561 fő a hivatalos nézőszám.

31. perc: Folytatódik a meccs, a második félidő elején Kiss Éva áll a győri kapuba. Milanovic Litre kapja a bejátszást, Kiss tehetetlen. 21-11. Brattset adja meg a választ. 22-11.

32. perc: Faluvégi megszerzi első gólját a meccsen. 23-11.

33. perc: Oftedal szerez labdát, és a kapuig szalad vele. 24-11.

34. perc: Oftedal két percre kiáll, későn engedte el Milanovic Litrét. A kisvárdai bejátszás ezúttal nem jó, jöhet az ETO. Kiss Éva a padon ül most támadásban.

35. perc: Időt kér az ETO. Bakó Botond, a vendégek vezetőedzője pedig kap egy sárga lapot reklamálásért. Brattset dobja a labdát a hálóba a kapunak háttal, de már belesípoltak. Fodor eredményes aztán, ő sem dobott még eddig gólt a mai meccsen. 25-11.

36. perc: Premovic találatával már egy tucatnál járnak a vendégek. 25-12. Kurtovic tetszetős találattal válaszol. 26-12.

37. perc: Milanovic Litre be tud fordulni. 26-13. Jó a győri blokk, így száll kapu mellé Premovic lövése.

38. perc: Fodor kap remek labdát, be is lövi a helyzetet. 27-13. Kurtovicot kiállítják, büntetőt dobhat a Kisvárda. Kiss megfogja Szabó hetesét, és az ismétlést is sikerül a felső lécre ütnie.

39. perc: Orbánt is kiküldik két percre egy büntetőt érő szabálytalanság miatt. Kristiansen értékesíti a hetest. 28-13.

40. perc: Milanovic Litre szerez gólt. 28-14. A gyors győri gólt a kapujába épphogy visszaérő Lajtos akadályozza meg, Oftedal próbálkozott messziről.

41. perc: Ismét Milanovic Litre a gólszerző. 28-15. Fodor ejtése a várdai kapuba. 29-15.

42. perc: Premovic az újabb kisvárdai gól szerzője. 29-16.

43. perc: Lehet, hogy Fodor is legalább annyi gólt akar lőni, mint az első félidőben a másik balszélső, Puhalák? Ez már a negyedik találata. 30-16. Ismét büntető + két perc a várdaiak ellen, a kiállított játékos Milosevic Tímea. Oftedal hetesét kivédi Lajtos, az ismétlésnél azonban tehetetlen. 31-16.

44. perc: Kurtovic lövése zúg el a kapufa fölött.

45. perc: Ezúttal Habánková próbálkozik a vendégeknél a büntetővel, azonban Kiss ezt is megfogja.

46. perc: Dombi eredményes ezúttal. 31-17.

47. perc: Fodor indul meg, ezúttal nem ő szerezte a labdát, a gól viszont az övé. 32-17. Kiss védi Premovic lövését.

48. perc: Siska ismét két percre ki kell, hogy álljon, de mivel ez már a harmadik neki, így felmutatják neki a piros lapot. Kurtovic értékesíti a hetest. 33-17.

49. perc: Üres a vendégek kapuja támadásban, de akkor is, amikor labdát szerez az ETO. Nze-Minko veszi be a várdai kaput a másik térfélről. 34-17.

50. perc: Faluvégi szerez gólt, miközben Dudás szabálytalankodik ellene kiállítást érően. 35-17. Ismét emberelőnyben az ETO.

51. perc: Habánková talál utat a győri védelmi falon át a gólig. 36-17. Kurtovic válasza gyorsan érkezik. 37-18. Fodor még nem lőtt gólt a saját térfeléről. Eddig a percig. 38-18.

52. perc: Ismét gól nélkül ér véget a Kisvárda támadása, ezúttal egy rossz passz miatt. Kurtovic átlövése a hálóban, ezzel húszra nő az ETO előnye. 38-18. Hét és fél perccel a vége előtt időt kér Bakó Botond, a vendégek vezetőedzője.

53. perc: Szerencsével jutnak lövéshez a vendégek, a Udvardi lövését azonban védi Kiss.

54. perc: Nze-Minko lövése nem jó. Milanovic Litre szerez labdát, és vezeti kapura, a lövése azonban nem talál kaput.

55. perc: Amorim átlövése a bal alsóban. 39-18.

56. perc: Dombi szerez gólt a bejátszás után, Amorimot meg kiállítják két percre. 39-19. Fodoré a negyvenedik győri gól. 40-19. Ezúttal rossz a várdai bejátszás Dombinak.

57. perc: Habánkovát küldik ki két percre, de a labda a Kisvárdáé. Rocha kezéből kiperdül a labda, Faluvégi pedig saját térfeles gólt lő. 41-19.

58. perc: Ezúttal a Rocha felé tartó labdát füleli le a győri védelem, az újabb távoli gólt Amorim szerzi. 42-19.

59. perc: Nze-Minko is messziről szerez gólt, Lajtos nem ér vissza a kapujába. 43-19.

60. perc: Ikhneva lövését blokkolja Amorim. Vastapssal indul a vélhetően utolsó győri támadás, amely Amorim góljával ér véget. 44-19. Nze-Minko rám cáfol, ugyanis labdát szerez, és a félpályáról szerez gólt két másodperccel a dudaszó előtt, ezúttal úgy, hogy Lajtos is a kapuban áll. 45-19.

Előzetes:

Az Audi ETO szombaton 18 órakor a Kisvárdát fogadja. A zöld-fehéreknek volt egy hetük edzeni meccs nélkül, amit Danyi Gábor vezetőedző elmondása szerint arra használtak fel, hogy az előttük álló nagy sorozatra felkészüljenek. Ettől függetlenül a mai mérkőzést is komolyan veszik, hiszen a szakember úgy fogalmazott, a Kisvárda jó erőkből áll, de természetesen a győzelem az egyetlen elfogadható eredmény.