2016.02.12. 13:12

Nő kézi BL: Podgoricában kapott ki az Audi-ETO

Fordulatos mérkőzésen 25-22-es vereséget szenvedett a Győri Audi-ETO együttese a Buducnost Podgorica otthonában.

Kétszer is sikerült felállnia hat gólos hátrányból az Audi-ETO együttesének, végül 25-22-es vereséget szenvedett a Buducnost otthonában, így várhatóan a montenegróiak végeznek a csoport élén.

Győri Audi-ETO - Buducnost Podgorica (montenegrói) 25-22 (12-12)

Játékvezetők: Arnsten, Röen (novrvégok)

BUDUCNOST: ZDERIC - IRMAN 4, Bulatovic 5(1), Raicevic 3, CVIJIC 6, Neagu 2, MEHMEDOVIC 4. Csere: Nenezic (k), Ramusovic, Achruk, Jaukovic 1. Edző: Dragan Adzic.

ETO: GRIMSBÖ - Orbán1, Sulland 3(3), Groot 3, Löke 2, AMORIM 7, Kovacsics 1. Csere: Alstad 1, Broch 1, Knedliková 3. Edző: Ambros Martín.

Hétméteresek: 1/1, illetve 3/3

Kiállítás: 4, illetve 4 perc

Ambros Martín: - Nem kezdtünk jól, nem voltunk elég okosak a támadásban és ez kihatott a védekezésre is. Amikor már széltől szélig játszottunk, akkor megtaláltuk a helyzeteket középen és a szélen is. Ez volt a kulcsa, hogy sikerült egyenlíteni. A második félidőben az egyéni hibáink miatt tudott az ellenfél ismét ellépni. Támadásban és védekezésben sem szabad ilyen hibákat elkövetnünk egy ilyen szintű csapat otthonában. A kettő pontot nem szereztük meg, várhatóan nem is leszünk csoportelsők, de szorossá tudtuk tenni a találkozót, amely pozitív lehet a jövőre nézve.

Nem kezdte jól a találkozót az ETO, lassú támadásokat vezetve főként Amorim próbálkozott távolról, de Zderic könnyedén fogta a lövéseket. A védekezés sem állt össze igazán, a hazaiak rendre góllal fejezték be a támadásokat, így a találkozó 9. percében 5-1-es montenegrói vezetésnél időt kért Ambros Martín, a zöld-fehérek mestere.

A folytatásban sem sikerült gyorsan rendet tenni a győri játékosok fejében, továbbra is hengereltek a montenegróiak a támadásokban, támadásban Kovacsics és Orbán is ziccert hibázott szélről, a találkozó 15. percében már 8-2-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző.

Hat góllal vezetett a Podgorica, de a győriek bebizonyították, hogy idegenben is van tartása a csapatnak. Szinte az egyik pillanatról a másikra csendesítették el a podgoricai szurkolókat. A mérkőzés elején sokat hibázó Amorim ezúttal rendre a kapuba talált, de Löke is rengeteget küzdött a hazai védők között. A jó támadójáték mellé kellett a magabiztos védekezés is Grimsbövel a kapuban, a vezetést is sikerült átvenni, végül 12-12-es eredménynél vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, felváltva estek a gólok. A második félidő 7. percében 14-14-nél Kovacsics ziccere kimaradt a szélről, majd ezt követően a túloldalon Irman és Mehmadovic volt eredményes három perc alatt, 17-14-es hazai vezetésnél időt kért Ambros Martín.

Sajnos nem sikerült megállítani a hazai rohamokat, kissé szétesett a korábban jól működő védekezés, illetve a támadások is erőtlennek bizonyultak. Nem tehetett mást a győriek mestere, hat perccel később 20-14-es podgoricai vezetésnél gyorsan kikérte második időkérési lehetőségét is.

Az egy perces szünet után ismét felrázták magukat a győri lányok az első félidőhöz hasonlóan. A montenegrói együttes ezúttal is sok hibát követtek el sorozatban, míg a zöld-fehéreknél Grimsbö védései után, Amorim és Knedliková rendre betalált az összességében remekül védő Zderics kapujába.

A második félidő 25. percében 21-20-as hazai vezetésnél Groot ziccert hibázott, amely után kissé megtört az Audi-ETO és a hajrát jobban Buducnost végül 25-22-es győzelmet aratott.

Online közvetítés

Vége a mérkőzésnek!

(II.) 30.p. Cvijic és Broch góljaival alakult ki a végeredmény. 25-22

(II.) 29.p. Időt kértek a hazaiak.

(II.) 27.p. Eladott labda, Cvijic gól, Löke két perces büntetést. 24-21

(II.) 26.p. Bulatovic hétméterese után Knedliková szépített. 23-21

(II.) 25.p. Háromszor is támadhatott az ETO az egyenlítését, de sajnos nem sikerült, a hazaiaknál Cvijic viszont nem hibázott. 22-20

(II.) 21.p. Góóóól! Eladott labda után gyors győri támadás végén Alstad gól. Időt kértek a hazaiak. 21-20

(II.) 21.p. Amorim harcolt ki hétméterest, Sulland értékesítette. 21-19

(II.) 19.p. Góóóóól! Amorim nagyszerű gólt lőtt futtából. 21-18

(II.) 18.p. Knedliková szépen húzta vissza a rövidre. 21-17

(II.) 16.p. Bulatovic pattintva lőtt a kapuba. 21-16

(II.) 15.p. Knedliková és Kovacsics is szépíteni tudott. 20-16

(II.) 13.p. Cvijic gólja után kikérte második időkérési lehetőségét is Ambros Martín. 20-14

(II.) 12.p. Gyors lerohanás végén Cvijic gól. 19-14

(II.) 11.p. Bulatovic pattintva lőtt kapuba. 18-14

(II.) 10.p. Ambros Martín időt kért.

(II.) 10.p. Mehmedovic ezúttal is megverte az ellenfelét a szélről. 17-14

(II.) 9.p. Mehmedovic kiszorított helyzetben sem hibázott. 16-14

(II.) 7.p. Kovacsics ziccere kimaradt, Irman sajnos nem hibázta el szélről. 15-14

25.p. Góóóóóól! Emberhátrányban Löke lőtt bravúros gólt. 9-9

24.p. Góóóól! Kovacsics kihagyta szélről, de a kipattanót értékesítette Löke. 9-8

23.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Sulland értékesített. 9-7

21.p. Mehmedovic volt eredményes szélről. 9-6

21.p. Amorim találata után időt kértek a hazaiak. 8-6

19.p. Löke kiállítása miatt öt az öt elleni játékban Amorim volt eredményes. 8-5

6.p. Irman gyors lerohanás végéén lőtt Grimsbö kapujába. 2-0

4.p. Az első támadások kimaradtak mindkét együttes részéről, majd Bulatkovic szerezte meg a vezetést a hazaiaknak. 1-0