2020.08.23. 09:56

NB II foci – Hazai győzelem: Gyirmót-DVSC 1-0 – fotók

Az NB II vasárnapi fordulójában a jól rajtoló Gyirmót a tavaly még NB I-es DVSC-t fogadta.

Fotó: Csapó Balázs

Gyirmót FC Győr–Debreceni VSC 1-0 (1-0)

Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 2300 néző. Vezeti: Szőts Gergely (Kovács Gábor, Kulman Tamás)

Gyirmót: Rusák – Major, Hudák, Széles, Hajdú – Nagy P., Lázár, Vogyicska – Szatmári I., Varga B., Heffler. Vezetőedző: Csertői Aurél.

DVSC: Zöldesi – Kinyik, Szatmári Cs., Pávkovics, Bényei, Varga K., Sós, Bódi, Tischler, Varga J., Korhut. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gólszerző: Varga B. (41')

90+5. perc: Vége a meccsnek, győzött a Gyirmót. Köszönjük a figyelmet.

90+4. perc: Lázár kirúgja a stadionból a labdát, az elmúlt percekben ez a legérdekesebb esemény. A hazaiak ölik az időt.

90. perc: Öt perc a ráadás.

89. perc: Ferenczi beadását Kinyik fejeli kapu mellé.

84. perc: Nagy Patrik sárga lapot kap egy kemény szabálytalanság után.

81. perc: Varga B. karja sérül meg, miután visszarántja őt Pávkovics. Utóbbi még reklamál is, sárga lap a jutalma.

76. perc: Pávkovics szabadrúgása nagyon-nagyon magasan elszáll a kapu fölött.

75. perc: Hajdút Németh Bence váltja a hazai oldalon.

71. perc: Cserél a Loki, Szécsi érkezik Kinyik helyett a pályára.

69. perc: Bárány 25-ről próbálkozik, a lövése pontatlan.

65. perc: Bódi 26 méterről a szabadrúgásával kilövi a sorfalat.

64. perc: Lázár kap sárgát.

61. perc: Varga K. tüzel ismét, jó 23 méterről, a próbálkozás kapu mellé száll. Cserél a Gyirmót: Szatmári István helyére Herjeczki Kristóf érkezik.

58. perc: Varga Kevin kap labdát a bal szélen, 15 méterről lő, a labda Nagy Patrik lábáról megy szögletre.

56. perc: Szatmári István 22-ről lő, Zöldesi magabiztosan fogja.

55. perc: Korhut szögletét kifejelik a védők, az ismétlést éles szögből küldi kapura ugyancsak Korhut, Rusák védi a próbálkozást.

53. perc: Vogyicska remek labdaátvétel után kapu mellé lövi a labdát 20 méterről.

46. perc: Sós Bence helyére Bárány Donát állt be a szünetben. Folytatódik a mérkőzés.

A stadion világításával akadt némi probléma. A szakemberek már dolgoznak a hiba elhárításán, addig türelmet kérnek a rendezők.

45. perc: Szatmári István rántja le Tischlert a tizenhatos határán, bal oldalon. Sárga lap. Bódi szabadrúgása alaposan kapu fölé száll. Vége az első félidőnek.

42. perc: A teljes gyirmóti tábor kezezést látott középen, a tizenhatoson belül Szatmári Csabánál. Szőts játékvezető másképp látta.

40. perc: Vezet a Gyirmót! Nagy Patrik baloldali szögletét Varga Barnabás csúsztatja a kapuba. 1-0.

34. perc: Korhut és Sós kényszerítője után Tischler kapja a labdát tisztán az ötösön, a lövését Rusák bravúrral lábbal védi.

30. perc: Sárga lap, Szatmári Csaba kapja.

23. perc: Szatmári Istvánt ugratná ki egy fejessel Varga B., ám Korhut még bele tud piszkálni a labdába, így Zöldesinél ér véget a gyirmóti akció.

17. perc: A balról érkező szögletet Pávkovics fejeli kapu mellé.

11. perc: Heffler végezhet el szabadrúgást balról, szinte az alapvonalról, a hosszún érkező Hudák nem találja el a kaput.

9. perc: Nagy Patrik íveli középre a labdát jobbról, Szatmári I. fejesét bravúrral üti ki oldalra Zöldesi.

8. perc: Bódi jobbról érkező beadásába Széles ér bele az ötösön, így középen nem jó senkinek, szöglet jöhet.

1. perc: Gyászszünettel kezdődik a mérkőzés, a Gyirmót törzsszurkolójára, a klub elnökhelyettesének édesapjára, dr. Németh Gyulára emlékeztek a csapatok és a szurkolók. A találkozót a sárgában játszó hazaiak kezdik, a debreceniek ma pirosban játszanak.

Korábban – Rangadót vív a Gyirmót az élvonaltól nemrég búcsúzó, s a másodosztály tabelláját vezető, még veretlen Debrecen ellen, mivel a Csertői Aurél irányította kék-sárgák sincsenek rossz formában. A Gyirmót eddigi négy találkozójából hármat megnyert, s csupán egyet veszített el. Legutóbb Budaörsön szerezték meg a három pontot Nagy Patrikék.

„Változatos meccset játszottunk, ahol azért nekünk volt több lehetőségünk, s mi szereztünk több gólt is, így megérdemelten nyertünk legutóbb. A játékunk is jó volt, ám a Debrecen ellen mindenképp több, egységesebb teljesítmény kell, hiszen ellenfelünk kiemelkedik ebből a mezőnyből. Nem lesz egy könnyű mérkőzés, de elemeztük a korábbi hibákat, felkészültünk a DVSC játékából, s nem feltartott kezekkel megyünk ki a pályára, mert hazai környezetben mi minden találkozónkat meg szeretnénk nyerni” – említette Csertői Aurél vezetőedző.